Analüütik: kulla hind tõuseb veel 20 protsenti

Kuld võib peagi jõuda mitme aasta kõrgeima tasemeni, arvab investeerimisfirma Orips Researchi tegevjuht ja tehnilise analüüsi ekspert Zev Spiro, vahendab CNBC.

Spiro sõnul murdis kuld selle kuu alguses läbi tähtsa vastupanu taseme, mis peaks hinna viima 1450 dollarini untsist. Viimati oli hind nii kõrgel 2013. aasta mais.

Kuld on sellel aastal tõusnud 18 protsenti. Ühtlasi on väärismetall tegemas viimase 30 aasta parimat kvartalit. 1450 dollarine untsihind tähendaks praeguselt tasemelt 19protsendilist tõusu. Täna on kuld kaubelnud umbes 1220 dollari juures.

Vaatamata sellele, et kollase metalli hind on viimastel kuudel kõvasti tõusnud, arvab Spiro, et parimad ajad on veel ees. Ta tõi välja graafiku, kus oli näha, et kuld on liikunud langustrendis juba viimased kolm aastat. Nüüd on metall langustrendist välja murdnud, mis peaks tõotama positiivset tulevikku.

„Langustrendi kanalist väljamurdmine annab signaali, et hind peaks jõudma minimaalselt 1450 dollarini,“ teatas tehnilise analüüsi ekspert.

Allikas: http://www.aripaev.ee/uudised/2016/03/24/analuutik-kulla-hind-touseb-veel-20-protsenti


Tavidist

Tavid pakub investeeringu münte võimalikult madala hinnaga. Meie kliendid on sellest teadlikud ja seetõttu on rohkem kui kunagi varem valmis ostma meie tooteid, jaotamaks riski teiste varaklasside vahel.

Viimased uudised

Partnerid