Ärileht: Londoni kullaturu saladuskate kerkis

Romet Kreek

Ärileht 06.08.2017

Londoni väärismetallide kauplemisega tegelev katusorganisatsioon LMBA kergitas saladuskatet selles osas, et kui palju on Londonis kulda.

Briti keskpanga, kommertspankade ja turvafirmade varakambrites oli 31. märtsi seisuga 7449 tonni kulda, teatas organisatsioon 31. juuli pressiteates.

Selline kullakogus oli väärt 298 miljardit dollarit. Lisaks kullale oli väärismetallihoidlates ka 32 078 tonni hõbedat, mille turuväärtus oli 19 miljardit dollarit.

Sellest statistikast selgub, et Londoni kullakambrid on kulla poolest maailmas kolmandal kohal, kirjutab Bloomberg. Esikohal on India kodumajapidamised, kellel on umbes 23 000 tonni kulda. Umbes 8000 tonni kulda on USA valitsusel. Neljandal kohal on India templid, kus on ligi 5000 tonni väärismetalli.


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid