Lisa hinnateavitus

Äripäev: Kulla hinnale terendab tõus

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 17.04.2017
Kulla hind (XAU-EUR)
1 318,76 EUR/oz
  
- 10,02 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
15,23 EUR/oz
  
- 0,11 EUR

Pille Ivask

Äripäev, 17.04.2017

Pingeline geopoliitiline olukord peaks kulla hinda tõstma, vahendab Bloomberg.

“On näha, et kulla hind tõuseb,” kommenteeris Prestige Economicsi asutaja ja juht Jason Schenker. “Näeme, et dollar pidevalt nõrgeneb. Ja kuigi me ootame, et kahel korral tõstab Fed tänavu veel intressimäärasid, septembris ja detsembris, ja tuleval aastal neljal korral, siis see tõus on praeguse hinna sisse juba arvestatud,” arutles Schenker.

Kulla hind on sel aastal tõusnud 12% võrra, kuna investorid otsivad turvakohta, kuhu raha paigutada. USA presidendi Donald Trumpi majandusreformid on osutunud arvatust keerukamaks ellu viia, samuti on pingestunud poliitilised suhted, pidades silmas nii Süürias toimuvat kui ka arenguid Põhja-Koreas.

Bloomberg viis möödunud nädalal läbi küsitluse, millest selgus, et eksperdid on kulla hinna suhtes viimase pooleteise aasta kõige optimistlikumad.

Siiski on ka neid, kes vastuvoolu ujuda julgevad. Pictet Wealth Managementi andmeil ei pruugi kulla hinna rallit sugugi tulla, kuna geopoliitilised pinged leevenevad õige pea ning ka inflatsiooni hoitakse kontrolli all. Picteti andmeil peaks kullaunts odavnema ja liikuma 1100 dollari suunas. Goldman Sachs ennustab kulla kolme ja kuue kuu hinda aga liikuvat 1200 dollari juurde, samas 12 kuu lõikes peaks hind tõusma juba 1250 dollarini untsist.

Kulla hind tõusis täna 0,9% võrra, 1295,56 dollarile untsist, mis ühtlasi märgib kõrgtaset alates 9. novembrist. Bloombergi dollariindeks on seevastu langenud 0,3% võrra ning on alates jaanuaris saavutatud tipptasemest kukkunud 4,7% jagu.

Allikas: http://www.aripaev.ee/borsiuudised/2017/04/17/kulla-hinda-ootab-tous

Lugemissoovitus Teile