Äripäev: Analüütikud – algamas on kullaralli

Pille Ivask

Äripäev, 21.08.2017

Kulla ning nafta hinna omavahelist suhet võrreldes selgub, et kullaralli võib olla alles algamas.

Agentuur Bloomberg kirjutab, et kulla hind on kulla hind on tänavu tõusnud 11% võrra, 1294,40 dollarini untsist. See-eest toornafta hind on 10% jagu kukkunud. Praeguse seisuga peaks kulla ja nafta hinna muutuse vaheline suhe veelgi suurenema ning seda kuni 34kuulise tsükli lõpuni (vaata allpool olevat Bloombergi graafikut, kus kollaste täppidega on ära märgitud tsükli lõpp ehk aeg, mil nafta hinna tõus on olnud suurem kui kulla hinna tõus).

Miller Tabak & Co strateeg Matt Maley märkis, et kulla hind on rallinud 1300 dollari lähedale ning ületades selle psühholoogilise piiri võib kulla hind veelgi tõusta.

Kulla hind versus toornafta hind. Kollaste täppidega on ära märgitud tsükli lõpp ehk aeg, mil nafta hinna tõus on olnud suurem kui kulla hinna tõus. Nagu näha, on käimasoleva tsükli lõpuni veel omajagu aega

Kulla hind versus toornafta hind. Kollaste täppidega on ära märgitud tsükli lõpp ehk aeg, mil nafta hinna tõus on olnud suurem kui kulla hinna tõus. Nagu näha, on käimasoleva tsükli lõpuni veel omajagu aega|FOTO: Bloomberg

Allikas: http://www.aripaev.ee/borsiuudised/2017/08/21/analuutikud-algamas-on-kullaralli


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid