Lisa hinnateavitus

Äripäev: Kuld odavneb juba kolmandat päeva järjest

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 26.04.2017
Kulla hind (XAU-EUR)
1 326,73 EUR/oz
  
- 2,50 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
15,45 EUR/oz
  
+ 0,02 EUR

Mait Kraun

Äripäev, 26. aprill 2017

Kulla hind langes täna juba kolmandat päeva järjest ning jõudis kahe nädala madalaima tasemeni, sest dollar tugevnes ning aktsiaturud teevad uusi tippe, vahendab MarketWatch.

Kulla hind on täna langenud 0,2 protsenti 1264,5 dollarini untsist. Eilse kauplemispäeva lõpetas kollane metall 1267 dollaril, mis on madalaim tase alates 10. aprillist, selgub FactSeti andmetest. Hõbeda hind on täna kukkunud 1,1 protsenti 17,4 dollarini untsist – sellisel tasemel oli hõbe viimati märtsis.

Täna kinnitas USA rahandusminister Steven Mnuchin, et Valge maja maksuplaani kohaselt tahetakse ettevõtte tulumaksu viia 15protsendini. Praegu on ettevõtte tulumaks 35 protsenti. Ta lisas, et see saab olema ajaloo suurim maksukärbe ning kolmapäeva õhtul saab plaani kohta teada täpsemad detailid.

USA maksumäära muutumine mõjutab ka kulda, sest see võib ärgitada investoreid riskantsemaid varasid ostma (näiteks aktsiaid). See vähendaks omakorda niinimetatud turvasadama varade atraktiivsust. Samuti spekuleeritakse, et maksuplaani käigus tahetakse USAsse tagasi tuua ettevõtete välismaal saadud kasumid. See mõjuks dollarile hästi, mis survestab omakorda kulda. Täna on ICE dollariindeks tõusnud 0,41 protsenti.

„Kulda mõjutab eelkõige dollar, eriti pärast Donald Trumpi valimisvõitu,“ ütles BullionVaulti uuringute juht Adrian Ash. „Trumpi poliitilised seisukohad toetavad dollarit. Tõsi, nüüd on saabumas ka võlalagi ja see võib Valge maja suhtes tekitada pettumuse. Tavaliselt mõjub võlalagi kullale hästi.“

Allikas: http://www.aripaev.ee/borsiuudised/2017/04/26/kuld-odavneb-juba-kolmandat-paeva-jarjest

Lugemissoovitus Teile