Äripäev: Kulla hind end enam kõigutada ei lase

Lauri Teder

Äripäev, 26. juuli 2017

Olenemata sellest, et president Trumpi tegevuse ja Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumise tõttu on maailma poliitika ja turud püsivalt ebakindlas seisundis, on kulla hind lähikuudel olnud rekordiliselt rahulik.

Rahunemise taga on ühest küljest madalate baasintressimäärade põhjustatud ebatavaline olukord aktsia-, võlakirja- ja valuutaturul, ent teisalt ka keskpankade vähenenud kullakauplemine, mis on jätnud turu suuresti ehtetootjatele, kes ostavad üldiselt languse ajal ja müüvad tõusu ajal, kirjutab Bloomberg.

“Brexitist saati on volatiilsus muudkui langenud. See peegeldab paljuski üldist turgu, kuid paistab, et varem kullaturge raputanud šokid on lihtsalt hääbunud,” arvas investeerimispanga Macquarie Group analüütik Matthew Turner.

Allikas: http://www.aripaev.ee/borsiuudised/2017/07/26/kulla-hind-end-enam-koigutada-ei-lase


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid