Lisa hinnateavitus

Äripäev: Kulla hind hakkas tõusma

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 03.06.2017
Kulla hind (XAU-EUR)
1 326,88 EUR/oz
  
- 2,06 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
15,45 EUR/oz
  
+ 0,03 EUR

Mait Kraun

Äripäev, 2. juuni 2017

Kulla hind tõusis reedel järsult ja jõudis kuue nädala kõrgeima tasemeni, sest USA tööturu raport oli oodatust kehvem ning see vähendas tõenäosust, et Föderaalreserv on intresside tõstmisel agressiivsem.

„Dollar jätkab pärast tööturu raportit langust ning USA riigivõlakirjade tootlused kukuvad,“ ütles maaklerfirma Altavesti kaasasutaja Michael Armbruster MarketWatchile. „Need mõjuvad kullale hästi.“

„Järgmise nädala hinnasuuna prognoosimine on aga nagu mündivise. Ma arvan, et kullal on suurem tõenäosus kallinemist jätkata,“ ütles ta.

USAs loodi mais kokku 138 000 töökohta, mis jäi alla MarketWatchi küsitletud ökonomistide konsensusele (185 000). Tõsi, töötuse määr langes 4,3protsendini, aga see tähendab, et ettevõtetel on raskem töötajaid leida.

Kullale mõjus hästi ka asjaolu, et kauplejate hinnangul langes tõenäosus, et Föderaalreserv tõstab intressimäärasid oodatust agressiivsemalt.

Tehnilist analüüsi silmas pidades on kuld moodustanud niinimetatud „lipu“ mustri ning 50 päeva libisev keskmine hind ületas hiljuti 200 päeva libiseva keskmise hinna, mida peetakse positiivseks signaaliks.

Allikas: http://www.aripaev.ee/borsiuudised/2017/06/02/kulla-hind-hakkas-tousma

Lugemissoovitus Teile