Äripäev: Kulla hind kerkis kahe nädala tippu

Kuld_vaike

Pille Ivask

Äripäev, 16. märts 2017

Väärismetallide hinnad tõusid hoolimata sellest, et Föderaalreserv tõstis intressimäärasid.

“Föderaalreservi otsus teeb investorid ettevaatlikuks. See on ka peamine põhjus, miks väärismetallide hinnad praegu tõusnud on,” kommenteeris ThinkMarketsi analüütik Naeem Aslam MarketWatchile. “Tegelikult ootasid paljud investorid, et Fed on oma sõnades veelgi agressiivsem,” jätkas ta.

Fed tõstis eile intressimäärasid oodatult 25 baaspunkti võrra, 0.75% kuni 1%ni. Ilmselt tõstab Fed intressimäärasid tänavu veel kahel korral.

Kuigi intressimäärade tõstmine üldjuhul tugevdab dollarit ning muudab kulla seega teistes valuutades arveldavatele investoritele kallimaks, on seekordse kulla hinna tõusu põhjuseks dollari nõrgenemine. FXTMi turuanalüütik Hussein Sayed tõdes, et kuna seekord oli intressimäärade tõstmine oodatud, dollar ei tugevnenud.

Teistest väärismetallidest tõusis hõbeda hind 2,6%, 17,36 dollarini untsist. See on ühtlasi suurim tõus alates jaanuarist. Plaatina hind on tõusnud 2,4% võrra, 959,70 dollarini untsist. Pallaadiumi hind aga 3,3% jagu, 769,90 dollarini untsist.

Allikas: http://www.aripaev.ee/borsiuudised/2017/03/16/kulla-hind-kerkis-kahe-nadala-tippu


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid