Lisa hinnateavitus

Äripäev: Kulla jaoks koidab tõehetk

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 23.05.2017
Kulla hind (XAU-EUR)
1 330,39 EUR/oz
  
- 0,10 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
15,48 EUR/oz
  
+ 0,01 EUR

Mait Kraun

23. mai 2017, Äripäev

Kuld on sel aastal kallinenud peaaegu 10 protsenti ning hinnatõus võib jätkuda, sest see väärismetall moodustas tehnilist pilti vaadates „kuldse risti,“ mis on positiivne signaal, vahendab CNBC.

Eile tõusis kulla hind piisavalt, et 50 päeva libisev keskmine (graafikul rohelisega) ületaks 200 päeva libiseva keskmise hinna (graafikul lillaga). Tehnilise analüüsi eksperdid on sellisele olukorrale pannud nimeks „kuldne rist“. Tegemist on positiivse signaaliga, mis näitab, et lühiajaliselt läheb varal väga hästi ning pikaajaline langustrend võib pöörduda.

Esmaspäeval kallines kulla hind 0,6 protsenti, 1261,4 dollarini untsist. Väärismetall on sellel aastal ületanud ka S&P 500 indeksit, mis on kallinenud 6,5 protsenti. Investorite nõudlus „turvasadamaks“ peetava vara järele on suurenenud geopoliitiliste pingete ja muude riskide tõttu.

Kulla hind (sinisega), 50 päeva libisev keskmine (roheline) ja 200 päeva libisev keskmine (lilla).

Kulla hind (sinisega), 50 päeva libisev keskmine (roheline) ja 200 päeva libisev keskmine (lilla).|FOTO: FactSet

Selleks, et läbimurre kõrgemale oleks veelgi tõenäolisem, peab kuld murdma läbi ka „lipust“ (vt graafikul helesinist osa). „Minu arvates on kuld praegu kiilus kinni,“ ütles Kimble Charting Solutionsi asutaja Chris Kimble. Graafikul on näha, et number 4 juures puutuvad kokku 16aastane tõusutrend (1) ja 6aastane langustrend (2). Kulla läbimurre emmale-kummale poole suurendab tõenäosust, et kuld hakkab kiiresti tõusma (pärast läbimurret üles) või langema (pärast läbimurret alla).

„Kui läbimurre tuleb, siis ajalugu on näidanud, et sellele järgnev tõus saab olema suur,“ ütles Kimble.

"Lipp" kullagraafikul.

“Lipp” kullagraafikul.|FOTO: Chris Kimble

 

Allikas: http://www.aripaev.ee/borsiuudised/2017/05/23/kulla-jaoks-koidab-toehetk

Lugemissoovitus Teile