Äripäev: Miks on jüaan viimasel ajal tugevnenud?

Pille Ivask

Äripäev, 2. juuni 2017

Jüaan on viimasel ajal tugevnenud märkimisväärselt ning on dollari suhtes viimase poole aasta tugevaim, vahendab CNN Money.

Analüütikud usuvad aga, et jüaani tugevnemine on taaskord Hiina valitsuse trikk ära peita oma probleeme. Nimelt on kriitikud korduvalt välja toonud, et Hiinas on hiiglaslik kinnisvaramull, mis ähvardab tühjaks vihiseda. Lisaks on suuri probleeme suure laenukoormusega. Eriti valusalt lõi Hiina riigijuhte aga möödunud nädalal tulnud teade, et reitingufirma Moody’s langetas Hiina reitingut. Ja seda esimest korda viimase pea 30 aasta jooksul.

Societe Generale’i valuutastrateeg Jason Dew tõdes, et Hiina riigijuhtide seas on näha, et tekkinud murekohtadest tahetakse võimalikult kiiresti näiliselt vabaneda.

“Nad püüavad oma valuutat tugevdada ning muuta stabiilsemaks ning seeläbi meelitada investoreid,” on Oanda analüütik Stephen Innes kindel, kes lisas, et ilmselt see plaan ka töötab.

Allikas: http://www.aripaev.ee/borsiuudised/2017/06/02/miks-on-juaan-viimasel-ajal-tugevnenud


Tavidist

Tavid pakub investeeringu münte võimalikult madala hinnaga. Meie kliendid on sellest teadlikud ja seetõttu on rohkem kui kunagi varem valmis ostma meie tooteid, jaotamaks riski teiste varaklasside vahel.

Viimased uudised

Partnerid