Lisa hinnateavitus

Äripäev: Miks kulla hind pingetele vaatamata langeb?

Avaldatud Tavid kategoorias Päevakajalised kullauudised, Kogu uudisvoog või 25.06.2018
Kulla hind (XAU-EUR)
1 353,85 EUR/oz
  
+ 7,11 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
16,02 EUR/oz
  
+ 0,16 EUR

Globaalse kaubandussõja hirm on aktsiaturud kõikuma löönud, mis võiks tekitada keskkonna, kus kulla nõudlus suureneb. Tegemist on ikkagi ju turvasadama varaga. Nii see siiski pole läinud, kirjutab MarketWatch.

Reedel kauples kulla augustikuu futuur 1271 dollaril untsist, sellel nädalal jõudis hind ka 1265 dollarini, mis on madalaim tase alates detsembrist. Aasta algusega võrreldes on kuld odavnenud 2,9 protsenti.

„Me ei saa jätkuvalt aru, miks on kuld praegusele kõrge riskiga turuolukorrale nõnda reageerinud,“ kirjutasid Commerzbanki analüütikud eesotsas Eugen Weinbergiga, kes juhib toorainetega seotud uuringuid.

Miks kuld odavneb?

Miks on riskide kasvades kuld siis hoopis odavnema hakanud?

„Kulla osas on meeleolud negatiivsed. Globaalsest kaubandussõjast tulenevat turvasadama nõudlust lihtsalt ei ole,“ ütles investeerimisfirma Insignia Consultantsi analüütik Chintan Karnani.

BullionVaulti uuringute juht Adrian Ash ütles, et teatud faktorid mõjuvad kullale kehvasti. Näitena tõi ta välja dollari tugevnemise. ICE dollariindeks on sellel kuul tõusnud 0,8 protsenti ja hiljuti jõudis indeks ka 11 kuu kõrgeima tasemeni. Tänavu on dollar kallinenud 2,9 protsenti.

Tugevam dollar muudab toorainete hinnad teiste valuutade kasutajate jaoks kallimaks. Teisisõnu – dollari tugevus nullib ära kaubandussõjaga seotud riskide kasvu. „Tugevam dollar surub kulda allapoole,“ ütles Karnani.

„Ma saan aru, miks inimesed on üllatunud. Nad võivad mõelda, et kui geopoliitilised pinged kasvavad, siis kuld peaks iga kord kallinema,“ rääkis Ash. „Kuld ei tööta aga nii. Kuld on investorite jaoks kindlustus.“

„Lühiajalised kauplejad vaatavadki nüüd, et kuld ei olegi enam turvasadama vara. See on vale mõtlemine,“ nentis Ash.

Artikkel Äripäevas: https://www.aripaev.ee/borsiuudised/2018/06/24/miks-kulla-hind-pingetele-vaatamata-langeb

 

Lugemissoovitus Teile