Postimees: Briti nael kardab Šotimaa referendumit

Tõnis Oja

27.02.2017, Postimees

Suurbritannia nael läks täna kõikide olulisemate valuutade suhtes langusesse pärast seda kui Briti päevaleht The Times kirjutas, et peaminister Theresa May meeskond valmistub olukorraks, et Šotimaa võib korraldada taas iseseisvusreferendumi.
Ehkki Šotimaa lahkumine Suurbritanniast pole pärast Brexiti hääletamist uus teema, pole finantsturud sellist võimalust väga arvestanud, kuid nüüd tundub olukord muutuvat.«Kui Šotimaa otsustab jätkata teise referendumiga ja Suurbritanniast lahkuda, viib see kahtlemata naela fundamentaalse nõrgenemisega nii dollari kui ka euro suhtes,» kirjutas Briti investeerimispanga London Capital Group turgude vanemanalüütik Ipek Ozkardeskaya klientidele.Nael nõrgenes USA dollari suhtes 0,3 protsenti 1,2429 dollarini, euro tugevnes Suurbritannia valuuta suhtes 0,4 protsenti 0,8534 naelani.

Šotimaa esimene referendum  toimus 2014. aastal ja nad hääletasid Suurbritanniasse jäämise poolt häältega 55 protsenti 45 protsendi vastu, kirjutab Bloomberg.

Allikas: http://majandus24.postimees.ee/4027981/briti-nael-kardab-sotimaa-referendumit


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid