Lisa hinnateavitus

Finantsekspert: dollarit ootab krahh

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 23.03.2015
Kulla hind (XAU-EUR)
1 424,90 EUR/oz
  
+ 19,96 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
16,42 EUR/oz
  
+ 0,35 EUR

Peter Schiffi sõnul saab dollari tugevnemine peagi läbi ja Föderaalreserv on tekitanud mullide mulli, vahendab Yahoo Finance.


Dollar on tõusnud juba 9 kuud järjest ning hiljuti tugevnes ameeriklaste valuuta kurss eurosse 12 aasta kõrgeimale tasemele. Mitmeid aastaid oli turgudel arusaam, et kõrge võlatase ja lõtv rahapoliitika viivad dollarit allapoole. Sellist tugevnemist dollari puhul ei oodatud.


Praeguseks on kauplejad oma seisukohti muutnud ning peaaegu kõik usuvad, et dollar tugevneb edasi. Investeerimisfirma EuroPacific Capital tegevjuht Peter Schiff on aga dollari osas jätkuvalt pessimistlik.


“Ma olen üllatunud, et dollar nii palju tugevnes, aga ma ei usu, et selline olukord on jääv,” ütles Schiff. “Kui kauplejad ärkavad üles ja saavad aru, et nende panused on valed, loobuvad nad oma positsioonidest ning dollar hakkab kukkuma.” Schiffi meelest pole USA majandus taastunud ning Föderaalreserv nii pea intressimäärasid tõstma ei hakka.


“Kui inimesed saavad aru, et Föderaalreserv ei suuda oma bilanssi vähendada, stimuleerimist lõpetada ning inflatsiooni kontrollida, siis neil ei ole kuhugi peitu pugeda,” ütles Schiff.


“Ma ei arva, et dollari krahhi saabumiseks kulub kümneid aastaid. Ma olen üllatunud, et see on nii kaua kestnud,” lisas ta. “Kuna me oleme nii kaua oodanud, siis lõpptulemus on seda hullem. Probleemid on paisunud veelgi suuremaks ning Föderaalreserv on tekitanud mullide mulli.”


Schiff usub, et dollari kukkumine premeerib neid, kes on kuulanud tema pikaajalist soovitust osta kulda. “Kulla hind hakkab tõusma,” oli Schiff kindel. Ta jäi oma vanade prognooside juurde ja ütles, et kulla hind võiks tõusta 2000-5000 dollarini untsist.


Mait Kraun


http://www.aripaev.ee/uudised/2015/03/22/schiff-dollar-hakkab-kukkuma-ostke-kulda

Lugemissoovitus Teile