Hiina jüaan saab viiendaks IMFi reservvaluutaks

Täna otsustas rahvusvahelise valuutafondi (IMF) nõukogu lisada Hiina jüaani ehk renminbi viienda valuutana oma reservvaluutade sekka. Jüaan lisatakse IMFi valuutakorvi järgmise aasta 1. oktoobril.


«Nõukogu otsus renminbi valuutakorvi lisamisest on tähtis verstapost hiina majanduse integreerimisel maailma rahandussüsteemi,» ütles IMFi tegevdirektor Christine Lagarde pärast nõukogu istungit ajakirjanikele.


«See on ühtlasi tunnustus Hiina võimude viimaste aastate edule Hiina monetaar- ja finantssüsteemide reformimisel,» lisas ta. «Nende pingutuste jätkumine ja süvenemine aitab tugevdada rahvusvahelist rahandus- ja finantssüsteemi, mis omakorda toetab Hiina ja maailma majanduse kasvu ning stabiilsust.»


Teised valuutad IMFi korvis on USA dollar, euro, Suurbritannia naelsterling ja Jaapani jeen. IMFi valuutakorvil põhineb SDR (Special Drawing Right), fondi arveldustes kasutatav vara mõõtühik.


Allikas http://majandus24.postimees.ee/3419993/hiina-juaan-saab-viiendaks-imfi-reservvaluutaks


Tavidist

Tavid pakub investeeringu münte võimalikult madala hinnaga. Meie kliendid on sellest teadlikud ja seetõttu on rohkem kui kunagi varem valmis ostma meie tooteid, jaotamaks riski teiste varaklasside vahel.

Viimased uudised

Partnerid