Hiina keskpank devalveeris jüaani

Hiina Rahvavabariigi keskpank devalveeris täna jüaani kurssi USA dollari suhtes 2 protsenti. Sammu põhjendati kui riigi majanduse ja ekspordi elavdamiseks vajalikku reformi.


Uue kursi kohaselt saab ühe USA dollari eest nüüd 6,2298 jüaani, vahendas Reuters.


Kuigi keskpank nimetas seda ühekordseks meetmeks, leiavad analüütikud, et tegu on senise tugeva jüaani hoidmise poliitika muutmisega. Samas tunnistatakse, et samm vähendab senist valitsuse karmikäelist sekkumist valuutaturul ning peaaegu kõik naaberriigid on erinevalt Hiinast juba oma rahvusvaluutasid devalveerinud.


“Hiina majanduskasv on praegusel hetkel selgelt aeglustumas. See on praegu vahend, millega üritatakse ära hoida majanduskasvu äkkpidurdus. Devalveerimine suurt hoogu juurde ei anna, kuid see stabiliseerib ja elavdab Hiina majandust,” kommenteeris Soome Nordea peaökonomist Aki Kangasharju.


http://uudised.err.ee/v/majandus/4fb4356e-36e3-4ab9-a056-4fe3c4d27391/hiina-keskpank-devalveeris-juaani


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid