Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


1 kg Austraalia Kookaburra hõbemünt 2018/2019

Tavidil on rõõm pakkuda Austraalia Kookaburra 1-kilost hõbemünti – Austraalia üht kuulsaimat hõbedast investeerimistoodet. See täiesti omanäoline hõbemünt lummab oma võrratu ilu ja suurepärase kvaliteediga. Kookaburra 1-kilost hõbemünti hakkas Austraalia riiklik rahapaja Perth Mint välja andma  1992.  aastal.  Kookaburra  oli  maailma esimene puhtast hõbedast investeerimismünt prooviga 999, mis kujutas üht kauneimat lindu looduses – kookaburrat ehk naeru-hiidkalurit. Kookaburra 1-kilone hõbemünt on Austraalias seaduslik maksevahend ning selle nimiväärtus on 30 Austraalia dollarit. Münt sobib eriti hästi just neile investoritele, kes hindavad Kookaburra mündipere 25-aastast ajalugu ning selle väärtuse kasvamist aastate jooksul. Perth Minti kauaaegse partnerina suudab Tavid pakkuda seda säravat hõbemünti turu parima hinnaga sõltumata soovitud kogusest.

Ideaalne toode investeerimiseks ja kollektsioneerimiseks


 • Müüme 1-3508.22 €
 • Müüme 4-9503.22 €
 • Müüme 10-20498.22 €
 • Müüme 21+492.22 €
 • Ostame 1+438.38 €
 •  
 • Ühiku hind508.22 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Austraalia Kookaburra hõbemündi hind kujuneb hõbeda hinna põhjal. Kookaburra hõbemündi hinna aluseks on ennekõike selles sisalduva hõbeda kogus ning hõbeda hetkehind maailmaturul. 
 • Austraalia Kookaburra hõbemündi hind inflatsiooni korral kasvab. Hõbe on end läbi aegade tõestanud kui suurepärane vara inflatsiooni tingimustes, kuna selle väärtus kasvab inflatsiooni käigus kiiremini ja suuremaks kui muudel investeeringutel.  
 • Austraalia Kookaburra hõbemündid on raha. Hõbedast Kookaburra investeerimismündid on Austraalias seadusliku maksevahendi staatuses ning neid võetakse vastu ja vahetatakse laialdaselt kogu maailmas. 
 • Austraalia Kookaburra hõbemüntidel on väike hinnalisa. Perth Minti kauaaegse partnerina suudab Tavid pakkuda Kookaburra hõbemünte turu parima hinnaga. 
 • Kookaburra hõbemündid on populaarsed kollektsionääride seas. Hõbedast Kookaburra müntide kujundus on igal aastal uus ja kordumatu, mistõttu need on populaarsed nii investorite kui ka kollektsionääride hulgas.
 • Austraalia Kookaburra hõbemündid on rahvusvaheliselt tuntud. Kookaburra hõbemünt on ainus hõbedast käiberaha maailmas, millel kujutatakse Austraaliast pärit lindu kookaburrat ehk naeru-hiidkalurit – see tagab nende tuntuse kogu maailmas. 
 • Austraalia Kookaburra hõbedaproov on 999 (hõbedasisaldus 99,9%). Muljetavaldava kaaluga 1-kilone Kookaburra hõbemünt on suurepärane ja samas imeilus viis seda väärismetalli oma käega katsuda. 
 • Austraalia Kookaburra hõbemündid pakuvad võimalust oma sääste paigutada. Hõbeda hind on läbi aegade olnud madalam kui kullal, mis annab võimaluse investeerida korraga väiksemaid summasid. Hõbedat eelistavad ka need, kes lihtsalt soovivad sama raha eest saada suurema koguse väärismetalli ning loodavad hõbedahinna kiiremat kasvu.

Kookaburra hõbemünt kujutab Austraalia kuulsaimat lindu 

Kookaburra ehk naeru-hiidkalur on Austraalia lind, kes sõltuvalt liigist (neid on kokku neli) võib kasvada 25–45 cm pikkuseks. Tavaliselt on nende elupaik niisketes metsades või kuivades savannides. Kookaburra nimi tuleb Austraalia põlisrahvaste keelest ning oli algselt „guuguubarra” tänu linnu ainulaadsele häälitsusele, mis on kui segu naerulaginast ja kurgukurinast.

Austraalia Kookaburra hõbemüntide pere 

Kookaburra hõbemündid pakuvad huvi eri tüüpi investoritele ning selle põhjuseks on asjaolu, et nende väärtus ja hind tulevikus sõltub mitmest tegurist. Hõbedane Kookaburra on üks väheseid seadusliku maksevahendina käibivaid hõbemünte, mille põhimotiivi – kookaburra – disain on igal aastal uus. Paljud kollektsionäärid hindavad taolist kujunduse kordumatust, samuti mündi suurepärast vermimiskvaliteeti, detailirohkust ning siledate ja mattide pindadega esile toodud hõbeda ilu. Kookaburra hõbemünt on tõeline väärismetallist kunstiteos, mis püüab pilke.

Kookaburra mündipere sai alguse 1990. aastal 1-untsise mündiga, mille iga-aastane tootmiskogus on limiteeritud, erinevalt teistest tuntud riiklikult emiteeritud hõbemüntidest, nagu Austria Philharmoniker, Kanada Maple Leaf ja Ameerika Eagle. Algselt määrati selleks piiriks vaid 300 000 tükki aastas, kuid 2011. aastal otsustas Perth Mint suurendada Kookaburra 1-untsise hõbemündi aastast tootmiskogust 500 000 mündile.

1-kiloseid münte hakati vermima 1992. aastal, nende iga-aastasel tootmiskogusel piiranguid pole ning see kõigub suuresti. Kui algusaastatel müüdi vaid mõnituhat 1-kilost münti aastas, siis 2011. aastal toodeti 78 145 hõbedast 1-kilost Kookaburrat, 2016. aastal 13 355 münti. Lisaks kuulub mündiperesse ka 10-untsine Kookaburra, 2-untsiste müntide tootmine on lõppenud. Kõik need tegurid on kaasa aidanud vanemate Kookaburra müntide väärtuse kasvule, nende hind on järelturul puhta hõbeda hinnast kõrgem ning suure tõenäosusega see trend jätkub.  

 

Perth Mint

Inglise Royal Mint rajas  maailmakuulsa väärismetallide rafineerimis- ja vermimistehase Perthi linna Austraalias 1896. aastal eesmärgiga töödelda Lääne-Austraalias avastatud kullavarusid. Perth Mint hakkas tegelema kaevandustest leitud kullamaagi puhastamise ja seejärel puhastatud kullast sovrinite vermimisega. Märkimisväärne hulk Austraalias ja kogu Briti Impeeriumis käibel olnud kuldsovrinitest toodeti Perth Mintis ajavahemikul 1899 kuni 1931. Perth Mint kuulus Briti valitsuse kontrolli alla kuni 1971. aastani, mil vermimiskoja omanikuks sai Lääne-Austraalia kohalik omavalitsus. Tänapäeval on Perth Minti maailmatasemel investeerimismündid tuntud oma silmapaistvalt kõrge kvaliteedi poolest, näiteks võib nimetada Austraalia Känguru kuldmünte ning Kookaburra, Koaala ja nüüd ka Känguru hõbemünte. Perth Mint on olnud London Gold Marketi (Londoni Kulla- ja Hõbedaturu Liidu / LBMA eelkäija) liige alates 1934. aastast. LBMA liikmena on Perth Minti luigega logo ametlikult liidu liikmelisuse ja kullaproovi kinnituseks, see on kuulus üle maailma ning oma kujunduse saanud rahapaja asukohast Perthis, kus läbi linna voolab jõgi nimega Swan (luik).

NimiväärtusDiameeterProovHõbeda kaal grammidesToote kaal grammidesHõbeda kaal troiuntsidesTootjaTootjariik
30 dollarit100.699910001001.00132.15075The Perth MintAustraalia

Esiküljel on kujutatud kuninganna Elizabeth II portreed. Tema Majesteedi kuninganna pilt on müntidel seetõttu, et Austraalia on Ühendkuningriigi Rahvaste Ühenduse liige. Seega on kuninganna Elizabeth II ühtlasi Austraalia valitsev konstitutsiooniline monarh. Kuninganna pildi kohal on tekst „ELIZABETH II AUSTRALIA” ning mündi vermimisaasta. Portree all on mündi nimiväärtus 30 dollarit ja esikülje kujundaja Ian Rank-Broadley initsiaalid IRB.

Tagaküljel on kujutatud Austraalia kõige kuulsamat lindu kookaburrat ehk naeru-hiidkalurit. Mündil on pildi all aastaarv „2018”, suurus „1 KILO” ning puhast hõbedat tähistav „9999 SILVER”, ringis ümber kookaburra on kiri „THE AUSTRALIAN KOOKABURRA”, .  

Iga münt on Perth Minti poolt eraldi pakitud tugevasse plastkapslisse.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Seotud tooted

Partnerid