Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


1 kg Austraalia Lunar sea-aasta hõbemünt 2019

Tavidil on Perth Minti pikaajalise koostööpartnerina heameel tutvustada üht massiivsemat puhtast hõbedast vermitud investeerimismünti – 2019. sea-aasta Austraalia Lunari hõbemünti. Just see münt lõpetab Perth Minti Austraalia Lunari hinnatud II seeria kollektsiooni, mille iga münti vermitakse vaid korra kaheteistkümne aasta jooksul vastavalt iidsele Hiina kuukalendrile. Lunari sarja ühekilose mündi aastasel tiraažil piirangut ei ole.

Lunari sea-aasta hõbemünt on hõbedaprooviga 9999 ning selle vermimisel kasutatakse spetsiaalset tehnoloogiat, tänu millele on mündi siledad pinnad erakordselt läikivad ning mattide pindade varjundirikkus tagab pildi erakordse detailsuse. See ühekilone investeerimismünt on tõeline hõbedast kunstiteos, ent ennekõike hinnatud investeerimisvahend. 

Ideaalne toode investeerimiseks ja kollektsioneerimiseks


 • Müüme 1-3507.04 €
 • Müüme 4-9502.04 €
 • Müüme 10-20497.04 €
 • Müüme 21+491.04 €
 • Ostame 1+439.31 €
 •  
 • Ühiku hind507.04 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Austraalia Lunari sea-aasta hõbemünt põhineb Hiina sodiaagil. Sea-aastal sündinuid peetakse sotsiaalseteks, uudishimulikeks ja väga intelligentseteks.
 • Austraalia Lunari sea-aasta münt on väärt investeering. See on parim valik neile investoritele, kes on ajaloos jälginud hõbeda hinnatõusu ning seetõttu eelistavad füüsilist hõbedat hulgikoguses.
 • Austraalia  Lunari sea-aasta münt on äärmiselt hea kvaliteediga. Läbi aegade on hõbedat peetud õnne ja tervise toojaks, see on põhjus väärtustada kõrgekvaliteedilist, säravat ja detailiderohket Lunari hõbemünti. 
 • Austraalia Lunari sea-aasta hõbemünt on haruldane. Lunari seeria ühekiloste müntide vermimiskogusel piiranguid pole, ent kuna neid toodetakse vaid ühe kindla aasta jooksul, võib sellele järelturul kujuneda märgatav hinnalisa.
 • Austraalia Lunari sea-aasta hõbemünt on raha. Hõbedast Lunari sarja hakati välja andma 1999. aastal ning seeria iga münt, sealhulgas sea-aasta münt, on Austraalia Valitsuse otsuse kohaselt kehtiv maksevahend. 
 • Austraalia Lunari sea-aasta mündid on tuntud kogu maailmas. Austraalia Lunari hõbemünte on vermitud alates 1999. aastast ning neid hindavad kõrgelt nii investeerimismetallidega kauplejad kui ka kollektsionäärid. Mündi muudavad äratuntavaks 20. sajandi mõjuvõimsaima ning kõige kauem troonil olnud kuninganna Elizabeth II portree esiküljel ning Hiina sodiaagi loomakujutis tagaküljel. 

Austraalia Lunari sea-aasta hõbemünt

Tänapäeval kasutatakse taoistlikus kosmoloogias palju Hiina kuukalendrit. Usutakse, et inimesel tekib eriline side selle loomaga, kelle sodiaagiaastal ta sünnib. Sodiaagi loomad on sümboolse tähendusega, iga loom esindab teatud iseloomuomadusi ja tunnuseid, mis on omased kõigile inimestele. Hiina sodiaak koosneb kaheteistkümnest loomast, iga loom valitseb kaheteistaastase tsükli järel. Sea-aastad on 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007 ning 2019.

Sea-aastal sündinuid peetakse äärmiselt lahketeks ja suuremeelseteks inimesteks, nad püüdlevad harmoonia ja rahumeelsuse poole inimsuhetes. Neil on meeldiv iseloom. Ausus ja usaldusväärsus muudavad sead väga armastatuteks ning seetõttu on neil palju sõpru. Otsides ise harva kelleltki tuge, on sead alati valmis teisi aitama, mistõttu võidakse nende suurt südant ära kasutada. 

Ehkki sead ei pruugi säravate tähtede kõrval silma paista, on nad väga realistlikud. Kui teised räägivad, siis sead teevad. Neil on kadestamisväärne keskendumisvõime - pannud paika eesmärgi, suunavad nad selle täitmisse kogu oma energia. Siga võtab alati oma tööd ülima tõsidusega ning töötab aeglaselt, kuid põhjalikult. Kriitilistes olukordades jäävad sead rahulikuks, kuigi vahel muudab riskide võtmine neid närviliseks, mistõttu ei ole siga kunagi eriti aktiivne inimene, tema passiivsust võidakse pidada ka laiskuseks. 

NimiväärtusDiameeterProovHõbeda kaal grammidesToote kaal grammidesHõbeda kaal troiuntsidesTootjaTootjariik
30 dollarit100.6999.910001000.132.15075The Perth MintAustraalia

Esiküljel on kujutatud kuninganna Elizabeth II portree. Tema Majesteedi kuninganna pilt on müntidel seetõttu, et Austraalia on Ühendkuningriigi Rahvaste Ühenduse liige. Seega on kuninganna Elizabeth II ühtlasi Austraalia valitsev konstitutsiooniline monarh. Kuninganna pildi kohal on tekst „ELIZABETH II” ja „AUSTRALIA”. Kujutise all on mündi suurus „1 KG”, puhast hõbedat tähistav „9999 Ag”, vermimisaasta, nimiväärtus 30 DOLLARS ja esikülje kujunduse looja Ian Rank-Broadley initsiaalid IRB. 

Mündi tagaküljel seisab rahulaolev emis oma nelja põrsaga puu varjus, pea kohal Hiina hieroglüüf sõnaga "siga" ning mündi allserva kaunistamas kiri "Year of the Pig", mis eesti keeles tähendab sea-aastat.

Iga münt on tootja poolt pakendatud tugevasse läbipaistvasse plastkapslisse

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Seotud tooted

Partnerid