Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


1 oz Austraalia Kangaroo hõbemünt

Tavidil on rõõm esitleda erakordselt hea kvaliteediga Austraalia Kangaroo hõbemünti. Maailmakuulus Perth Minti rahapaja hakkas seda välja andma 2016. aastal ning esimest korda pühendati 999,9 prooviga investeerimishõbedast münt maailma ühele ainulaadsemale loomale, Austraalia kängurule. Oma võrratu ilu ja puhtusega sobib münt ühtviisi hästi nii kollektsionääridele kui ka investoritele. Austraalia seadusliku maksevahendina on hõbedast 1-untsise Kangaroo nominaalväärtus 1 Austraalia dollar ning juurdehindlus hõbeda maailmaturu hetkehinnaga võrreldes on väike. Perth Minti pikaajalise partnerina suudab Tavid pakkuda seda kaunist hõbemünti turu parima hinnaga sõltumata soovitud kogusest.

Ideaalne toode investeerimiseks ja kollektsioneerimiseks


 • Müüme 1-2416.52 €
 • Müüme 25-9915.77 €
 • Müüme 100-24915.57 €
 • Müüme 250-199915.27 €
 • Müüme 2000+15.17 €
 • Ostame 1+13.53 €
 •  
 • Ühiku hind16.52 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Austraalia Kangaroo hõbemündi hind kujuneb hõbeda hinna põhjal. Mündi väärtuse määrab ära ennekõike selle hõbedasisaldus ning hõbeda hind maailmaturul.
 • Austraalia Kangaroo hõbemünt on raha. See on Austraalias seaduslik maksevahend ning vabalt kaubeldav kogu maailmas.
 • Austraalia Kangaroo hõbemünt on puhtast hõbedast meistriteos. Teistest omataolistest eristab münti kujundite ülim detailsus. Mattide ja läikivate pindade vaheldumine ning kõrgläige toovad hõbeda sära eriliselt esile. 
 • Austraalia Kangaroo hõbemündi juurdehindlus on väike. Perth Minti ametliku esindajana suudab Tavid pakkuda Kangaroo hõbemünti väga soodsalt, hõbedahinnale lisanduv juurdehindlus on väike.
 • Austraalia Kangaroo hõbemündid on rahvusvaheliselt tuntud. Kujutades 20. sajandi mõjuvõimsamat ja kõige kauem troonil olnud kuningannat Elizabeth II, on Austraalia Kangaroo hõbemünt ülemaailmsel hõbedaturul tuntud nimi.
 • Austraalia Kangaroo hõbemündid annavad võimaluse paigutada oma sääste. Känguruga hõbemündid  on suurepärane valik kõigile, kes soovivad säästa pikema aja vältel ning kes hindavad stabiilsust ja turvatunnet, mida pakub füüsilise hõbeda omamine.

Austraalia känguru

Känguru on Austraalia mitteametlik sümbol. See omanäoline loom on erakordne nii oma liikumisviisi kui ka välimuse poolest. Mündil kujutatud punakänguru on kõigist kängurutest suurim, ta on ühtlasi nii Austraalia suurim maismaaimetaja kui ka suurim kukkurloom. Kängurud hüppavad  ringi oma võimsatel jalgadel, kasutades  tasakaalu hoidmiseks pikka ja lihaselist saba. Punakängurusid  võib leida üle kogu Austraalia mandri, välja arvatud viljakamatel aladel lõunas, idarannikul ja põhjaosa vihmametsades.

Känguru kujutist kasutati mündi kujunduses esimest korda 1989. aastal, mil Perth Mint muutis kullast Austraalia Nuggeti kujundust ja nime – Austraalia Nuggetist sai Kangaroo. Esimene hõbedast Austraalia Kangaroo investeerimismünt (bullion coin) kannab aastanumbrit 2016, kuni selle ajani oli hõbedast vermitud vaid känguru kujutisega piiratud tiraažiga meenemünte. Peale selle, et känguru ehib Austraalia Kangaroo mündi tagakülge, on ta ka Austraalia vapiloom.

Perth Mint hoidis uue mündi disaini pikalt saladuses, avalikustades selle alles 2015. aasta Ülemaailmsel Rahamessil. Kangaroo hõbemünt lasti välja eelkõige eesmärgiga pakkuda konkurentsi Ameerika Eagle’i hõbemündile, mis valitses võimsalt hõbedast investeerimismüntide turgu. Erinevalt teistest Austraalia hõbemüntidest (Kookaburra, Koala ja Lunar) on hõbedast Kangaroo kujundus igal aastal sama ja müntide tootmismahul piirang puudub.

Perth Mint

Inglise Royal Mint rajas  maailmakuulsa väärismetallide rafineerimis- ja vermimistehase Perthi linna Austraalias 1896. aastal eesmärgiga töödelda Lääne-Austraalias avastatud kullavarusid. Perth Mint hakkas tegelema kaevandustest leitud kullamaagi puhastamise ja seejärel puhastatud kullast sovrinite vermimisega. Märkimisväärne hulk Austraalias ja kogu Briti Impeeriumis käibel olnud kuldsovrinitest toodeti Perth Mintis ajavahemikul 1899 kuni 1931. Perth Mint kuulus Briti valitsuse kontrolli alla kuni 1971. aastani, mil vermimiskoja omanikuks sai Lääne-Austraalia kohalik omavalitsus. Tänapäeval on Perth Minti maailmatasemel investeerimismündid tuntud oma silmapaistvalt kõrge kvaliteedi poolest, näiteks võib nimetada Austraalia Känguru kuldmünte ning Kookaburra, Koaala ja nüüd ka Känguru hõbemünte. Perth Mint on olnud London Gold Marketi (Londoni Kulla- ja Hõbedaturu Liidu / LBMA eelkäija) liige alates 1934. aastast. LBMA liikmena on Perth Minti luigega logo ametlikult liidu liikmelisuse ja kullaproovi kinnituseks, see on kuulus üle maailma ning oma kujunduse saanud rahapaja asukohast Perthis, kus läbi linna voolab jõgi nimega Swan (luik).

NimiväärtusDiameeterProovHõbeda kaal grammidesToote kaal grammidesHõbeda kaal troiuntsidesTootjaTootjariik
1 dollar40.6999931.1034731.106581The Perth MintAustraalia

Kõik Känguru mündid on ka Austraalia seaduslikud maksevahendid, mistõttu nende esiküljel on Inglise kuninganna Elisabeth II kujutis, nimiväärtus ja päritoluriigi nimi. 

Tagaküljel on kujutatud Austraalia punakänguru, kunstnikuks Stuart Devlin, kes on kuninganna Elizabeth II juveliir ja kullassepp. 

Sellel mündil kasutab Perth Mint esmakordselt tagaküljel turvaelementi – mikrolasergraveeritud A-tähte, mis asub sõnas "AUSTRALIA". Seda on võimalik tuvastada ainult luubi abil. Tuvaelemendi kasutuselevõtt teeb mündi võltsimise oluliselt keerulisemaks ja pakub klientidele meelerahu. 

Üksikmüügis on iga münt pakitud läbipaistvasse plastkapslisse. Hulgiostu korral on mündid ilma kapsliteta 25 kaupa akrüültuubides. Suuremate koguste puhul on mündid vastupidavas tehase originaalkarbis 10 tuubi ehk 250 mündi kaupa.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Seotud tooted

Partnerid