Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


1 oz Austraalia Lunar hobuseaasta hõbemünt 2014

Tavidil on Perth Minti kauaaegse koostööpartnerina heameel tutvustada üht maailma kauneimat puhtast hõbedast vermitud investeerimismünti – 2014. hobuseaasta Austraalia Lunari hõbemünti. See kuulub Perth Minti Lunari teise seeria hinnatud kollektsiooni, mille iga münti vermitakse vaid korra kaheteistkümne aasta jooksul vastavalt iidsele Hiina kalendrile. Lunari sarja kõige populaarsema, üheuntsise mündi maksimaalne aastane tiraaž on 300 000, mis lisab järelturul kollektsionääride silmis väärtust.

Lunari hobuseaasta hõbemünt on valmistatud puhtast hõbedast prooviga 999 ning selle vermimisel kasutatakse spetsiaalset tehnoloogiat, tänu millele on mündi siledad pinnad erakordselt läikivad ning mattide pindade varjundirikkus tagab pildi erakordse detailsuse. See üheuntsine investeerimismünt on tõeline hõbedast kunstiteos, sobides ühtviisi hästi nii arenenud ilumeelega kollektsionääridele kui ka neile, kes soovivad oma lähedastele teha meeldejääva ja erilise kingituse. 

Ideaalne toode investeerimiseks ja kollektsioneerimiseks


 • Müüme 1-1927.02 €
 • Müüme 20+23.02 €
 • Ostame 1+13.64 €
 •  
 • Ühiku hind27.02 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Austraalia Lunari hobuseaasta hõbemünt on raha. Hõbedast Lunari sarja hakati välja andma 1999 ning selle teist kollektsiooni 2008. aastal. Seeria iga münt, sealhulgas hobuseaasta münt, on Austraalia valitsuse otsuse kohaselt seaduslik maksevahend.
 • Austraalia Lunari hobuseaasta hõbemündid on haruldased. Hobuseaasta üheuntsiseid münte on vermitud vaid kahel aastal – 2002 ja 2014 – ning see on üks haruldasemaid 21. sajandil välja antud puhtast hõbedast riiklikke investeerimismünte, kahe seeria peale kokku on neid vermitud vaid veidi alla 400 tuhande.
 • Austraalia Lunari hobuseaasta hõbemünt põhineb Hiina sodiaagikalendril. Hobuseaastal sündinuid  peetakse  väga töökateks, iseseisvateks, intelligentseteks ja enesekindlateks inimesteks.
 • Austraalia Lunari hobuseaasta hõbemünt on suurepärane kingitus lähedastele. Näita oma armastust 999 prooviga puhtast hõbedast mündiga, mis sümboliseerib kingisaaja parimaid omadusi ning sünniaastat – see on kingitus kogu eluks.
 • Austraalia Lunari hobuseaasta hõbemünt on äärmiselt kõrge kvaliteediga. „Väärtuslik” on ainuõige sõna kirjeldamaks seda kõrgekvaliteedilist, säravat ja detailirohket vermitud hõbemünti.
 • Austraalia Lunari hobuseaasta hõbemündid on populaarsed nutikate investorite seas. Iga kaheteistkümne aasta järel vahelduv hobusekujutis, piiratud tiraaž (300 000 tk), mündi kõrge kvaliteet, puhtus ja maksevahendi staatus tähendavad arvestatavat lisaväärtust järelturul.  
 • Austraalia Lunari hobuseaasta mündid on tuntud kogu maailmas. Austraalia Lunari hõbemünte on vermitud alates 1999. aastast ning neid hindavad kõrgelt nii väärismetallidega kauplejad kui ka kollektsionäärid. Mündi muudavad äratuntavaks 20. sajandi mõjuvõimsaima ning kõige kauem troonil olnud kuninganna Elizabeth II portree esiküljel ning Hiina sodiaagi loomakujutis tagaküljel. 

Austraalia Lunari hõbemünt: hobuseaasta 

Tänapäeval kasutatakse taoistlikus kosmoloogias palju Hiina kuukalendrit. Usutakse, et inimesel tekib eriline side selle loomaga, kelle sodiaagiaastal ta sünnib. Sodiaagi loomad on sümboolse tähendusega, iga loom esindab teatud iseloomuomadusi ja tunnuseid, mis on omased kõigile inimestele. Hiina sodiaak koosneb kaheteistkümnest loomast, iga loom valitseb kaheteistaastase tsükli järel ning 2014. aasta kuulus hobusele.  

Hiina kultuuris on hobune väga lugupeetud loom. Hobuseaastal sündinuid peetakse reisihimulisteks, nad on impulsiivsed ja energilised, kuid veidi närvilise loomuga, mis muudab nad kergesti rahutuks. Hobuseaastal sündinud inimesed on intelligentsed ja loogilise mõtlemisega, töökad, sõltumatud ja ambitsioonikad. Üldiselt on neil tugev tervis, kuna positiivne suhtumine töösse tagab nende heaolu. Samas on hobustel kalduvus võtta enda kanda liiga suur koorem, mistõttu nad on vahel kurnatud. Teised inimesed naudivad hobuseaastal sündinute seltsi nende hea huumorimeele ja avatud loomu tõttu, kuna see laseb ümbritsevatel end vabalt tunda. Nii on Austraalia Lunari hobuseaasta hõbemünt ideaalne kingitus kõigile, keda te armastate või austate, sest selle mündi kinkimine näitab, et soovite puhtast hõbedast väärtusliku kunstiteosega jäädvustada inimese sünniaastat ning tema erilisi loomuomadusi. 

Austraalia Lunari hobuseaasta mündid – sama haruldased nagu hõbe 

Perth Mint lasi esimese Austraalia Lunari hobuseaasta hõbemündi välja 2002. aastal ning teise seeria oma vermiti 2014. aastal. Järgmist hobuseaasta hõbemünti on oodata alles 2026. aastal, mil Hiina kuukalendri järgi saabub hobusel taas aeg valitseda. 2002. aastal vermiti münte suurustes 1 kg, 10 oz, 2 oz, 1 oz, ja ½ oz, 2014. aastal lisandusid veel 10 kg ja 5 oz mündid. 2002. aastal vermiti kokku 99 632 üheuntsist hobuseaasta Lunarit, 2014. aastal müüdi välja kogu tiraaž 300 000. Kokku on seni eri suurustes hobuseaasta Lunari hõbemünte vermitud 694 936 tükki, mis on erakordselt väike arv võrreldes teiste tuntud puhtast hõbedast investeerimismüntidega. Näiteks sama koguse Ameerika Eagle’i hõbemüntide vermimiseks kulub vaid seitse päeva. Seega kuna Austraalia Lunari hõbemündid on pea sama haruldased nagu hõbe ise, sobivad need suurepäraselt kollektsionääridele.

NimiväärtusDiameeterProovHõbeda kaal grammidesToote kaal grammidesHõbeda kaal troiuntsidesTootjaTootjariik
30 dollarit45.699931.1034731.134611The Perth MintAustraalia

Esiküljel on kujutatud kuninganna Elizabeth II portree. Tema Majesteedi kuninganna pilt on müntidel seetõttu, et Austaalia on Ühendkuningriigi Rahvaste Ühenduse liige. Seega on kuninganna Elizabeth II ühtlasi Austraalia valitsev konstitutsiooniline monarh. Kuninganna pildi kohal on tekst „ELIZABETH II” ja „AUSTRALIA”. Kujutise all on mündi suurus „1 OZ”, puhast hõbedat tähistav „999 SILVER”, vermimisaasta, nimiväärtus 1 dollar ja mündi kujundaja Ian Rank-Broadley initsiaalid IRB. 

Tagaküljel kujutatakse kahte uhket hobust oja kaldal. Nende kohale on graveeritud Hiina hieroglüüf sõnaga „hobune” ning pildi all kiri „Year of the Horse”, mis eesti keeles tähendab hobuseaastat. Vasakule jääb mündi vermijat Perth Minti tähistav „P”.  

Iga münt on pakendatud Perth Minti poolt tugevasse plastkapslisse.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Seotud tooted

Partnerid