Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


1 oz Austria Philharmoniker hõbemünt

Tavidil on rõõm pakkuda Euroopa müüdavaimat hõbedast investeerimismünti, Austria Philharmonikeri. Münti hinnatakse selle kunstipärase kujunduse, kvaliteedi ja ilu pärast ning see on Euroopa esimene seadusliku maksevahendina emiteeritud puhtast hõbedast üheuntsine münt prooviga 999. Philharmonikeri hõbemündi vermija on üks maailma vanimaid ja kuulsamaid vermimiskodasid, Austria Rahapaja (Münze Österreich) Viinis. Hõbedast Philharmonikeri hakati vermima 2008. aastal, münt on otsekui Austria rikkaliku kultuuri kehastus ning sobib peenema maitsega investorile, kes hindab stiili, kuid peab oluliseks mõõdukat hinda.

Nendele võrratutele hõbedast investeerimismüntidele suudab Tavid kui Münze Österreich AG pikaajaline partner ning ühtlasi Austria Philharmonikeri hõbemüntide Skandinaavia suurim edasimüüja pakkuda turu parimat hinda sõltumata soovitud kogusest.

Ideaalne toode investeerimiseks ja kollektsioneerimiseks


 • Müüme 1-1916.67 €
 • Müüme 20-9915.92 €
 • Müüme 100-49915.72 €
 • Müüme 500-199915.45 €
 • Müüme 2000+15.35 €
 • Ostame 1+13.53 €
 •  
 • Ühiku hind16.67 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Austria Philharmonikeri hõbemündi hind kujuneb hõbeda hinna põhjal. Austria Philharmonikeri hinna aluseks on ennekõike selles sisalduva hõbeda kogus ning hõbeda hetkehind maailmaturul.
 • Austria Philharmonikeri hõbemündi hind inflatsiooni korral kasvab. Hõbe on end läbi aegade tõestanud kui suurepärane vara inflatsiooni tingimustes, kuna selle väärtus kasvab inflatsiooni käigus kiiremini ja suuremaks kui muudel investeeringutel.
 • Austria Philharmonikeri hõbemüntidel on väike hinnalisa. Austria Rahapaja koostööpartnerina saab Tavid Philharmonikeri hõbemünte müüa väga väikese juurdehindlusega.
 • Austria Philharmonikeri hõbemünt on likviidne ja rahvusvaheliselt tunnustatud. Kuigi Austria Philharmonikeri hõbemünte hakati tootma alles 2008. aastal, on see investorite seas kujunenud äärmiselt populaarseks. Aastas vermitakse üle 11 miljoni üheuntsise mündi, mistõttu on mündi edu võrreldav Ameerika Eagle’i ja Kanada Maple Leafi omaga.
 • Austria Philharmonikeri hõbedasisaldus on 999 (99,9%). Austria Philharmonikeri hõbemünt on suurepärane ja samas imeilus viis seda väärismetalli oma käega katsuda.
 • Austria Philharmoniker hõbemündid pakuvad võimalust oma sääste paigutada. Hõbeda hind on läbi aegade olnud madalam kui kullal, mis annab võimaluse investeerida korraga väiksemaid summasid. Hõbedat eelistavad ka need, kes lihtsalt soovivad sama raha eest saada suurema koguse väärismetalli ning loodavad hõbeda hinna kiiremat kasvu.

Austria Philharmonikeri hõbemünte vermiti 2008. aastal pea 8 miljonit  

Austria Philharmonikeri hõbemünt lasti esmakordselt välja ülemaailmse finantskriisi tipul 2008. aastal. Investorid otsisid võimalusi osta füüsilisi varasid ning ebakindel majandusolukord avas Austria Rahapajale suurpärase võimaluse tuua turule uus investeerimistoode. Investorite ringkond võttis hõbedast Austria Philharmonikeri erakordselt hästi vastu, ainuüksi esimesel aastal toodeti 7 777 300 untsist hõbemünti ehk 242 tonni hõbedat. Austria Philharmonikeri hõbemünt on sisuliselt Austria Philharmonikeri kuldmündi koopia, kuid kulla asemel on kasutatud hõbedat. Erinev on ka müntide nimiväärtus, lisaks on hõbemünt õhem ning selle serv on sile, mitte rihveldatud nagu kuldmündil. Austria Philharmoniker on Austria Rahapaja esimene seadusliku maksevahendina emiteeritud puhtast hõbedast münt prooviga 999 ning selle kujunduses on kasutatud muusikariistu – kultuurisümboleid, mis puudutavad iga inimest. Mitmed maailmakuulsad muusikud ja heliloojad, nagu Mozart, Strauss ja Beethoven, kui nimetada vaid mõnda, on oma ooperite ja sümfooniatega toonud Austriale ning ennekõike pealinnale Viinile suurt kuulsust. Philharmonikeri hõbemünt jäädvustab nende tööd klassikalise ja romantilise muusika vallas ning on seega hea muusikalise maitse ja kunstimeelega investorite jaoks eriti ihaldusväärne.

Philharmonikeri 1-untsine hõbemünt on klassikalise muusika kehastus 

Austria Philharmonikeri hõbemünt on oma nime saanud maailmakuulsa Viini filharmooniaorkestri Viini Filharmoonikud (Die Wiener Philharmoniker) järgi. Orkestri asutas grupp inimesi 1842. aastal, kuna Viinis ei olnud 19. sajandi alguses professionaalset orkestrit. Orkestri tegevust hakkas juhtima sõltumatu komitee, mille liikmed valiti demokraatlikult muusikute hulgast. Professionaalseid muusikuid värvati orkestrisse eranditult Viini Riigiooperist, kus nad pidid olema musitseerinud vähemalt kolm aastat, enne kui nende kandidatuur üldse kõne alla tuli. Sama ranged reeglid kehtivad muusikute valimisel tänapäevani, tagamaks, et iga viimne kui muusik Viini Filharmoonikutes on tipptasemel. Orkester on praegusel ajal kõige enam tuntud tänu oma traditsioonilistele uusaastakontsertidele, kus esitatakse suurte heliloojate nostalgilisi palu. Neid ülimalt populaarseid kontserte kantakse üle 90 riigis, misläbi Viini Filharmoonikute uue aasta rõõmusõnum kostab imekaunil kõlal üle kogu maailma. 

NimiväärtusDiameeterProovHõbeda kaal grammidesToote kaal grammidesHõbeda kaal troiuntsidesTootjaTootjariik
1.5 euro3799931.1034731.134611Münze ÖsterreichAustria

Esiküljel kujutatakse Musikvereini kontserdihalli orelit Viinis. Musikverein on Viini Filharmoonikute kodu ning seda kontserdihalli peetakse akustika poolest üheks maailma parimaks. Mündi ülaservas, oreli kohal on kiri “REPUBLIK ÖSTERREICH” ning oreli all tekst “1 UNZE FEINSILBER”, mis näitab, et münt on kaaluga 1 unts ja valmistatud puhtast hõbedast. Lisaks on mündile märgitud nimiväärtus “1,50 EURO”. 

Tagaküljel kujutatakse erinevaid muusikainstrumente, seal on kontrabass, neli tšellot, fagott, harf ja Viini sarv. Pillide kohal on tekst “WIENER PHILHARMONIKER” ning selle all väikeses kirjas “SILBER”, mis tähendab hõbedat.

Iga münt on pakendatud ühekaupa tugevasse plastkapslisse. Tehases pakitud suletud plasttuubides on 20 münti (ei sisalda kapsleid). Hulgikoguse ostmisel on mündid 25 tuubi kaupa pakitud Austria Rahapaja suletud plastkastidesse (kastis on kokku 500 münti). 

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Seotud tooted

Partnerid