Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


1 oz Hiina Panda hõbemünt

Tavidil on rõõm tutvustada Hiina Rahvavabariigi populaarseimat puhtast hõbedast investeerimisklassi münti – Hiina Panda hõbemünti. Hiina keskpank hakkas seadusliku maksevahendi staatuses Panda hõbemünte välja andma 1983. aastal, see oli esimene hõbedast investeerimismünt, mille kujundus igal aastal muutub – omadus, mida eriti kõrgelt hindavad just kollektsionäärid.

Münt on valmistatud puhtast hõbedast prooviga 999 ning sellel kujutatakse rahulikku ja armast pandakaru – Hiina rahvuslooma ning ühtlasi maailma üht haruldasemat imetajat. Hiina Panda hõbemüntide ainulaadne viimistlustehnoloogia paneb valguse murduma nii, et esile tulevad hõbeda rikkalikud värvivarjundid – pandakaru mustad laigud ja lumivalge karv. Tänu mündi kunstipärasele kujundusele ning suurepärasele kvaliteedile on Panda hõbemünt meeldejääv kingitus, eriti kui arvestada selle taskukohast hinda. 

Hiina Panda 1-untsiseid münte vermiti kuni 2015. aastani. Mündi kujundus sõltub vermimisajast, Tavid pakub erinevate aastakäikude münte vastavalt saadavusele ega saa garanteerida soovitud kujundust. 

Ideaalne toode investeerimiseks ja kollektsioneerimiseks


  • Müüme 1+28.32 €
  • Ostame 1+13.93 €
  •  
  • Ühiku hind28.32 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

  • Hiina Panda hõbemündi hind kujuneb hõbeda hinna põhjal. Hiina Panda hõbemündi hinna aluseks on ennekõike selles sisalduva puhta hõbeda kogus ning hõbeda hetkehind maailmaturul. 
  • Hiina Panda hõbemündi hind inflatsiooni korral kasvab. Hõbe on end läbi aegade tõestanud kui suurepärane vara inflatsiooni tingimustes, kuna selle väärtus kasvab inflatsiooni käigus kiiremini ja suuremaks kui muudel investeeringutel.  
  • Hiina Panda hõbemündid on populaarsed kollektsionääride seas. Kunagi pole hilja panna alus oma Panda-müntide kogule. Kuna mündi kujundus on igal aastal uus ning iga-aastane vermimiskogus piiratud, on Hiina Panda müntide hind järelturul kallim.  
  • Hiina Panda hõbemündid on tuntud rahvusvahelisel turul. See on ainus puhtast hõbedast investeerimismünt maailmas, millel kujutatakse Hiina rahvuslooma – pandakaru – ning see on tuntud investeerimisringkondades üle maailma.  
  • Hiina Panda hõbedaproov on 999 (hõbedasisaldus 99,9%). Hiina Panda hõbemünt on suurepärane ja samas imeilus viis seda väärismetalli oma käega katsuda. 
  • Hiina Panda hõbemündid pakuvad võimalust oma sääste paigutada. Hõbeda hind on läbi aegade olnud madalam kui kullal, see annab võimaluse investeerida korraga väiksemaid summasid. Hõbedat eelistavad ka need, kes soovivad lihtsalt sama raha eest saada suurema koguse väärismetalli ning loodavad hõbeda hinna kiiremat kasvu.

Hiina Panda hõbemündi hinda mõjutavad tegurid 

Erinevalt teistest tuntud puhtast hõbedast piiramatu tiraažiga riiklikest investeerimismüntidest,  nagu Ameerika Eagle, Austria Philharmoniker ja Kanada Maple Leaf, on Hiina Panda hõbemüntide aastasel tootmiskogusel limiit, mis, tõsi küll, vahel muutub. Piiratud kogus ja pandakaruga kordumatu kujundus on vanemate aastate müntidele andnud järelturul arvestatava hinnalisa. Vastuseks järjest suurenevale nõudlusele otsustas Hiina keskpank 2012. aastal tõsta kõige populaarsema, 1-untsise Panda maksimaalse aastase tootmiskoguse enneolematu 8 miljoni mündini. Ehkki suurenenud pakkumine on mõnevõrra kahandanud juurdehindlust järelturul, on see suurepärane võimalus pikaajalistele investoritele osta neid kasvupotentsiaaliga kvaliteetseid hõbemünte. 

Kõigi eelduste kohaselt Hiina Panda hõbemüntide väärtus ning oodatav juurdehindlus järelturul kasvab, seda  toetab mitu veenvat argumenti. Neist esimene ja kõige tähtsam on, et Pandad on Hiina ainsad seadusliku maksevahendi staatuses hõbemündid. Arvesse tuleb võtta ka, et Hiina rahvaarv on 1,35 miljardit, samas kui 1-untsiseid Panda hõbemünte toodetakse aastas maksimaalselt 8 miljonit. Võrdluseks võib tuua, et Ameerika Eagle’i hõbemünte vermitakse aastas keskmiselt 40 miljonit USA 320-miljonilise elanikkonna juures. Teiseks võeti seadus, mis lasi hõbeda hinna turul vabaks ning andis Hiina kodanikele õiguse hõbedaga kaubelda ning sellesse investeerida, vastu alles 2002. aastal ja hõbeda populaarsus Hiinas võib veelgi kasvada.  Kolmandaks kuulus seni Hiina Panda hõbemüntide riigisisene turustamine valitsuse range kontrolli alla – münte tohtisid müüa vaid valitsuse alluvuses olevad asutused – ning turg oli seetõttu äärmiselt ebaefektiivne ja mittelikviidne. Nüüdseks on olukord muutunud ning finantsasutused ning väärismetallidega kauplejad on müntidega kauplemist oluliselt hõlbustanud. Neljandaks teeb Hiina valitsus koordineeritud jõupingutusi populariseerimaks kulla ja hõbeda omamist, sellist asja lääneriikides ei kohta. Ja viiendaks on Hiina maailma suurimaid hõbeda tarbija ning hõbeda nõudlus kasvab lähiaastatel veelgi, mistõttu suureneb ka Hiina hõbedaturu likviidsus ja läbipaistvus ning kasvab Panda hõbemüntide edu. 

 

Hõbedast Hiina Pandad panid aluse investeerimishõbeda vabaturu tekkele riigis  

Erinevalt enamikust lääneriikidest pole Hiina oma rahasüsteemi kunagi üles ehitanud kullale, vaid hoopis hõbedale. On leitud tõendeid, et juba Hani dünastia ajal (200 aastat eKr) kasutati hõbedakange kui raha ning hõbedal põhinev rahasüsteem püsis Hiinas sajandeid, enne kui 1930ndate suur depressioon koos kommunismi võidukäiguga sundisid valitsust hõbedast lahti ütlema ning minema üle paberrahale. Uue süsteemi juurutamiseks võeti vastu seadus, mille kohaselt inimesed pidid oma valduses oleva hõbedast käiberaha uue paberraha vastu riigile loovutama. Karmidele seadustele vaatamata oli hõbedaga kauplemine ning väärismetallist ehete ja antiikesemete omamine siiski lubatud, ehkki väga lühikest aega. Hiina-Jaapani sõja puhkemine ning kommunistide ja Hiina-meelsete kokkupõrked 1930ndate lõpul sundisid valitsust keelustama igal kujul väärismetallide omamise täielikult.  

See keeld püsis viis pikka aastakümmet enne, kui Hiina valitsus tegi oma majandusalastes ja filosoofilistes vaadetes kannapöörde ning hakkas 1982. aastal kullast ja 1983. aastal hõbedast Panda investeerimismünte välja andma. Alates sellest ajast hakati riigis 1930. aastatest kehtinud piiranguid leevendama. Hiina Panda kuldmündist sai riigi väärismetalli vabaturu loomise ja majanduse sümbol laiemalt, sellega pandi alus ka Hiina uuele rahasüsteemile, kuna esimest korda riigi lähiajaloos hakati vermima puhtast kullast investeerimismünte, plaanitakse isegi üle minna kullastandardile. Kahjuks ei ole invetseerimishõbedaga läinud kõik samas tempos kui kullaga. Hõbedale lisandub Hiinas 17%-line käibemaks. Võib vaid kujutleda, mis juhtub, kui maks kaotatakse.

 

Hiina pandakaru 

Otsus kasutada mündi põhimotiivina pandakaru on mänginud Hiina Panda kuld- ja hõbemüntide populaarsuses võtmerolli. Panda on Kesk-Hiinast pärit imetaja, panda keha on valge, käpad mustad ning ka silmade ja kõrvade ümber on iseloomulikud mustad laigud. Armsad ja rahuliku loomuga pandad on Hiina rahvusloomad, kuid kahjuks on nad looduses muutunud väga haruldaseks. Metsade mahavõtmine ja põllumajandusalade laiendamine on hävitanud pandade loomuliku elukeskkonna ning nende arv vabas looduses on langenud vaid  2000 isendini. Viimasel kümnendil on Hiina valitsus teinud suuri jõupingutusi peatamaks pandade arvukuse edasist vähenemist. Kuigi pandad on endiselt ohustatud liik, näivad need pingutused teadlaste sõnul vilja kandvat ning metsikute pandade arvukus on hakanud taastuma.

Hiina Panda müntide tootjad

Hiina Panda kuldmünt anti välja 1982. aastal ning seda on toodetud järjepidevalt tänapäevani. Pandasid vermitakse suurustes 1 oz, ½ oz, ¼ oz, 1/10 oz ja 1/20 oz. Piiratud koguses on eriväljaandena vermitud ka 5- ja 12-untsiseid Panda kuldmünte. Mündi pandakaru motiiviga kujundus on igal aastal uus, vaid 2002. aastal korrati eelneva aasta kujundust. Hiina Panda kuldmünte on läbi aegade toodetud kolmes eri rahapajas: 

Shanghai Rahapajas 1982–2004 

Shenyang Rahapajas 1985–1999 ning 2003–2004 

Shenzhen Guobao Rahapajas 1999-2002 ja alates 2005. aastast praeguse ajani. 

Shenzhen Guobao Rahapaja on Hiina Rahvapanga (Hiina keskpank) allasutus.

NimiväärtusDiameeterProovHõbeda kaal grammidesToote kaal grammidesHõbeda kaal troiuntsidesTootjaTootjariik
10 jüaani4099931.1034731.134611Shenzhen Guobao Mint 1999-2002; 2005 ja edasiHiina

Esiküljel on kujutatud Taevatemplit – UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvat usurajatiste kompleksi, mis asub Pekingi keskosas. Taevatempli kohal on hiinakeelne kiri tekstiga „Hiina Rahvavabariik” ning mündi allservas vermimise aasta. 

Tagakülje kujunduses kasutatakse Hiina rahvuslooma hiidpanda motiivi, mis muutub sõltuvalt vermimisaastast. Lisaks on mündi allservas märgitud nimiväärtus 10 jüaani, kaal 1 oz ning hõbedasisaldus "Ag .999". Pildid on illustratiivsed.

Iga münt on eraldi pakendatud tugevasse plastkapslisse.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Seotud tooted

Partnerid