Kanada lasi välja viie 9-ga kuldmündi

Royal Canadian Mint lasi välja esimese 999.99 (viie 9-ga) prooviga 1 oz Maple Leaf investeerimismündi. See kuldmünt on ainus riikliku rahapaja poolt toodetud 999.99 prooviga münt. Nii kõrge kullaprooviga mündi tootmine on väga keeruline ning nõuab kõrget tehnilist taset.


Lisaks investoritele pakub uus münt suurt huvi ka kollektsionääridele oma esmaväljalaske staatuse ja piiratud tootmiskoguse tõttu.


Disain


Tagaküljel on kaunis 12-külgne äär ja uus elegantne vahtralehe kujutis. Tagakülje kujundust hakatakse muutma igal aastal.


Esiküljel on kujutatud Kuningannat nagu tavalisel Kanada Maple Leaf mündil.


Pakend


Tootja on uue üheuntsise 999.99 prooviga kuldmündi jaoks välja töötanud suurepärase pakendi. Münt on pakendatud umbes 10x12cm suurusesse plastkaarti (nagu väiksemad kuldplaadid).


Nimiväärtus


Uue 1 oz Maple Leaf kuldmündi nimiväärtuseks on märgitud 200 Kanada dollarit, kui tavalise 999.9 prooviga 1 oz mündi nimiväärtus on 50 dollarit.


Piiratud tootmiskogus


Kuigi tootmiskogus on piiratud, ei ole tootja täpset numbrit avaldanud. On vaid teada, et münte toodetakse ühe aasta jooksul. Arvatakse, et limiidi määrab see, kui palju suudab Kanada rahapada 999.99 puhtusega kulda valmistada. Siinkohal on arvatud, et tootmislimiidiks võiks olla ligikaudu 30,000 münti.


Tootja:  Mündid on vermitud Royal Canadian Mint’is, Kanadas.


Uus 999.99 prooviga kuldmünt ei asenda tavalist Kanada Maple Leaf kuldmünti, vaid on limiteeritud väljalase.


Tutvu mündiga lähemalt SIINTavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid