Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


1 oz Ameerika Buffalo, varasemad aastad

Tavidil on heameel pakkuda investeerimiseks Ameerika Buffalo kuldmünti – Põhja-Ameerika pärandit tutvustavat üheuntsist puhtast kullast investeerimismünti, mille proov on 999,9 ning mis Ameerika Ühendriikide valitsuse määrusega on riigis seaduslik maksevahend. Otsuse mündi väljalaskmise kohta tegi Kongress 2005. aastal ning järgmisel aastal hakati seda Ameerika esimest puhtast kullast münti USA rahapaja vermimiskojas West Pointis (US West Point Mint) vermima.

Mündi kaunis kujundus lähtub ajaloolisest pärandist ning selle mõlemal küljel on kujutatud tuntud Ameerika sümboleid – indiaanlast ja piisonit. Münte vermitakse seni vaid üheuntsises suuruses ja need on mõeldud laiemale avalikkusele, kel on lisaks investeerimissoovile ka huvi ajaloo ning Ühendriikide saamisloo vastu.

Varasemate aastate Buffalo kuldmünte pakub Tavid soodsama hinnaga. 

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


 • Müüme 1-51209.20 €
 • Müüme 6-201205.76 €
 • Müüme 21+1203.47 €
 • Ostame 1+1172.65 €
 •  
 • Ühiku hind1209.20 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Ameerika Buffalo kuldmündi hind sõltub kulla hinnast. Ameerika Buffalo kuldmündi hinna määravad eeskätt selles sisalduva puhta kulla kogus ning kulla hetkehind maailmaturul.
 • Ameerika Buffalo kuldmünt on raha. Buffalo kuldmüntidel on Ameerika Ühendriikides seadusliku maksevahendi staatus ning neid tuntakse ja vahetatakse kogu maailmas.
 • Buffalo kuldmündid on äratuntava kujundusega. Mündil kasutatakse Ameerika ühe tuntuima skulptori Fraseri enam kui 100 aastat vana kujundust ning sellel on Põhja-Ameerika kaks olulisemat sümbolit – indiaanlane ja ameerika piison. Münti vermitakse mainekas West Point Mintis, mistõttu need kuldmündid on likviidsed ja tuntud üle maailma.
 • Ameerika Buffalo sisaldab 99,99% puhast kulda. Buffalo kuldmünt oli esimene riiklikult välja  antud  kuldmünt  Ameerikas, mis valmistati  niivõrd  puhtast  kullast.  Eheda  värvitooni ja kauni säraga puhas kuld on küll pehme, kuid sobib suurepäraselt investeerimiseks.
 • Ameerika Buffalo kuldmündid annavad võimaluse paigutada oma sääste. Buffalo kuldmündid on ideaalne valik kõigile neile, kes soovivad säästa pikema aja vältel  ning  kes hindavad stabiilsust ja turvatunnet, mida pakub rahalise vääringuga füüsilise kulla omamine.
 • Ameerika Buffalo kuldmündid on suurepärane viis mitmekesistada investeerimisportfelli. Kulla küllaltki nõrk seos   muude finantsvaradega aitab Buffalo kuldmüntidesse investeerides hajutada tururiske.

Ameerika Buffalo mündi kujundus pärineb Ameerika kuulsalt viiesendiselt  

Ameerika Buffalo kuldmündi kujundus on pärit  viiesendiselt mündilt, mis koosnes vase ja nikli sulamist ning mida vermiti aastatel 1913–1938 Ameerikas. Selle looja oli James Earle Fraser – üks tuntumaid skulptoreid Ameerikas 20. sajandi alguses. Fraseri legendaarne kujundus hakkas aastakümneid hiljem kaunistama puhtast kullast investeerimismünti. Mündi esiküljel on kujutatud Ameerika põlisasukat ning seda disainides kasutas skulptor oma töös modellina kolme indiaanipealikku. 

Mündi tagakülje kujundus sümboliseerib samuti Põhja-Ameerika pärandit. Oma nime on Buffalo kuldmünt saanud tagaküljel kujutatud ameerika piisoni järgi, kes jalutas kunagi Põhja-Ameerika rohtlates vabalt ringi. Mõõdutundetu jahtimine ja massiline hävitamine oleks ameerika piisoni 19. sajandil peaaegu maa pealt pühkinud.  Kui järele oli jäänud vaid 835 isendit, võeti ameerika piison range kaitse alla. Õnneks on piisonite arvukus tänu kaitsealadele ja rahvusparkidele mõnevõrra taastunud. 

US West Point Mint

Nähes, kui edukad on investeerimisringkondades teiste riikide puhtast kullast mündid, nagu näiteks Kanada Maple Leaf ja Austria Philharmoniker, otsustas United States Mint esimest korda Ameerika ajaloos välja anda ka oma puhtast kullast seadusliku maksevahendi staatuses mündi prooviga 999,9. Kuni selle ajani oli Ameerika ainus investeerimiseks mõeldud riiklik kuldmünt Eagle, mis erinevalt Buffalost oli prooviga 916,7 ning koosnes kulla ning vase ja hõbeda sulamist. Ameerika Buffalo emiteerimine oli United States Minti jaoks ajalooline ka selle poolest, et esimest korda vermiti rahapajas kahte erinevat riiklikku kuldmünti, mis olid erineva kullasisaldusega. 

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjaTootjariik
50 dollarit32.7999.931.1034831.106591The United States West Point MintAmeerika Ühendriigid

Esiküljel on kujutatud Ameerika põlisasukat – indiaanlast. Mündil on kiri „LIBERTY”, mis tähendab vabadust, vermimisaasta ning mündi kujundaja James Earle Fraseri nimetäht F.

Tagaküljel on kujutatud ameerika piisonit. Kujutise kohal mündi ülaservas on kiri „UNITED STATES OF AMERICA” ja ladinakeelne „E PLURIBUS UNUM”, mis tähendab „paljudest üks”. Piisoni all on usku Jumalasse kinnitav „IN GOD WE TRUST”, mündi nimiväärtus $50, mündi suurus 1 oz, ning puhast kulda tähistav „.9999 FINE GOLD”. 

2005-2016 vermitud mündid on pakendatud läbipaistvasse kilest blisterpakendisse. Uuemad mündid on läbipaistvas kapslis, hulgikoguste puhul 20 kaupa plasttuubis.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Partnerid