Lisa hinnateavitus

Sisestage uus PriceBot

+ -

Sisestage uus PriceBot

Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

1 oz Ameerika Buffalo, varasemad aastad

Tavidil on heameel pakkuda investeerimiseks Ameerika Buffalo kuldmünti – Põhja-Ameerika pärandit tutvustavat üheuntsist puhtast kullast investeerimismünti, mille ... lugege edasi
Müük Ost
1-5 1 579,92 €
1 464,79 €
6-20 1 576,98 €
1 464,79 €
21+ 1 574,05 €
1 464,79 €
Tulen Tavidi kontorisse järele - Tasuta
Omniva kuller Eestis - 5,16 €

Lühikirjeldus

Tavidil on heameel pakkuda investeerimiseks Ameerika Buffalo kuldmünti – Põhja-Ameerika pärandit tutvustavat üheuntsist puhtast kullast investeerimismünti, mille proov on 999,9 ning mis Ameerika Ühendriikide valitsuse määrusega on riigis seaduslik maksevahend. Otsuse mündi väljalaskmise kohta tegi Kongress 2005. aastal ning järgmisel aastal hakati seda Ameerika esimest puhtast kullast münti USA rahapaja vermimiskojas West Pointis (US West Point Mint) vermima.

Mündi kaunis kujundus lähtub ajaloolisest pärandist ning selle mõlemal küljel on kujutatud tuntud Ameerika sümboleid – indiaanlast ja piisonit. Münte vermitakse seni vaid üheuntsises suuruses ja need on mõeldud laiemale avalikkusele, kel on lisaks investeerimissoovile ka huvi ajaloo ning Ühendriikide saamisloo vastu.

Varasemate aastate Buffalo kuldmünte pakub Tavid soodsama hinnaga. 

Miks osta?

 • Ameerika Buffalo kuldmündi hind sõltub kulla hinnast. Ameerika Buffalo kuldmündi hinna määravad eeskätt selles sisalduva puhta kulla kogus ning kulla hetkehind maailmaturul.
 • Ameerika Buffalo kuldmünt on raha. Buffalo kuldmüntidel on Ameerika Ühendriikides seadusliku maksevahendi staatus ning neid tuntakse ja vahetatakse kogu maailmas.
 • Buffalo kuldmündid on äratuntava kujundusega. Mündil kasutatakse Ameerika ühe tuntuima skulptori Fraseri enam kui 100 aastat vana kujundust ning sellel on Põhja-Ameerika kaks olulisemat sümbolit – indiaanlane ja ameerika piison. Münti vermitakse mainekas West Point Mintis, mistõttu need kuldmündid on likviidsed ja tuntud üle maailma.
 • Ameerika Buffalo sisaldab 99,99% puhast kulda. Buffalo kuldmünt oli esimene riiklikult välja  antud  kuldmünt  Ameerikas, mis valmistati  niivõrd  puhtast  kullast.  Eheda  värvitooni ja kauni säraga puhas kuld on küll pehme, kuid sobib suurepäraselt investeerimiseks.
 • Ameerika Buffalo kuldmündid annavad võimaluse paigutada oma sääste. Buffalo kuldmündid on ideaalne valik kõigile neile, kes soovivad säästa pikema aja vältel  ning  kes hindavad stabiilsust ja turvatunnet, mida pakub rahalise vääringuga füüsilise kulla omamine.
 • Ameerika Buffalo kuldmündid on suurepärane viis mitmekesistada investeerimisportfelli. Kulla küllaltki nõrk seos   muude finantsvaradega aitab Buffalo kuldmüntidesse investeerides hajutada tururiske.

Kulla ostmine aitab riske maandada ning rikkust säilitada.

Kulla väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see sobiv viis oma vara suurendamiseks.

 • Toote väärtus (1tk)
  1 579,92 €
 • Tagasiostuhind
  1 464,79 €
 • Teie risk
  115,13 €

Fakt: Kulla hind eurodes (EUR) on muutunud 20.83%, võrreldes perioodiga 8 aastat tagasi. Selle aja jooksul oli madalaim hind 858,16 EUR/oz ning kõrgeim 1 748,86 EUR/oz.
Kulla maailmaturuhind hetkel: 1 464,93 EUR/oz

Ajalugu

Ameerika Buffalo mündi kujundus pärineb Ameerika kuulsalt viiesendiselt  

Ameerika Buffalo kuldmündi kujundus on pärit  viiesendiselt mündilt, mis koosnes vase ja nikli sulamist ning mida vermiti aastatel 1913–1938 Ameerikas. Selle looja oli James Earle Fraser – üks tuntumaid skulptoreid Ameerikas 20. sajandi alguses. Fraseri legendaarne kujundus hakkas aastakümneid hiljem kaunistama puhtast kullast investeerimismünti. Mündi esiküljel on kujutatud Ameerika põlisasukat ning seda disainides kasutas skulptor oma töös modellina kolme indiaanipealikku. 

Mündi tagakülje kujundus sümboliseerib samuti Põhja-Ameerika pärandit. Oma nime on Buffalo kuldmünt saanud tagaküljel kujutatud ameerika piisoni järgi, kes jalutas kunagi Põhja-Ameerika rohtlates vabalt ringi. Mõõdutundetu jahtimine ja massiline hävitamine oleks ameerika piisoni 19. sajandil peaaegu maa pealt pühkinud.  Kui järele oli jäänud vaid 835 isendit, võeti ameerika piison range kaitse alla. Õnneks on piisonite arvukus tänu kaitsealadele ja rahvusparkidele mõnevõrra taastunud. 

Toote kaal grammides
31.10659
Kuld kaal grammides
31.10348
Proov
999.9
Kuld kaal troiuntsides
1
Diameeter
32.7
Paksus
-
Nimiväärtus
50 dollarit
Tootja
The United States West Point Mint, Ameerika Ühendriigid

Esikülg

Esiküljel on kujutatud Ameerika põlisasukat – indiaanlast. Mündil on kiri „LIBERTY”, mis tähendab vabadust, vermimisaasta ning mündi kujundaja James Earle Fraseri nimetäht F.

Tagakülg

Tagaküljel on kujutatud ameerika piisonit. Kujutise kohal mündi ülaservas on kiri „UNITED STATES OF AMERICA” ja ladinakeelne „E PLURIBUS UNUM”, mis tähendab „paljudest üks”. Piisoni all on usku Jumalasse kinnitav „IN GOD WE TRUST”, mündi nimiväärtus $50, mündi suurus 1 oz, ning puhast kulda tähistav „.9999 FINE GOLD”. 

Pakend

2005-2016 vermitud mündid on pakendatud läbipaistvasse kilest blisterpakendisse. Uuemad mündid on läbipaistvas kapslis, hulgikoguste puhul 20 kaupa plasttuubis.

Toote väärtus
Teie kaotus, kui müüte tagasi kohe

Järeletulemisega
Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Omniva kullerteenus
Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte Omniva kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja.

Omniva pakiautomaadi teenus
Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja. Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Rahvusvaheline tarne
Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Kindlustus
Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus, postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või tagastame raha.

Saadetise jälgimine
Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Ligikaudne postikulu

Tavid veebitellimuste kättetoimetamine on turvaline ja kiire. Tutvuge tarnetingimuste ja hindadega.

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

Kättesaamine samal päeval

Külastage meie kontorit, et kasutada tasuta kullakonsultatsiooni teenust, toodetega lähemalt tutvuda või neid osta. Reeglina saate veebiposte ostu sooritamisel selle soovi korral kätte samal päeval, kui makse on laekunud.

Soodsad hinnad

Enam kui 25 aastat kogemusi ning Põhja-Euroopa suurima väärismetallidega kaupleja positsioon võimaldab meil pakkuda turu parimaid hindu. Tavidiga võite kindlad olla, et tänu väikesele hinnavahele ja marginaalile saate oma investeeringust maksimaalset tulu.

Toode on laos

Toode on laos olemas ning kohe, kui makse on laekunud, paneme selle teele või võite kaubale ise järele tulla.

Tavid ID

Looge endale Tavid ID konto, et saada juurdepääs tasuta investeerimistööriistadele, näiteks isiklik virtuaalne investeerimisportfell, demoportfell, hinnateavitused jmt. Tavid ID on tasuta teenus.

Loo Tavid ID konto
Tavid ID

Looge endale Tavid ID konto, et saada juurdepääs tasuta investeerimistööriistadele, näiteks isiklik virtuaalne investeerimisportfell, demoportfell, hinnateavitused jmt. Tavid ID on tasuta teenus.

Broneerige tasuta privaatne nõustamine
Tutvuge investeerimisvõimaluste ja -toodetega ning saage ülevaade turuliikumistest.