Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


1 oz Ameerika Eagle kuldmünt

Tavidil on rõõm tutuvustada Ameerika Eagle’i kuldmünti ­­­– see on kõige populaarsem Ameerika Ühendriikides välja antud kullast toode ning ühtlasi maailma üks olulisemaid investeerimiskuldmünte. See populaarne münt avaldab muljet oma kauni kujunduse, suurepärase kvaliteedi ning seadusliku maksevahendi väärika staatusega. The United States Mint hakkas Eagle’i kuldmünte välja andma 1986. aastal ning neist on saanud paljude investorite eelistatuim materiaalne vara, tänaseks on münte müüdud juba üle 30 miljoni. Ameerika Eagle’i kuldmündi puhtusel on USA valitsuse garantii, münt on tuntud kogu maailmas ning selle turg on sügav ja likviidne. Seega on Ameerika Eagle sobilik kõigile investoritele, iseäranis neile, kes soovivad oma investeerimisportfelli mitmekesistada ning riske hajutada. 

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


 • Müüme 1-51200.12 €
 • Müüme 6-201196.72 €
 • Müüme 21+1194.45 €
 • Ostame 1+1153.54 €
 •  
 • Ühiku hind1200.12 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Ameerika Eagle’i kuldmündi hind sõltub kulla hinnast. Ameerika Eagle kuldmündi hinna määravad ennekõike selles sisalduva kulla kogus ning kulla hetkehind maailmaturul.
 • Ameerika Eagle’i kuldmünt on raha. Ühendriikide Kongress andis Ameerika Eagle’i kuldmündile  seadusliku  maksevahendi  staatuse  1985.  aastal ning see  on  alates  1930ndatest  kõige kauem järjepidevalt tootmises olnud kuldmünt, millel on rahaline vääring.
 • Ameerika Eagle’i kuldmünt on tunnustatud ja likviidne. Praeguseks on USA rahapaja verminud ja käibele lasknud üle 30 miljoni Eagle’i kuldmündi – see on aidanud kaasa ülemaailmse tuntuse saavutamisele ning rahvusvahelisele aktsepteeritavusele. 
 • Ameerika Eagle’i kuldmünt on vastupidav. Mündi vermimisel kasutatud kullasulam sisaldab 91,67% puhast kulda (proov 916,7). Ülejäänu moodustavad hõbe ja vask, mis muudavad mündi vastupidavaks ning tagavad selle sobivuse käitlemiseks.
 • Ameerika Eagle’i kuldmündid annavad võimaluse paigutada oma sääste. Eagle’i kuldmündid  on ideaalne valik kõigile, kes soovivad säästa pikema aja vältel ning kes hindavad stabiilsust ja turvatunnet, mida pakub rahalise vääringuga füüsilise kulla omamine.
 • Ameerika Eagle’i kuldmündid on suurepärane viis mitmekesistada investeerimisportfelli. Kulla küllaltki nõrk seos muude finantsvaradega aitab hajutada tururiske.

 

1930ndate suur depressioon USA-s ja kuld

Ameerika Ühendriikides muutus 1930. aastate suure depressiooni ajal kuld esmaseks väärtuse säilitamise vahendiks. Inimesed kasutasid kõiki võimalusi vahetada paberraha ja väärtpaberid kulla vastu, mistõttu finantssektor ja valitsus tundsid survet riigi kullavarudele. Olukorra lahendamiseks andis president Franklin D. Roosevelt 1933. aastal välja kurikuulsa määruse, millega kriminaliseeriti kulla omamine ning kaotati võimalus valitsuse emiteeritud paberist finantsinstrumentide vahetamine kulla vastu. Ameerika Ühendriikide rahanduses algas 1933. aastal uus ajajärk, mil kaotati kullastandard ning riigi rahasüsteemi nurgakiviks said rohekat värvi paberitükid.

 

Ameerika Eagle’i kuldmüntide müügi järsk kasv

Roosevelti määrus, mille järgi kulla omamine oli karistatav, kehtis 41 aastat, kuni president Gerald Ford selle 1974. aastal kehtetuks kuulutas. Kulus veel 11 aastat enne, kui Ameerika Ühendriikide Kongress võttis 1985. aastal vastu kullaseaduse (Gold Bullion Act),  mis seadustas riigi ametliku maksevahendina kuld- ja hõbemüntide tootmise. USA rahapaja andis esimese Ameerika Eagle’i kuldmündi välja 1986. aastal. Kui arvestada asjaolu, et see oli esimene seadusliku maksevahendi staatuses kuldmünt üle 50 aasta, oli huvilisi hulgaliselt. Et rahuldada investorite ja edasimüüjate tohutut nõudlust, vermis US Mint esimesel aastal 3,6 miljonit kullast Eagle’it ehk kokku 62 tonni kuldmünte.

 

Ameerika Eagle’i kuldmünt – täiuslik kaitse

USA valitsuse loal seadusliku maksevahendi staatuse saanud Ameerika Eagle’i kuldmündid on olnud alates 1986. aastast investorite seas eelistatuimad, et kaitsta portfelli kukkuvate aktsiaturgude ning segaste aegade eest majanduses.  USA rahapaja statsitika näitab, et Ameerika Eagle’i kuldmüntide nõudlus kasvas 1987. aasta börsikrahhi ajal märgatavalt, samuti n‑ö netimulli lõhkemise aegu 1999–2000 ning viimati 2008–2009, mil järsk majanduslangus tabas nii USA‑d kui ka teisi arenenud majadusega riike. Neil ebakindlatel aegadel on aastane nõudlus suurenenud peaaegu 100%, mis kinnitab, et Ameerika Eagle’i kuldmünt on suurepärane valik investeerimiseks.

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjaTootjariik
$5032.7916.731.1034833.955761The United States MintAmeerika Ühendriigid

Esiküljel on kujutatud vabadusjumalannat, kes hoiab paremas käes tõrvikut ning vasakus oliivipuuoksa. See Augustus Saint-Gaudensi loodud kujundus pärineb 1907. aasta 20-dollariliselt Double Eagle kuldmündilt, mis oli käibel 1933. aastani. Ülal on kiri “LIBERTY” (vabadus), taustal all vasakul on Kapitooliumi hoone ning paremal vermimise aasta ning täht “W” tähistamaks West Pointi vermimiskoda.

Tagaküljel on kujutatud oliivipuuoksaga isakotkast lendamas üle pesa, milles ootab emalind koos poegadega. Lendava kotka kohal on kiri “UNITED STATES OF AMERICA”, mündi keskel “E PLURIBUS UNUM”, mis ladina keeles tähendab “üks paljudest”, ning usku Jumalasse kinnitav “IN GOD WE TRUST”. Kotkapesa all on tagakülje kujunduse looja Miley Busieki initsiaalid MB, allääres suurus “1 OZ”, “FINE GOLD” ning mündi nimiväärtus “50 DOLLARS”. 

Ameerika Eagle'i kuldmünt on soovi korral pakendatud tugevasse plastkapslisse.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Partnerid