Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


1 oz Austraalia Kangaroo kuldmünt

Tavidil on rõõm esitleda erakordselt hea kvaliteediga Austraalia Kangaroo kuldmünti, mis on Austraalia tuntuim investeerimismünt. Maailmakuulus PerthMinti rahapaja hakkas seda välja andma 1989. aastal ning esimest korda pühendati 999,9 prooviga investeerimiskullast münt maailma ühele ainulaadsemale loomale, Austraalia kängurule. Kangaroo kuldmünt vahetas välja Austraalia Nuggeti, mida oli vermitud alates 1986. aastast. Oma võrratu ilu ja puhtusega sobib münt ühtviisi hästi nii kollektsionääridele kui ka investoritele. Austraalia seadusliku maksevahendina on kullast 1-untsise Känguru nominaalväärtus 100 Austraalia dollarit ning juurdehindlus kulla maailmaturu hetkehinnaga võrreldes on väike. Perth Minti pikaajalise partnerina suudab Tavid pakkuda seda kaunist kuldmünti turu parima hinnaga sõltumata soovitud kogusest.

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


 • Müüme 1-51186.51 €
 • Müüme 6-201183.11 €
 • Müüme 21+1179.70 €
 • Ostame 1+1146.74 €
 •  
 • Ühiku hind1186.51 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Austraalia Kangaroo kuldmündi hindkujuneb kulla hinna põhjal. Mündi väärtuse määrab ära ennekõike selle kullasisaldusning kulla hind maailmaturul.
 • Austraalia Kangaroo kuldmünt onraha. See on Austraalias seaduslik maksevahend ning vabalt kaubeldav kogu maailmas.
 • Austraalia Kangaroo kuldmünt on puhtast kullast meistriteos. Teistest omataolistest eristab münti kujundite ülim detailsus. Mattide ja läikivate pindade vaheldumine ning kõrgläige toovad kulla sära eriliselt esile. Tõeline pilgupüüdja kunstimeelega inimestele.
 • Austraalia Kangaroo kuldmündid on populaarsed kollektsionääride seas. Austraalia Kangaroo on üks kahest seadusliku maksevahendina käibivast kuldmündist, millele luuakse igal aastal uus kujundus.Teine on Hiina Panda kuldmünt.
 • Austraalia Kangaroo kuldmündi juurdehindlus on väike. Perth Minti ametliku esindajana suudab Tavid pakkuda Kangaroo kuldmünti väga soodsalt, kullahinnale lisanduv juurdehindlus on väike.
 • Austraalia Kangaroo kuldmündid on rahvusvaheliselt tuntud. Olles olnud pidevas tootmises alates 1989. aastast ning kujutades 20.sajandi mõjuvõimsamat ja kõige kauem troonil olnud kuningannat Elizabeth II, on Austraalia Kangaroo kuldmünt ülemaailmsel kullaturul tuntud nimi.
 • Austraalia Kangaroo kuldmündid annavad võimaluse paigutada oma sääste. Känguruga kuldmündid  on suurepärane valik kõigile, kes soovivad säästa pikema aja vältel ning kes hindavad stabiilsust ja turvatunnet, mida pakub füüsilise kulla omamine.
 • Austraalia Kangaroo kuldmündid pakuvad suurepärast võimalust mitmekesistada oma investeerimisportfelli. Kulla küllaltki nõrk seos muude finantsvaradega aitab investeerimisel riske hajutada.

Kullatükk ja känguru – Austraalia sümbolid 

Tänapäeval kasutatakse Austraalia Känguru kuldmündi kohta ka nimetust Austraalia Nugget, mis eesti keeles tähendab kullatükki. Selle põhjuseks on asjaolu, et aastatel 1986–1989 kujutati mündil kullakamakat. See sümboliseeris Austraaliat kui maailma suurimate looduslike kullakamakate leiukohta. 1869. aastal leitud seni maailma suurim kullakamakas hüüdnimega Welcome Stranger sisaldas 2315 untsi ehk 72 kilo puhast kulda. Kullatüki kujutisega Austraalia Nuggeti kuldmünte anti välja mõned aastad, kuid 1989. aastal asendati see tuntuma Austraalia sümboli, känguruga. Lisaks pildile muudeti ära ka mündi nimi, Austraalia Nuggetist sai Austraalia Känguru, muud tehnilised üksikasjad jäid kõik samaks. Kuna känguru on Austraaliale nii omane, muutus kuldmündi seos tootjamaaga ilmsemaks. Lisaks kuldmündile kujutatakse   kängurut ka Austraalia vapil ning mitteametlikult peetakse seda Austraalia rahvusloomaks.

Austraalia Känguru kuldmünt on kõige suurem kuldmünt maailmas 

1991. aastal tutvustas Perth Mint maailmale Austraalia Känguru ühekilost kuldmünti. Esimest korda maailmas andis riiklik rahapaja seadusliku maksevahendina välja nii suure kaaluga kuldmündi. Kui väiksemate Känguru kuldmüntide kujundus on igal aastal uus, siis ühekilost Austraalia Känguru kuldmünti vermitakse seniajani täpselt sama kujundusega kui 1991. aastal, mil Stuart Devlin selle Austraalia punakänguruga mündi disainis. Tänaseks on müüdud üle 23 600 ühekilose Austraalia Känguru kuldmündi. 

2011. aastal tegi Perth Mint taas midagi enneolematut, andes esimest korda maailmas välja ühetonnise Austraalia Känguru kuldmündi. Münt oli valmistatud puhtast kullast (prooviga 999,9) selle väärtus tol hetkel oli üle 50 miljoni Austraalia dollari. Hiigelsuure Austraalia Känguru kuldmündiga löödi maailma kõige väärtuslikuma kuldmündi rekord, mis seni kuulus Royal Canadian Mintis vermitud 100-kilosele Kanada Maple Leaf kuldmündile.

listPosition

27

attributeKey

history

attributeName

Ajalugu

attributeDescription

Toote ajalugu (kuni 10 000 tähemärki)

attributeType

TEXT

richText

1

Perth Mint

Inglise Royal Mint rajas  maailmakuulsa väärismetallide rafineerimis- ja vermimistehase Perthi linna Austraalias 1896. aastal eesmärgiga töödelda Lääne-Austraalias avastatud kullavarusid. Perth Mint hakkas tegelema kaevandustest leitud kullamaagi puhastamise ja seejärel puhastatud kullast sovrinite vermimisega. Märkimisväärne hulk Austraalias ja kogu Briti Impeeriumis käibel olnud kuldsovrinitest toodeti Perth Mintis ajavahemikul 1899 kuni 1931. Perth Mint kuulus Briti valitsuse kontrolli alla kuni 1971. aastani, mil vermimiskoja omanikuks sai Lääne-Austraalia kohalik omavalitsus. Tänapäeval on Perth Minti maailmatasemel investeerimismündid tuntud oma silmapaistvalt kõrge kvaliteedi poolest, näiteks võib nimetada Austraalia Känguru kuldmünte ning Kookaburra, Koaala ja nüüd ka Känguru hõbemünte. Perth Mint on olnud London Gold Marketi (Londoni Kulla- ja Hõbedaturu Liidu / LBMA eelkäija) liige alates 1934. aastast. LBMA liikmena on Perth Minti luigega logo ametlikult liidu liikmelisuse ja kullaproovi kinnituseks, see on kuulus üle maailma ning oma kujunduse saanud rahapaja asukohast Perthis, kus läbi linna voolab jõgi nimega Swan (luik).

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjaTootjariik
100 dollarit32.1999.931.1034831.106591The Perth MintAustraalia

Esiküljel on kujutatud kuninganna Elizabeth II portree. Tema Majesteedi kuninganna pilt on müntidel seetõttu, et Austraalia on Ühendkuningriigi Briti Rahvaste Ühenduseliige. Seega on kuninganna Elizabeth II ühtlasi Austraalia valitsev konstitutsiooniline monarh. Kuninganna pildi kohal on tekst „ELIZABETH II” ja „AUSTRALIA”. Kujutise all on mündi nimiväärtus 100 dollarit ja mündi kujundaja Ian Rank-Broadley initsiaalid IRB.

Tagaküljel on kujutatud Austraalia tuntuimat looma, känguru, ning selle kohal on kiri „AUSTRALIAN KANGAROO“. Mündi allservas on kirjas vermimise aasta, kaal ja kullasisaldus 999,9. Kängurust paremal on „P“-täht, mis tähistab Perth Minti. Austraalia Kangaroo kuldmündi tagakülje kujundus on igal aastal uus.

Iga münt on Perth Mintis ükshaaval pakitud tugevasse plastikkapslisse. Hulgiostu puhul on mündid 20 kaupa tehasepakendis.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Seotud tooted

Partnerid