Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


1 oz Austraalia Lunar jäneseaasta kuldmünt 2011

Perth Minti kauaaegse partnerina on Tavidil rõõm pakkuda üht maailma kauneimat vermitud kuldmünti ­– 2011 Austraalia Lunari jäneseaasta kuldmünti. See kuulub Perth Minti Austraalia Lunari hinnatud II seeria kollektsiooni, mille iga münti vermitakse vaid korra kaheteistkümne aasta jooksul vastavalt iidsele Hiina kuukalendrile. Mündiseeria kõige populaarsema, üheuntsise mündi vermimiskogus on piiratud, neid valmistatakse aasta jooksul vaid kuni 30 000 tükki, mis tagab mündile arvestatava hinnalisa järelturul. Jäneseaasta münt on tehtud puhtast kullast prooviga 999,9 ning selle valmistamisel on kasutatud erilist vermimistehnikat, mis tagab mündi tippkvaliteedi, erakordselt kaunid läikivad ning matid pinnad ning ülimalt detailsed kujutised. Jäneseaasta kuldmünt on tõeline kullast meistriteos, mis sobib nii arenenud ilumeelega  kollektsionääridele kui ka neile, kes soovivad kinkida oma lähedastele midagi meeldejäävat ja erilist.

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


 • Müüme 1+1418.04 €
 • Ostame 1+1178.57 €
 •  
 • Ühiku hind1418.04 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Austraalia Lunari jäneseaasta kuldmünt on raha. Kullast  Lunari sarja hakati välja andma 1996. aastal ning seeria iga münt, sealhulgas jäneseaasta münt, on Austraalia Valitsuse otsuse kohaselt kehtiv maksevahend. 
 • Austraalia Lunari jäneseaasta kuldmünt on haruldane. Alates Lunari-seeria algusest on jäneseaasta münti vermitud seni vaid 1999. ja 2011. aastal ning see on üks haruldasemaid 21. sajandil välja antud investeerimiseks mõeldud puhtast kullast üheuntsiseid münte. Kahe seeria peale kokku on toodetud vaid 48 261 üheuntsist münti.   
 • Austraalia Lunari jäneseaasta kuldmünt põhineb Hiina sodiaagikalendril. Jäneseaastal sündinuid peetakse väga stiilseteks, kaastundlikeks ja tundlikeks. Olles loomult unistajad, on jänesed ümbritsevate vastu soojad ja sõbralikud. 
 • Austraalia  Lunari  jäneseaasta  kuldmünt  on  suurepärane kingitus lähedastele. Näidake oma armastust puhtast kullast mündiga, millel on kujutatud kingisaaja parimad omadused ning sünniaasta – see on kingitus kogu eluks. 
 • Austraalia  Lunari  jäneseaasta  münt  on  äärmiselt  hea kvaliteediga. „Väärtuslik” on ainuõige sõna kirjeldamaks seda kõrgekvaliteedilist, säravat ja detailiderohket vermitud kuldmünti. 
 • Austraalia Lunari jäneseaasta mündid on populaarsed nutikate investorite seas. Iga kaheteistkümne aasta järel uus jänesemotiiviga kujundus, piiratud tiraaž, mündi suurepärane kvaliteet, puhtus ja maksevahendi staatus tähendavad arvestatavat lisaväärtust järelturul.  
 • Austraalia Lunari jäneseaasta mündid on tuntud kogu maailmas. Austraalia Lunari kuldmünte on vermitud alates 1996. aastast ning neid hindavad kõrgelt nii investeerimiskullaga kauplejad kui ka kollektsionäärid. Mündi muudavad äratuntavaks 20. sajandi mõjuvõimsaima ning kõige kauem troonil olnud kuninganna Elizabeth II portree esiküljel ning Hiina sodiaagi loomakujutis tagaküljel.

Austraalia Lunari kuldmünt: jäneseaasta 

Tänapäeval kasutatakse taoistlikus kosmoloogias palju Hiina kuukalendrit. Usutakse, et inimesel tekib eriline side selle loomaga, kelle sodiaagiaastal ta sünnib. Sodiaagi loomad on sümboolse tähendusega, iga loom esindab teatud iseloomuomadusi ja tunnuseid, mis on omased kõigile inimestele. Hiina sodiaak koosneb kaheteistkümnest loomast, iga loom valitseb kaheteistaastase tsükli järel ning 2011. aasta kuulus jänesele.  

Jänes aastal sündinud inimesed on kuulsad oma kunstilise tunnetuse ja stiiliga. Rafineeritud maitse koos oskusega hinnata ilu paneb nad rahva hulgast välja paistma äärmiselt stiilsete riietujatena. Hoolitsetud välimusega ning inteligentsetena on nad äärmiselt populaarsed  ja see väljendub ka nende suures sugulaste ja sõprade ringis. Suurepärane eneseväljendusoskus teeb neist head diplomaadid, kuid neil on kombeks vältida konflikte ja proovivad teha kõike, et hoiduda eemale tülidest. Jäneseaastal sündinud inimesed on kaastundliku natuuriga ja emotsionaalselt tundlikud, tänu sellele võivad nad suhteid idealiseerida. Nad vajavad perekonna ning sõprade kindlat tuge ja koos õige partneriga, kes ei kasuta ära nende tundlikust, saab neist suurepärane armastav kaaslane ja pereliige. 

Austraalia Lunari jäneseaasta münt – sama haruldane kui kuld

Esimese Austraalia Lunari jäneseaasta kuldmündi andis Perth Mint välja 1999. aastal ning teise seeria oma ilmus 2011. aastal. Järgmist jäneseaasta münti on oodata alles 2023. aastal, mil Hiina kalendri järgi saabub jänesel taas aeg valitseda. 1999. aastal vermiti münte suurustes 1 oz, ¼ oz, 1/10 oz ja 1/20 oz, 2014. aastal lisandus 1 kg, 10 oz, 2 oz ja ½ oz ning võimalus tellida 10‑kilost jäneseaasta Lunarit. Üheuntsised lunareid toodeti 1999. aastal 18 261 tükki ning 2011. aastal maksimaalne kogus 30 000. Eri suuruses jäneseaasta kullast Lunareid on seni toodetud 141 897 tükki. See pole siiski kuigi suur number, kuna näiteks Austraalia Kangaroo müntide aastane vermimiskogus küünib 3–400 tuhandeni. Austraalia Lunari kuldmüntide seeria sobib seega imehästi kollektsioneerimiseks, kuna mõned mündid selles seerias on sõna otseses mõttes sama haruldased kui kuld.  

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjaTootjariik
100 dollarit39.34999.931.1034731.106581The Perth MintAustraalia

Esiküljel on kujutatud kuninganna Elizabeth II portree. Tema Majesteedi kuninganna pilt on müntidel seetõttu, et Austraalia on Ühendkuningriigi Rahvaste Ühenduse liige. Seega on kuninganna Elizabeth II ühtlasi Austraalia valitsev konstitutsiooniline monarh. Kuninganna pildi kohal on tekst „ELIZABETH II” ja „AUSTRALIA”. Kujutise all on mündi suurus „1 OZ”, puhast kulda tähistav „9999 GOLD”, nimiväärtus 100 dollarit ja esikülje kujunduse looja Ian Rank-Broadley initsiaalid IRB.

Tagaküljel on kujutatud jänest. Kujutisest vasemal on Hiina hieroglüüf sõnaga „jänes” ning mündi vermijat Perth Minti tähistav P. Mündi alumises servas on kiri „Year of the Rabbit”, mis eesti keeles tähendab jäneseaastat.

Iga münt on eraldi pakendatud tugevasse plastkapslisse Perth Minti poolt. Tehases pakitud suletud plasttuubides on 20 münti.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Partnerid