Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


1 oz Austraalia Lunar maoaasta kuldmünt 2013

Perth Minti kauaaegse partnerina on Tavidil rõõm pakkuda üht maailma kauneimat vermitud kuldmünti – 2013 Austraalia Lunari maoaasta kuldmünti. See kuulub Perth Minti Austraalia Lunari hinnatud II seeria kollektsiooni, mille iga münti vermitakse vaid korra kaheteistkümne aasta jooksul vastavalt iidsele Hiina kuukalendrile. Mündiseeria kõige populaarsema, üheuntsise mündi vermimiskogus on piiratud, neid valmistatakse aasta jooksul vaid kuni 30 000 tükki, mis tagab mündile arvestatava hinnalisa järelturul. Maoaasta münt on tehtud puhtast kullast prooviga 999,9 ning  selle valmistamisel on kasutatud erilist vermimistehnikat, mis tagab mündi tippkvaliteedi, erakordselt kaunid läikivad ning matid pinnad ning ülimalt detailsed kujutised. Maoaasta kuldmünt on tõeline kullast meistriteos, mis sobib nii arenenud ilumeelega kollektsionääridele kui ka neile, kes soovivad kinkida oma lähedastele midagi meeldejäävat ja erilist.

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


  • Müüme 1+1225.98 €
  • Ostame 1+1179.90 €
  •  
  • Ühiku hind1225.98 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

  • Austraalia Lunari maoaasta kuldmünt on raha. Kullast Lunari sarja hakati välja andma 1996. aastal  ning seeria iga münt, sealhulgas maoaasta münt, on Austraalia Valitsuse otsuse kohaselt kehtiv maksevahend.
  • Austraalia Lunari maoaasta kuldmünt on haruldane. Alates Lunari-seeria algusest on maoaasta  münti  vermitud  seni  vaid 2001. ja 2013. aastal  ning  see  on  üks haruldasemaid 21. sajandil  välja  antud  investeerimiseks  mõeldud  puhtast  kullast üheuntsiseid münte. Lunari I seeria maoaasta 1-untsiseid kuldmünte toodeti kokku maksimaalne aastane tootmiskogus - 30 000 tükki.
  • Austraalia Lunari maoaasta kuldmünt põhineb Hiina sodiaagikalendril. Maoaastal sündinuid  peetakse  väga võluvateks, võrgutavateks ja vastupandmatuteks. Nende kõrgete vaimsete võimete tõttu võivad nad olla väga veenvad.
  • Austraalia  Lunari  maoaasta  kuldmünt  on  suurepärane kingitus lähedastele. Näidake oma armastust puhtast kullast mündiga, millel on kujutatud kingisaaja parimad omadused ning sünniaasta – see on kingitus kogu eluks.
  • Austraalia  Lunari  maoaasta  münt  on  äärmiselt  hea kvaliteediga. „Väärtuslik” on ainuõige sõna kirjeldamaks seda kõrgekvaliteedilist, säravat ja detailiderohket vermitud kuldmünti.
  • Austraalia Lunari maoaasta mündid on populaarsed nutikate investorite seas. Iga kaheteistkümne  aasta  järel  uus maomotiiviga  kujundus,  piiratud  tiraaž,  mündi suurepärane kvaliteet,  puhtus  ja  maksevahendi  staatus  tähendavad arvestatavat lisaväärtust järelturul. 

Austraalia Lunari kuldmünt: Maoaasta

Tänapäeval kasutatakse taoistlikus kosmoloogias palju Hiina kuukalendrit. Usutakse, et inimesel tekib eriline side selle loomaga, kelle sodiaagiaastal ta sünnib. Sodiaagi loomad on sümboolse tähendusega, iga loom esindab teatud iseloomuomadusi ja tunnuseid, mis on omased kõigile inimestele. Hiina sodiaak koosneb kaheteistkümnest loomast, iga loom valitseb kaheteistaastase tsükli järel. Enne 2013. aastat tähistati kitseaastat viimati 2001. aastal.

Maoaastal sündinud inimesi peetakse diplomaatilisteks, ettevaatlikeks ja tarkadeks. Eriti ettevaatlikud on nad läbirääkimistes, olgu need siis eraviisilised või tööalased. Arvatakse, et nad on filosoofilised ja intuitiivsed, enamasti eelistavad tundeid ja instinkte loogikale. Intuitiivsus koos ettevaatlikuse ja tarkusega tuleb kasuks enamikes ärilistes ettevõtmistes. Maoaastal sündinud inimesed oskavad rahaga ümber käia ja tulevad võitjatena välja igasugusest situatsioonist, abiks sarmikas ja sujuv viis asju lahendada. Nad on äärmiselt veenvad ja neile on raske vastu panna, seega on oht neisse lootusetult armuda. Paradoksaalselt võib just see võrgutamise võime olla nende endi ebakindluse peegeldus. Vihastudes võivad nad hammustada. Inimesed, kes on sündinud maoaastal, otsivad tihti tunnustust ja heaksliitu ning, kui turvalisus on garanteeritud siis on nad võimelised suuremeelsuseks, romantikaks ja armastuseks.

Austraalia Lunari maoaasta münt – sama haruldane kui kuld 

Esimese Austraalia Lunari maoaasta kuldmündi andis Perth Mint välja 2001. aastal ning teise seeria oma ilmus 2013. aastal. Järgmist maoaasta münti on oodata alles 2025. aastal, mil Hiina kalendri järgi saabub maol taas aeg valitseda. 2001. aastal vermiti münte suurustes 1 kg, 10 oz, 2 oz, 1 oz, ¼ oz, 1/10 oz ja 1/20 oz, 2013. aastal lisandus ½ oz ning võimalus tellida 10kilost maoaasta Lunarit. Üheuntsiseid lunareid vermiti mõlemal aastal maksimaalsed 30 000 ning eri suuruses maoaasta kuldmünte kokku 187 138 tükki. See pole siiski kuigi suur number, kuna näiteks Austraalia Kangaroo müntide aastane vermimiskogus küünib 3–400 tuhandeni. Austraalia Lunari kuldmüntide seeria sobib seega imehästi kollektsioneerimiseks, kuna mõned mündid selles seerias on sõna otseses mõttes sama haruldased kui kuld.  

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjaTootjariik
100 dollarit39.34999.931.1034831.106591The Perth MintAustraalia

Esiküljel on kujutatud kuninganna Elizabeth II portree. Tema Majesteedi kuninganna pilt on müntidel seetõttu, et Austraalia on Ühendkuningriigi Rahvaste Ühenduse liige. Seega on kuninganna Elizabeth II ühtlasi Austraalia valitsev konstitutsiooniline monarh. Kuninganna pildi kohal on tekst „ELIZABETH II” ja „AUSTRALIA”. Kujutise all on mündi suurus „1 OZ”, puhast kulda tähistav „9999 GOLD”, nimiväärtus 100 dollarit ja esikülje kujunduse looja Ian Rank-Broadley initsiaalid IRB. 

Tagaküljel on madu. Kujutisest vasemal on Hiina hieroglüüf sõnaga „madu” ning mündi vermijat Perth Minti tähistav P. Mündi alumises servas on kiri „Year of the Snake”, mis eesti keeles tähendab mao-aastat.

Iga münt on Perth Mintis pakendatud ühekaupa tugevasse plastkapslisse. Tehases pakitud suletud plasttuubides on 20 münti.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Partnerid