Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


1 oz Austria Philharmoniker kuldmünt

Tavidil on heameel tutvustada Euroopa enim müüdud kullast investeerimismünti – Austria Philharmonikeri. Münti hinnatakse selle kunstipärase kujunduse, kvaliteedi ja ilu pärast ning see oli esimene seadusliku maksevahendina emiteeritud kuldmünt, mille vääring oli euro – asjaolu, mis aitas kaasa mündi tuntuse ja aktsepteeritavuse suurenemisele. Philharmonikeri kuldmündi vermija on üks maailma vanimaid ja kuulsmaid vermimiskodasid, Austria Rahapaja (Münze Österreich) Viinis. Kullast Philharmonikeri hakati vermima 1989. aastal, münt on otsekui Austria rikkaliku kultuuri kehastus ning sobib peenema maitsega investorile, kes hindab stiili ning peab oluliseks kulla ülimat puhtust. Nendele võrratutele puhtast kullast investeerimismüntidele suudab Tavid kui Münze Österreich AG pikaajaline partner ning ühtlasi Austria Philharmonikeri kuldmüntide Skandinaavia suurim edasimüüja pakkuda turu parimat hinda sõltumata soovitud kogusest.

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


 • Müüme 1-51200.02 €
 • Müüme 6-201197.73 €
 • Müüme 21+1194.29 €
 • Ostame 1+1157.75 €
 •  
 • Ühiku hind1200.02 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Austria Philharmonikeri kuldmündi hind kujuneb kulla hinna põhjal. Austria Philharmonikeri hinna aluseks on ennekõike selles sisalduva kulla kogus ning kulla hetkehind maailmaturul.
 • Austria Philharmonikeri kuldmünt on raha. Austria seadusliku maksevahendina on Philharmonikeril Austria Keskpanga garantii ning see oli esimene münt Euroopas, mille vääringuks sai euro.
 • Austria Philharmonikeri kuldmünt on likviidne ja rahvusvaheliselt tunnustatud. See muusikainstrumente kujutav ning maailmakuulsatelt Viini Filharmoonikutelt nime saanud kuldmünt on ainus seadusliku maksevahendina emiteeritud kuldmünt Euroopas, mida on järjepidevalt vermitud alates 1989. aastast.
 • Austria Philharmonikeri kuldmüntidel on väike hinnalisa. Austria Rahapaja koostööpartnerina saab Tavid Philharmonikeri kuldmünte müüa väga väikese juurdehindlusega.
 • Austria Philharmonikeri kuldmündid on prooviga 999,9. Mündid on valmistatud puhtast kullast ning kulla kaunis sära kombineerituna mündi kunstilise kujundusega muudab Philharmonikeri kuldmündi igaühe silmis ihaldusväärseks.
 • Austria Philharmonikeri kuldmündid pakuvad võimalust oma sääste paigutada. Kullast Philharmonikerid on ideaalne valik kõigile, kes soovivad säästa pikema aja vältel ning kes hindavad stabiilsust ja turvatunnet, mida pakub rahalise vääringuga füüsilise kulla omamine.
 • Austria Philharmonikeri kuldmündid on suurepärane viis mitmekesistada investeerimisportfelli. Kulla küllaltki nõrk seos muude finantsvaradega aitab hajutada tururiske.

 

Philharmonikeri nimiväärtus

Ajavahemikul 1989–2001 välja lastud vanemate Austria Philharmonikeri  kuldmüntide vääring oli Austria šilling. Kui Austria läks 2002. aasta alguses üle eurole, pidi muutuma ka seadusliku maksevahendina emiteeritud Philharmonikeri nimiväärtus. Alates 2002. aastast on kullast Philharmonikeride nimiväärtus eurodes.

Philharmonikeri kuldmünt on klassikalise muusika kullast kehastus

Austria Philharmonikeri kuldmünt lasti esmakordselt välja 1989. aastal ning see oli esimene münt Austrias, mis oli valmistatud puhtast kullast prooviga 999,9 (99,99%). Investeerimisavalikkus võttis kullast Philharmonikeri erakordselt hästi vastu, kõrgelt hinnati kulla puhtust, viimistlust ning ka asjaolu, et esmakordselt kasutati riigi emiteeritud kuldmündil muusikariistu – kultuurisümboleid, mis puudutavad iga inimest. Otsus kasutada mündi läbiva teemana muusikat on igati loomulik, kuna see sümboliseerib Austria kultuurisaavutusi läbi aegade. Mitmed maailmakuulsad muusikud ja heliloojad, nagu Mozart, Strauss ja Beethoven, kui nimetada vaid mõnda, on oma ooperite ja sümfooniatega toonud Austriale ning ennekõike pealinnale Viinile suurt kuulsust. Philharmonikeri kuldmünt jäädvustab nende tööd klassikalise ja romantilise muusika vallas ning on seega hea muusikalise maitse ja kunstimeelega investorite jaoks eriti ihaldusväärne.

Philharmonikeri kuldmünt ja Viini Filharmoonikud

Austria Philharmonikeri kuldmünt on oma nime saanud maailmakuulsa Viini filharmooniaorkestri Viini Filharmoonikud (Die Wiener Philharmoniker) järgi. Orkestri asutas grupp inimesi 1842. aastal, kuna Viinis ei olnud 19. sajandi alguses professionaalset orkestrit. Orkestri tegevust hakkas juhtima sõltumatu komitee, mille liikmed valiti demokraatlikult muusikute hulgast. Professionaalseid muusikuid värvati orkestrisse eranditult Viini Riigiooperist, kus nad pidid olema musitseerinud vähemalt kolm aastat, enne kui nende kandidatuur üldse kõne alla tuli. Sama ranged reeglid kehtivad muusikute valimisel tänapäevani, tagamaks, et iga viimne kui muusik Viini Filharmoonikutes on tipptasemel. Orkester on praegusel ajal kõige enam tuntud tänu oma traditsioonilistele uusaastakontsertidele, kus esitatakse suurte heliloojate nostalgilisi palu. Neid ülimalt populaarseid kontserte kantakse üle 90 riigis, misläbi Viini Filharmoonikute uue aasta rõõmusõnum kostab imekaunil kõlal üle kogu maailma. 

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjaTootjariik
100 eurot37999.931.1034831.106591Münze ÖsterreichAustria

Esiküljel kujutatakse Musikvereini kontserdihalli orelit Viinis. Musikverein on Viini Filharmoonikute kodu ning seda kontserdihalli peetakse akustika poolest üheks parimaks maailmas. Oreli kohal mündi ülaservas on kiri “REPUBLIK ÖSTERREICH ning oreli all tekst “1 UNZE GOLD 999,9”, mis näitab, et münt on kaaluga 1 unts ja valmistatud puhtast kullast. Lisaks on mündile märgitud nimiväärtus “100 EURO” (vanematel müntidel “2000 SCHILLING”) ning vermimisaasta. 

Tagaküljel kujutatakse erinevaid muusikainstrumente, seal on tšello, kaks vioolat, kaks viiulit, fagott, harf ja Viini sarv. Pillide kohal on tekst “WIENER PHILHARMONIKER”.

Iga münt on ühekaupa pakendatud tugevasse plastkapslisse. Tehases pakitud suletud plastiktuubides on 10 münti.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Partnerid