Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


1 oz Kanada Maple Leaf kuldmünt

Tavidil on rõõm pakkuda Kanada vahtralehega kuldmünti Maple Leaf, esimest seadusliku maksevahendi staatuses investeerimismünti maailmas, mis valmistati erakordselt puhtast kullast prooviga 9999 (kullasisaldus 99,99%). Kanada kuninglik rahapada Royal Canadian Mint lasi  Maple Leafi kuldmündi välja 1979. aastal ning sellest sai rahapaja tipptasemel tootmise sümbol. Alates sellest ajast on 1-untsiseid Maple Leafi kuldmünte vermitud üle 25 miljoni ning see kuulub vaieldamatult maailma kõige populaarsemate puhtast kullast investeerimismüntide hulka. Nagu nimigi ütleb, kaunistab münti Kanada rahvussümbol vahtraleht ning selle elegantset kujundust täiustab lisaks laitmatule viimistlusele erakordselt puhta kulla sära. Kanada Maple Leafi kuldmünt on tuntud üle kogu maailma ning mis veelgi olulisem – selle hind pole oluliselt kallim puhta kulla hinnast. Seega iga investor, kes on huvitatud füüsilisel kujul kulla lisamisest oma portfelli, võiks otsustada just selle kauni Kanada kuldmündi kasuks.  

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


 • Müüme 1-51184.34 €
 • Müüme 6-201182.08 €
 • Müüme 21+1179.81 €
 • Ostame 1+1137.77 €
 •  
 • Ühiku hind1184.34 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Kanada Maple Leafi kuldmündi hind kujuneb kulla hinna põhjal. Kanada Maple Leafi kuldmündi hinna aluseks on ennekõike selles sisalduva kulla kogus ning kulla hetkehind maailmaturul.
 • Kanada Maple Leafi kuldmüntidel on väike hinnalisa. Tänu Royal Canadian Minti tootmisefektiivsusele on vermimiskulud madalad, mistõttu investorite sääst soodsa lõpphinnaga Kanada Maple Leafi kuldmünte ostes on märkimisväärne.
 • Kanada Maple Leafi kuldmünt on turvaelementidega kaitstud. Maple Leaf on esimene kuldmünt maailmas, millele hakati 2014. aastal mündi autentsuse tagamiseks lisama võltsimiskindlaid turvaelemente.
 • Kanada Maple Leafi kuldmündid on raha. Kullast Maple Leafi investeerimismündid on Kanadas seaduslikud maksevahendid ning neid võetakse vastu ja vahetatakse laialdaselt kogu maailmas.
 • Kanada Maple Leafi kuldmündid on likviidsed ja rahvusvaheliselt tuntud. Münti on järjepidevalt toodetud juba alates 1979. aastast ning sellel kujutatakse 20. sajandi mõjuvõimsamat ja kõige kauem troonil olnud kuningannat Elizabeth II, seega on Kanada Maple Leafi kuldmünt ülemaailmsel kullaturul tuntud nimi.
 • Kanada Maple Leafi mündid on prooviga 999,9 (kullasisaldus 99,99%). Mündi elegantne kujundus koos kulla ülima puhtusega loovad kauni terviku ning tõstavad esile kulla ahvatleva sära.
 • Kanada Maple Leafi kuldmündid pakuvad võimaluse paigutada oma sääste.Vahtralehega kuldmündid  on suurepärane valik kõigile, kes soovivad säästa pikema aja vältel ning kes hindavad stabiilsust ja turvatunnet, mida pakub füüsilise kulla omamine.
 • Kanada Maple Leafi kuldmündid pakuvad suurepärast võimalust mitmekesistada oma investeerimisportfelli. Kulla küllaltki nõrk seos muude finantsvaradega aitab investeerimisel riske hajutada. 

Kanada Maple Leafi kuldmündi hinna määrab mündi puhta kulla sisaldus 

Royal Canadian Mint lasi puhtast kullast Kanada Maple Leafi mündi välja 1979. aastal ning see tähendas suuri muutusi kogu kullatööstuses. Kuni selle ajani olid kõik populaarsemad mündid olnud valmistatud kulla ja mõne muu metalli sulamist. Selle põhjuseks oli asjaolu, et puhas kuld on väga pehme ning puhtast kullast mündid on vastuvõtlikud kriimustustele ja täketele ega pea ringluses kaua vastu.  Enneolematult puhtast kullast Maple Leafi emiteerimise taga oli usk, et investorid sooviksid kulda osta pigem säästude paigutamiseks pikemas perspektiivis, mitte niivõrd igapäevase kaubavahetuse tarbeks, mistõttu kuldmündid ei peaks olema ringluses. See eeldus on teatud määral õige, kuna viimastel aastatel on puhtast kullast seadusliku maksevahendi staatuses müntide müük olnud kogu maailmas suurem väiksema kullasisaldusega müntide (prooviga 917) müügist. Ehkki Kanada Maple Leaf oli esimene puhtast kullast valmistatud kuldmünt maailmas, oli selle proov algselt 999. Mündi edu esimestel aastatel innustas Royal Canadian Minti sedavõrd, et otsustati minna sammuke edasi ning valmistada Maple Leafi münte veelgi puhtamast kullast, seega alates 1982. aastast on mündi kullaproov 9999 (kullasisaldus 99,99%.

Royal Canadian Mint

Kanada riiklik rahapaja Royal Canadian Mint rajati 1908. aastal ning see on viimasel paarikümnel aastal olnud kullast ja hõbedast investeerimismüntide tootmisel turuliider just uute tehnoloogiate juurutamise osas. Nad olid esimesed, kes hakkasid tootma kullast ja hõbedast käibemünte prooviga 999,9 ning 1998. aastal anti erandkorras välja veelgi suurema kullasisaldusega investeerimiskuldmünt, mis sisaldas 1,02233 troiuntsi puhast kulda ning mille proov oli lausa 999,99. Ka Royal Canadian Minti „Call of the Wild” – Looduse kutse – sarja investeerimismündid on valmistatud kullast prooviga 999,99. Ent sellega vermimiskoda ei piirdunud – 2007. aastal lasi Royal Canadian Mint välja puhtast kullast Maple Leafi mündi prooviga 999,99, mis kaalus 100 kilo ning mille nimiväärtus oli miljon Kanada dollarit! 

Royal Canadian Mint lõi 2013. aastal müntide turvalisuse uue standardi, võttes kasutusele innovatiivse „Investeerimismüntide DNA võltsimisvastase tehnoloogia” – see hõlmab igale mündile ainulaadse mikroskoopilise turvamärgi vermimist. Turvamärgi keskel on aastaarvu kaks viimast numbrit (näiteks 2014. aasta müntidel number 14), mis on nähtavad ainult tugeva suurenduse abil.  See uus tehnoloogia lisab Maple Leafi kuldmüntidele alates 2014. aastast võltsimiskindlust. Kuid sellega uuendused ei piirdunud ning alates 2015. aastast on kõikidel Maple Leafi kuldmüntidel veel üks tipptasemel turvaelement: mündi pind on kaetud imepeenikeste koonduvate kiirtega, mis valgust murdes loovad ainulaadse mustri ning annavad mündile iseloomuliku välimuse ning tagavad selle ehtsuse.

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjaTootjariik
50 dollarit30999931.1034831.106591Royal Canadian MintKanada

Esiküljel on kujutatud kuninganna Elizabeth II portreed. Tema Majesteedi kuninganna pilt on müntidel seetõttu, et Kanada on Ühendkuningriigi Rahvaste Ühenduse liige. Seega on kuninganna Elizabeth II ühtlasi Kanada valitsev konstitutsiooniline monarh. Kuninganna pildi kohal on tekst „ELIZABETH II”. Kujutise all on mündi nimiväärtus 50 dollarit ja mündi vermimisaasta.

Tagaküljel on Kanada rahvussümbol vahtraleht ning selle kohal kiri „CANADA”. Mõlemal pool vahtralehte on mündi kullaproov 9999 ning alates 2014. aastast all paremal pisike vahtralehekujuline turvaelement. Piki mündi alumist serva jookseb tekst  „FINE GOLD 1 OZ OR PUR”, mis tähendab, et mündi kaal on 1 unts (31,1 grammi) ning see on valmistatud puhtast kullast. Alates 2015. aastast on mündi tausta pind kaetud imepeenikeste koonduvate kiirtega, vanemate müntide pind on sile.

Iga münt on pakendatud ühekaupa tugevasse plastkapslisse. Tehases pakitud suletud plasttuubides on 20  münti  (ei  sisalda  kapsleid).

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Seotud tooted

Partnerid