Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


1 oz Kanada Põder 2019 kuldmünt 999.99

Tavidil on heameel esitleda 2019. aasta Kanada Põdra (Moose) kuldmünti kui näidet erakordsest kullapuhtusest ja kunstipärasest kujundusest. Mündi vermija on Kanada kuninglik rahapaja Royal Canadian Mint ning see on valmistatud tänapäeva maailmas kõrgeima võimaliku prooviga – 99999 – kullast, mis tähendab, et mündi kullasisaldus on 99,999%.

Münti kaunistab efektne pilt põdrapullist, kelle kõrist valla pääsenud võimsa hääle võnkeid kujutatakse tugevate kaartena mündi taustal. Kanada Põdra kuldmünt on vermitud ülimalt kõrgel tasemel – mündi pind on erakordselt särav ning viimistlus toob esile väiksemadki detailid, luues nii tõetruu pildi isaslooma läikivast karvast ja sametistest sarvedest.

Ainulaadse Kanada Põdra investeerimismündi tiraaž on piiratud – neid vermitakse vaid 2019. aastal – ning see on Royal Canadian Minti  sarja „Metsik kutse” (Call of the Wild) kuues münt. Sari on pühendatud Kanada taltsutamata, ent imekaunile metsikule loodusele ning sarja iga münt sobib nii kollektsioneerimiseks kui ka investeerimiseks. 

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


 • Müüme 1-51212.25 €
 • Müüme 6-201205.36 €
 • Müüme 21+1201.91 €
 • Ostame 1+1168.00 €
 •  
 • Ühiku hind1212.25 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Kanada Põdra kuldmünt on vermitud tipptasemel. Selle suurepärane kvaliteet ja kaunis sära on kui austusavaldus Kanada põlislooduse ühele väärikamale esindajale.
 • Kanada Põdra kuldmünt on populaarne nutikate kollektsionääride seas. Münte on vermitud vaid 2019. aasta jooksul ning sarja iga münt on pakendatud eraldi, seega on võimalik koguda terve „Metsiku kutse” sari.
 • Kanada Põdra münt on valmistatud kõige puhtamast võimalikust kullast. Münt on prooviga 999,99 ning vastab kullatööstuse kõrgeimatele standarditele – vaid vähestel on võimalus oma käes hoida niivõrd puhast kulda kui on see kaunis investeerimismünt.  
 • Kanada Põdra 2019. aasta kuldmünt on turvaelementidega kaitstud. Royal Canadian  Mint  oli  esimene rahapaja maailmas, kes  hakkas  müntidele  nende autentsuse tagamiseks lisama võltsimiskindlaid turvaelemente.
 • Kanada Põdra kuldmünt on raha. Kullast Kanada Põdr investeerimismünt on Kanadas seaduslik maksevahend ning selle nimiväärtus on 200 Kanada dollarit.

Royal Canadian Mint

Kanada riiklik rahapaja Royal Canadian Mint rajati 1908. aastal ning see on viimasel paarikümnel aastal olnud kullast ja hõbedast investeerimismüntide tootmisel turuliider just uute tehnoloogiate juurutamise osas. Nad olid esimesed, kes hakkasid tootma kullast ja hõbedast käibemünte prooviga 999,9 ning 1998. aastal anti erandkorras välja veelgi suurema kullasisaldusega investeerimiskuldmünt, mis sisaldas 1,02233 troiuntsi puhast kulda ning mille proov oli lausa 999,99. Ka Royal Canadian Minti „Call of the Wild” – Looduse kutse – sarja investeerimismündid on valmistatud kullast prooviga 999,99. Ent sellega vermimiskoda ei piirdunud – 2007. aastal lasi Royal Canadian Mint välja puhtast kullast Maple Leafi mündi prooviga 999,99, mis kaalus 100 kilo ning mille nimiväärtus oli miljon Kanada dollarit! 

Royal Canadian Mint lõi 2013. aastal müntide turvalisuse uue standardi, võttes kasutusele innovatiivse „Investeerimismüntide DNA võltsimisvastase tehnoloogia” – see hõlmab igale mündile ainulaadse mikroskoopilise turvamärgi vermimist. Turvamärgi keskel on aastaarvu kaks viimast numbrit (näiteks 2014. aasta müntidel number 14), mis on nähtavad ainult tugeva suurenduse abil.  See uus tehnoloogia lisab Maple Leafi kuldmüntidele alates 2014. aastast võltsimiskindlust. Kuid sellega uuendused ei piirdunud ning alates 2015. aastast on kõikidel Maple Leafi kuldmüntidel veel üks tipptasemel turvaelement: mündi pind on kaetud imepeenikeste koonduvate kiirtega, mis valgust murdes loovad ainulaadse mustri ning annavad mündile iseloomuliku välimuse ning tagavad selle ehtsuse.

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjaTootjariik
200 dollarit30999.9931.1034731.111Royal Canadian MintKanada

Esiküljel on kujutatud kuninganna Elizabeth II portreed. Tema Majesteedi kuninganna pilt on müntidel seetõttu, et Kanada on Ühendkuningriigi Rahvaste Ühenduse liige. Seega on kuninganna Elizabeth II ühtlasi Kanada valitsev konstitutsiooniline monarh. Kuninganna pildi ümber on tekst „ELIZABETH II” ning "D∙G∙REGINA" (Dei Gratia Regina tähendab ladina keeles 'Kuninganna Jumala armust'). Kujutise kohal on vermimisaasta 2019 ning all mündi nimiväärtus 200 dollarit. 

Tagaküljel on kujutatud jõulist põdrapulli, kelle kõrist valla pääsenud võimsa hääle võnkeid kujutatakse tugevate kaartena mündi taustal. Põdra pea kohal on kiri „CANADA” ning all „FINE GOLD 99999 1 OZ OR PUR”, mis tähendab, et münt on valmistatud puhtast kullast prooviga 99999 ning kaalub 1 untsi (31,1 grammi). Põdrapullist paremal, rinnaesise juures on vahtralehe kujuline turvamärk, turja kohal motiivi looja, kunstnik Pierre Leduci nimetähed PL. 

Münt  on kapslis ning pakendatud spetsiaalsesse  krediitkaardi  stiilis kinnisesse turvapakendisse. Pakendi pind on läikiv ning kaunistatud kuldsete vahtralehtedega mustal taustal. 

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Seotud tooted

Partnerid