Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


1/10 oz Austraalia Kangaroo kuldmünt

Tavidil on rõõm esitleda erakordselt hea kvaliteediga Austraalia Känguru kuldmünti, mis on Austraalia tuntuim investeerimismünt. Maailmakuulus Perth Minti rahapaja hakkas seda välja andma 1989. aastal ning esimest korda pühendati 999,9 prooviga investeerimiskullast münt maailma ühele ainulaadsemale loomale, Austraalia kängurule. Oma võrratu ilu ja puhtusega sobib münt ühtviisi hästi nii kollektsionääridele kui ka investoritele. Austraalia seadusliku maksevahendina on kullast 1/10-untsise Känguru nominaalväärtus 15 Austraalia dollarit ning juurdehindlus kulla maailmaturu hetkehinnaga võrreldes on väike. Perth Minti pikaajalise partnerina suudab Tavid pakkuda seda kaunist kuldmünti turu parima hinnaga sõltumata soovitud kogusest. 

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


 • Müüme 1-10131.35 €
 • Müüme 11-25130.26 €
 • Müüme 26+128.07 €
 • Ostame 1+108.27 €
 •  
 • Ühiku hind131.35 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Austraalia Känguru kuldmündi hind kujuneb kulla hinna põhjal. Mündi väärtuse määrab ära ennekõike selle kullasisaldus ning kulla hind maailmaturul. 
 • Austraalia Känguru kuldmünt on raha. See on Austraalias seaduslik maksevahend ning vabalt kaubeldav kogu maailmas. 
 • Austraalia Känguru kuldmünt on puhtast kullast meistriteos. Teistest omataolistest eristab münti kujundite ülim detailsus. Mattide ja läikivate pindade vaheldumine ning kõrgläige toovad kulla sära eriliselt esile. Tõeline pilgupüüdja kunstimeelega inimestele. 
 • Austraalia Känguru kuldmündid on populaarsed kollektsionääride seas. Austraalia Känguru on üks kahest seadusliku maksevahendina käibivast kuldmündist, millele luuakse igal aastal uus kujundus. Teine on Hiina Panda kuldmünt.  
 • Austraalia Känguru kuldmündid on rahvusvaheliselt tuntud. Olles olnud pidevas tootmises alates 1989. aastast ning kujutades 20. sajandi mõjuvõimsamat ja kõige kauem troonil olnud kuningannat Elizabeth II, on Austraalia Känguru kuldmünt ülemaailmsel kullaturul tuntud nimi. 
 • Austraalia Känguru kuldmündid annavad võimaluse paigutada oma sääste. Känguru kuldmündid  on suurepärane valik kõigile, kes soovivad säästa pikema aja vältel ning kes hindavad stabiilsust ja turvatunnet, mida pakub füüsilise kulla omamine. 
 • Austraalia Känguru kuldmündid pakuvad suurepärast võimalust mitmekesistada oma investeerimisportfelli. Kulla küllaltki nõrk seos muude finantsvaradega aitab investeerimisel riske hajutada.

Kullatükk ja känguru – Austraalia sümbolid 

Tänapäeval kasutatakse Austraalia Känguru kuldmündi kohta ka nimetust Austraalia Nugget, mis eesti keeles tähendab kullatükki. Selle põhjuseks on asjaolu, et aastatel 1986–1989 kujutati mündil kullakamakat. See sümboliseeris Austraaliat kui maailma suurimate looduslike kullakamakate leiukohta. 1869. aastal leitud seni maailma suurim kullakamakas hüüdnimega Welcome Stranger sisaldas 2315 untsi ehk 72 kilo puhast kulda. Kullatüki kujutisega Austraalia Nuggeti kuldmünte anti välja mõned aastad, kuid 1989. aastal asendati see tuntuma Austraalia sümboli, känguruga. Lisaks pildile muudeti ära ka mündi nimi, Austraalia Nuggetist sai Austraalia Känguru, muud tehnilised üksikasjad jäid kõik samaks. Kuna känguru on Austraaliale nii omane, muutus kuldmündi seos tootjamaaga ilmsemaks. Lisaks kuldmündile kujutatakse   kängurut ka Austraalia vapil ning mitteametlikult peetakse seda Austraalia rahvusloomaks.

Austraalia Känguru kuldmünt on kõige suurem kuldmünt maailmas 

1991. aastal tutvustas Perth Mint maailmale Austraalia Känguru ühekilost kuldmünti. Esimest korda maailmas andis riiklik rahapaja seadusliku maksevahendina välja nii suure kaaluga kuldmündi. Kui väiksemate Känguru kuldmüntide kujundus on igal aastal uus, siis ühekilost Austraalia Känguru kuldmünti vermitakse seniajani täpselt sama kujundusega kui 1991. aastal, mil Stuart Devlin selle Austraalia punakänguruga mündi disainis. Tänaseks on müüdud üle 23 600 ühekilose Austraalia Känguru kuldmündi. 

2011. aastal tegi Perth Mint taas midagi enneolematut, andes esimest korda maailmas välja ühetonnise Austraalia Känguru kuldmündi. Münt oli valmistatud puhtast kullast (prooviga 999,9) selle väärtus tol hetkel oli üle 50 miljoni Austraalia dollari. Hiigelsuure Austraalia Känguru kuldmündiga löödi maailma kõige väärtuslikuma kuldmündi rekord, mis seni kuulus Royal Canadian Mintis vermitud 100-kilosele Kanada Maple Leaf kuldmündile.

Perth Mint

Inglise Royal Mint rajas  maailmakuulsa väärismetallide rafineerimis- ja vermimistehase Perthi linna Austraalias 1896. aastal eesmärgiga töödelda Lääne-Austraalias avastatud kullavarusid. Perth Mint hakkas tegelema kaevandustest leitud kullamaagi puhastamise ja seejärel puhastatud kullast sovrinite vermimisega. Märkimisväärne hulk Austraalias ja kogu Briti Impeeriumis käibel olnud kuldsovrinitest toodeti Perth Mintis ajavahemikul 1899 kuni 1931. Perth Mint kuulus Briti valitsuse kontrolli alla kuni 1971. aastani, mil vermimiskoja omanikuks sai Lääne-Austraalia kohalik omavalitsus. Tänapäeval on Perth Minti maailmatasemel investeerimismündid tuntud oma silmapaistvalt kõrge kvaliteedi poolest, näiteks võib nimetada Austraalia Känguru kuldmünte ning Kookaburra, Koaala ja nüüd ka Känguru hõbemünte. Perth Mint on olnud London Gold Marketi (Londoni Kulla- ja Hõbedaturu Liidu / LBMA eelkäija) liige alates 1934. aastast. LBMA liikmena on Perth Minti luigega logo ametlikult liidu liikmelisuse ja kullaproovi kinnituseks, see on kuulus üle maailma ning oma kujunduse saanud rahapaja asukohast Perthis, kus läbi linna voolab jõgi nimega Swan (luik).

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjaTootjariik
15 dollarit16.199993.110343.110650.1The Perth MintAustraalia

Esiküljel on kujutatud kuninganna Elizabeth II portree. Tema Majesteedi kuninganna pilt on müntidel seetõttu, et Austraalia on Ühendkuningriigi Briti Rahvaste Ühenduse liige. Seega on kuninganna Elizabeth II ühtlasi Austraalia valitsev konstitutsiooniline monarh. Kuninganna pildi kohal on tekst „ELIZABETH II” ja „AUSTRALIA”. Kujutise all on mündi nimiväärtus 15 dollarit ja mündi kujundaja Ian Rank-Broadley initsiaalid IRB. 

Tagaküljel on kujutatud Austraalia tuntuimat looma, känguru, ning selle kohal on kiri „AUSTRALIAN KANGAROO“. Mündi allservas on kirjas vermimise aasta, kaal ja kullasisaldus 999,9. Kängurust paremal on „P“-täht, mis tähistab Perth Minti.

Iga münt on Perth Minti poolt pakitud tugevasse plastkapslisse. Hulgiostu puhul on mündid 20 kaupa tehasepakendis.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitud ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust, lähetatakse toode Teieni 1 või 2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite ka ise tootele järgi tulla meie kontorisse Tallinnas või Tartus, samal päeval kui makse on sooritatud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitatakse sellest koheselt ka tellijat.

Partnerid