Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


1/10 oz Austraalia Lunar ahviaasta kuldmünt 2016

Perth  Minti  kauaaegse  partnerina  on  Tavidil  rõõm pakkuda  üht maailma kauneimat  vermitud kuldmünti – 2016. aasta Austraalia Lunari  ahviaasta kuldmünti.  See kuulub  Perth  Minti  Austraalia Lunari hinnatud II seeria kollektsiooni,  mille  iga münti vermitakse vaid korra kaheteistkümne aasta jooksul vastavalt iidsele Hiina kuukalendrile. Mündiseeria kõige populaarsema, üheuntsise mündi vermimiskogus on piiratud, neid valmistatakse aasta jooksul vaid kuni 30 000 tükki, mis tagab mündile arvestatava hinnalisa järelturul. Muudel suurustel vemimiskoguste piiranguid pole. Ahviaasta münt on tehtud puhtast kullast prooviga 999,9 ning selle valmistamisel  on kasutatud erilist vermimistehnikat, mis  tagab  mündi tippkvaliteedi,  erakordselt kaunid läikivad ning matid pinnad ning ülimalt detailsed kujutised. Ahviaasta kuldmünt  on  tõeline  kullast meistriteos,  mis  sobib  nii  arenenud ilumeelega kollektsionääridele kui ka neile, kes soovivad kinkida oma lähedastele midagi meeldejäävat ja erilist.

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


 • Müüme 1-10130.58 €
 • Müüme 11-25129.49 €
 • Müüme 26+127.32 €
 • Ostame 1+107.71 €
 •  
 • Ühiku hind130.58 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Austraalia Lunari ahviaasta kuldmünt on raha. Kullast Lunari sarja hakati välja andma 1996. aastal ning seeria iga münt, sealhulgas ahviaasta münt, on Austraalia Valitsuse otsuse kohaselt kehtiv maksevahend.
 • Austraalia Lunari ahviaasta kuldmünt on haruldane. Alates Lunari-seeria algusest on ahviaasta münti vermitud seni vaid 2004. ja 2016. aastal ning see on üks haruldasemaid 21. sajandil välja antud investeerimiseks mõeldud puhtast kullast üheuntsiseid münte. Lunari I seeria ahviaasta 1-untsiseid kuldmünte toodeti kokku 16 868 tükki.
 • Austraalia Lunari ahviaasta kuldmünt põhineb Hiina sodiaagikalendril. Ahviaastal sündinuid  peetakse  väga võluvateks, ligitõmbavateks, hea huumorisoonega inimesteks.
 • Austraalia  Lunari  ahviaasta  kuldmünt  on  suurepärane kingitus lähedastele. Näidake oma armastust puhtast kullast mündiga, millel on kujutatud kingisaaja parimad omadused ning sünniaasta – see on kingitus kogu eluks.
 • Austraalia Lunari ahviaasta münt on äärmiselt hea kvaliteediga. „Väärtuslik” on ainuõige sõna kirjeldamaks seda kõrgekvaliteedilist, säravat ja detailiderohket vermitud kuldmünti.
 • Austraalia Lunari ahviaasta mündid on populaarsed nutikate investorite seas. Iga kaheteistkümne aasta järel uus ahvimotiiviga kujundus, piiratud tiraaž, mündi suurepärane kvaliteet, puhtus ja maksevahendi staatus tähendavad arvestatavat lisaväärtust järelturul.  

Ahviaasta Lunar

Ahviaastal sündinuid peetakse intelligentseks, taibukaks ja ligitõmbavaks. Nendega on lihtne suhelda ja nad armastavad rääkida. Väga kiirete ja osavate õppijatena omandavad nad uusi oskusi ja teadmisi lausa helikiirusel. Mõndadele meeldib Ahvi ebatavaline ekstsentrilisus, teised peavad seda pigem kergemeelsuseks ja kavaluseks. Igapäevase töörutiini jaoks on ahvid liiga püsimatud, nad tahavad alati edasi liikuda ja asju enda tahtmiste järgi teha.

Austraalia Lunari ahviaasta münt - sama haruldane kui kuld

Esimese Austraalia Lunari ahviaasta kuldmündi andis Perth Mint välja 2004. aastal ning teise seeria oma ilmus 2016. aastal. Järgmist ahvi-aasta münti on oodata alles 2028. aastal, mil Hiina kalendri järgi saabub ahvil taas aeg valitseda. 2004. aastal vermiti münte suurustes 1 kg, 10 oz, 2 oz, 1 oz, 1/4 oz, 1/10 oz ja 1/20 oz. Üheuntsiseid lunareid vermiti 2004. aastal 16 775 ning erisuuruses ahviaasta kuldmünte kokku 60 268. See ei ole siiski kuigi suur number, kuna näiteks Austraalia Kangaroo münte vermitakse sama palju, kui üheuntsiseid Ahviaasta münte, iga kolme kuuga. Austraalia Lunari kuldmüntide seeria sobib seega imehästi kollektsioneerimiseks, kuna mündid selles seerias on sõna otseses mõttes sama haruldased kui kuld.

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjaTootjariik
15 dollarit18.6999.93.110343.110650.1The Perth MintAustraalia

Esiküljel on kujutatud kuninganna Elizabeth II portree. Tema Majesteedi kuninganna pilt on müntidel seetõttu, et Austraalia on Ühendkuningriigi Rahvaste Ühenduse liige. Seega on kuninganna Elizabeth II ühtlasi Austraalia valitsev konstitutsiooniline monarh. Kuninganna pildi kohal on tekst „ELIZABETH II” ja „AUSTRALIA”. Kujutise all on mündi suurus, puhast kulda tähistav „9999 GOLD”, nimiväärtus 15 dollarit ja esikülje kujunduse looja Ian Rank-Broadley initsiaalid IRB. 

Tagaküljel on ahv. Kujutisest vasemal on Hiina hieroglüüf sõnaga „ahv” ning mündi vermijat Perth Minti tähistav P. Mündi alumises servas on kiri „Year of the Monkey”, mis eesti keeles tähendab ahviaastat.

Iga münt on Perth Mintis pakendatud ühekaupa tugevasse plastkapslisse. Tehases pakitud suletud plasttuubides on 20  münti.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitud ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust, lähetatakse toode Teieni 1 või 2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite ka ise tootele järgi tulla meie kontorisse Tallinnas või Tartus, samal päeval kui makse on sooritatud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitatakse sellest koheselt ka tellijat.

Partnerid