Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


1/10 oz Hiina Panda kuldmünt

Tavidil on heameel pakkuda Hiina Rahvavabariigi kõige populaarsemat puhtast kullast investeerimismünti – Hiina Panda kuldmünti. Münt on valmistatud puhtast kullast prooviga 999 ning sellel kujutatakse rahulikku ja armast pandakaru – Hiina rahvuslooma ning ühtlasi maailma üht haruldasemat imetajat. Hiina Panda kuldmüntide ainulaadne viimistlustehnoloogia paneb valguse murduma nii, et esile tulevad kulla rikkalikud värvivarjundid, esitades tõetruult pandakaru mustad laigud ja lumivalge kasuka. Igal aastal uuenev kunstipärane kujundus koos mündi suurepärase kvaliteediga on viinud Panda maailma nelja nõutuma puhtast kullast investeerimismündi hulka. Neile, kes soovivad Panda kuldmüntidesse investeerida, suudab Tavid selle silmapaistva puhtast kullast investeerimismündi ametliku edasimüüjana Euroopas pakkuda turu parimat hinda. 

Panda kuldmünte suuruses 1/10 untsi vermiti aastatel 1982–2015, Tavid pakub erinevate aastate münte. Erisoovide korral palume märkida need tellimuse kommentaari või võtta ühendust Tavidi kontoriga. 

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


  • Müüme 1+123.64 €
  • Ostame 1+111.61 €
  •  
  • Ühiku hind123.64 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

  • Hiina Panda kuldmüntidel on märkimisväärne kasvupotentsiaal. Kollektsionääride hulgas on Panda kuldmündid tänu piiratud tootmiskogusele ja kordumatule kujundusele väga nõutud, mistõttu järelturul on müntidel märgatav juurdehindlus. 
  • Hiina Panda kuldmündid on raha. Hiina keskpanga otsuse kohaselt on Hiina Panda kuldmüntidel seadusliku maksevahendi staatus ning need on Hiinas käibemaksuvabad. 
  • Hiina Panda kuldmündid on tuntud rahvusvahelisel turul. See münt on ainus puhtast kullast investeerimismünt maailmas, millel kujutatakse Hiina rahvuslooma – pandakaru – ning seega on münt investeerimisringkondades tuntud üle maailma.  
  • Hiina Panda kuldmündid on prooviga 999 (kullasisaldus 99,9%). Mündi tipptasemel viimistlus toob esile puhta kulla imelise värvi ja sära – Panda kuldmünt on midagi enamat kui lihtsalt tükike kulda.  
  • Hiina Panda kuldmündid on väärt kingitus. Kuld on ajatu väärtusega, kauni Panda mündiga kingite koos mälestusega ka kindlustunnet tuleviku suhtes.
  • Hiina Panda kuldmündid sobivad suurepäraselt kollektsioneerimiseks. Panda kuldmüntide kujundus on igal aastal uus, vaid 2002. aastal korrati eelmise aasta kujundust.

Hiina Panda kuldmündi hinda mõjutavad tegurid 

Erinevalt teistest tuntud puhtast kullast piiramatu tiraažiga riiklikest investeerimismüntidest,  nagu Ameerika Eagle, Austria Philharmoniker ja Kanada Maple Leaf, on Hiina Panda kuldmüntide aastasel tootmiskogusel limiit, mis, tõsi küll, vahel muutub. Piiratud kogus ja pandakaruga kordumatu kujundus on vanemate aastate müntidele andnud järelturul arvestatava hinnalisa. Vastuseks järjest suurenevale nõudlusele otsustas Hiina keskpank 2014. aastal tõsta kõige populaarsema, 1-untsise Panda maksimaalse aastase tootmiskoguse enneolematu 1 miljoni mündini. Ehkki suurenenud pakkumine on mõnevõrra kahandanud juurdehindlust järelturul, on see suurepärane võimalus pikaajalistele investoritele osta neid kasvupotentsiaaliga kvaliteetseid kuldmünte. 

Kõigi eelduste kohaselt Hiina Panda kuldmüntide väärtus ning oodatav juurdehindlus järelturul kasvab, seda  toetab mitu veenvat argumenti. Neist esimene ja kõige tähtsam on, et Pandad on Hiina ainsad seadusliku maksevahendi staatuses kuldmündid. Arvesse tuleb võtta ka, et Hiina rahvaarv on 1,35 miljardit, samas kui 1untsiseid Panda kuldmünte toodetakse aastas maksimaalselt miljon. Võrdluseks võib tuua, et Ameerika Eagle’i kuldmünte vermitakse aastas keskmiselt 850 tuhat USA 320-miljonilise elanikkonna juures. Teiseks võeti seadus, mis lasi kulla hinna turul vabaks ning andis Hiina kodanikele õiguse kullaga kaubelda ning sellesse investeerida, vastu alles 2002. aastal ja kulla populaarsus Hiinas võib veelgi kasvada.  Kolmandaks kuulus seni Hiina Panda kuldmüntide riigisisene turustamine valitsuse range kontrolli alla – münte tohtisid müüa vaid valitsuse alluvuses olevad asutused – ning turg oli seetõttu äärmiselt ebaefektiivne ja mittelikviidne. Nüüdseks on olukord muutunud ning finantsasutused ning väärismetallidega kauplejad on müntidega kauplemist oluliselt hõlbustanud. Neljandaks teeb  Hiina valitsus koordineeritud jõupingutusi populariseerimaks kulla ja hõbeda omamist, sellist asja lääneriikides ei kohta. Ja viiendaks on Hiina maailma suurim kulla tarbija ning kulla nõudlus kasvab lähiaastatel veelgi, mistõttu suureneb ka Hiina kullaturu likviidsus ja läbipaistvus ning kasvab Panda kuldmüntide edu. 

Kullast Hiina Pandad panid aluse investeerimiskulla vabaturu tekkele riigis  

Erinevalt enamikust lääneriikidest pole Hiina oma rahasüsteemi kunagi üles ehitanud kullale, vaid hoopis hõbedale. On leitud tõendeid, et juba Hani dünastia ajal (200 aastat eKr) kasutati hõbedakange kui raha ning hõbedal põhinev rahasüsteem püsis Hiinas sajandeid, enne kui 1930ndate suur depressioon koos kommunismi võidukäiguga sundisid valitsust hõbedast lahti ütlema ning minema üle paberrahale. Uue süsteemi juurutamiseks võeti vastu seadus, mille kohaselt inimesed pidid oma valduses oleva hõbedast käiberaha uue paberraha vastu riigile loovutama. Karmidele seadustele vaatamata oli hõbedaga kauplemine ning väärismetallist ehete ja antiikesemete omamine siiski lubatud, ehkki väga lühikest aega. Hiina-Jaapani sõja puhkemine ning kommunistide ja Hiina-meelsete kokkupõrked 1930ndate lõpul sundisid valitsust keelustama igal kujul väärismetallide omamise täielikult.  

See keeld püsis viis pikka aastakümmet enne, kui Hiina valitsus tegi oma majandusalastes ja filosoofilistes vaadetes kannapöörde ning hakkas 1982. aastal kullast ja 1983. aastal hõbedast Panda investeerimismünte välja andma. Alates sellest ajast hakati riigis 1930. aastatest kehtinud piiranguid leevendama. Hiina Panda kuldmünt pole üksnes riigi väärismetalli vabaturu loomise ja majanduse sümbol laiemalt, vaid sellega pandi alus ka Hiina uuele rahasüsteemile, kuna esimest korda riigi lähiajaloos hakati vermima puhtast kullast investeerimismünte ning plaanitakse isegi üle minna kullastandardile.

Hiina pandakaru 

Otsus kasutada mündi põhimotiivina pandakaru on mänginud Hiina Panda kuldmüntide populaarsuses võtmerolli. Panda on Kesk-Hiinast pärit imetaja, panda keha on valge, käpad mustad ning ka silmade ja kõrvade ümber on iseloomulikud mustad laigud. Armsad ja rahuliku loomuga pandad on Hiina rahvusloomad, kuid kahjuks on nad looduses muutunud väga haruldaseks. Metsade mahavõtmine ja põllumajandusalade laiendamine on hävitanud pandade loomuliku elukeskkonna ning nende arv vabas looduses on langenud vaid  2000 isendini. Viimasel kümnendil on Hiina valitsus teinud suuri jõupingutusi peatamaks pandade arvukuse edasist vähenemist. Kuigi pandad on endiselt ohustatud liik, näivad need pingutused teadlaste sõnul vilja kandvat ning metsikute pandade arvukus on hakanud taastuma.

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjaTootjariik
50 jüaani17.959993.11034763.11030.1China Great Wall Coins Investments LtdHiina

Esiküljel on kujutatud Taevatemplit – UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvat usurajatiste kompleksi, mis asub Pekingi keskosas. Taevatempli kohal on hiinakeelne kiri tekstiga „Hiina Rahvavabariik” ning mündi allservas vermimise aasta. 

Tagaküljel disain on igal aastal erinev, kuid kujutatud on alati pandakaru ja mündi nimiväärtust 50 jüääni. Alates 2015. aastast ei lisata Panda kuldmüntidele Hiina keskpanga otsusega enam mündi suurust untsides ega kullaproovi. 

Iga münt on tehase poolt pakendatud pehmesse plastikusse.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Partnerid