Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


1/20 oz Austraalia Lunar ahviaasta kuldmünt 2016

Perth  Minti  kauaaegse  partnerina  on  Tavidil  rõõm pakkuda  üht maailma kauneimat  vermitud kuldmünti  – 2016  Austraalia Lunari  ahvi-aasta kuldmünti.  See kuulub  Perth  Minti  Austraalia Lunari hinnatud II seeria kollektsiooni,  mille  iga münti vermitakse vaid korra kaheteistkümne aasta jooksul vastavalt iidsele Hiina kuukalendrile. Mündiseeria kõige populaarsema, üheuntsise mündi vermimiskogus on piiratud, neid valmistatakse aasta jooksul vaid kuni 30 000 tükki, mis tagab mündile arvestatava hinnalisa järelturul. 1/20-untsiste kuldmüntide vermimiskogusel piiranguid ei ole.

Ahviaasta münt on tehtud puhtast kullast prooviga 999,9  ning  selle valmistamisel  on  kasutatud  erilist vermimistehnikat, mis tagab  mündi tippkvaliteedi,  erakordselt kaunid läikivad  ning  matid pinnad  ning ülimalt detailsed kujutised. Ahviaasta kuldmünt on  tõeline  kullast meistriteos,  mis  sobib  nii  arenenud ilumeelega kollektsionääridele kui ka neile, kes soovivad kinkida oma lähedastele midagi meeldejäävat ja erilist.

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


  • Müüme 1+89.13 €
  • Ostame 1+53.98 €
  •  
  • Ühiku hind89.13 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

  • Austraalia Lunari ahviaasta kuldmünt põhineb Hiina sodiaagikalendril. Ahviaastal sündinuid  peetakse  väga võluvateks, ligitõmbavateks, hea huumorisoonega inimesteks.
  • Austraalia  Lunari  ahviaasta  kuldmünt  on  suurepärane kingitus lähedastele. Näidake oma armastust puhtast kullast mündiga, millel on kujutatud kingisaaja parimad omadused ning sünniaasta – see on kingitus kogu eluks.
  • Austraalia Lunari ahviaasta münt on äärmiselt hea kvaliteediga. „Väärtuslik” on ainuõige sõna kirjeldamaks seda kõrgekvaliteedilist, säravat ja detailiderohket vermitud kuldmünti.
  • Austraalia Lunari ahviaasta mündid on populaarsed kollektsionääride seas. Iga kaheteistkümne aasta järel uus ahvimotiiviga kujundus, mündi suurepärane kvaliteet, puhtus ja maksevahendi staatus tähendavad tuntust järelturul.
  • Austraalia Lunari ahviaasta kuldmünt on raha. Kullast Lunari sarja hakati välja andma 1996. aastal ning seeria iga münt, sealhulgas ahviaasta münt, on Austraalia Valitsuse otsuse kohaselt kehtiv maksevahend.
  • Austraalia Lunari ahviaasta kuldmünt on taskukohase hinnaga. Lunari seeria väiksemad mündid on meeldivalt sobiliku hinnaga ka väiksemate võimalustega kullahuvilistele.

Austraalia Lunari ahviaasta münt - sama haruldane kui kuld

Esimese Austraalia Lunari ahviaasta kuldmündi andis Perth Mint välja 2004. aastal ning teise seeria oma ilmus 2016. aastal. Järgmist ahvi-aasta münti on oodata alles 2028. aastal, mil Hiina kalendri järgi saabub ahvil taas aeg valitseda. 2016. aastal vermiti münte suurustes 1 kg, 10 oz, 2 oz, 1 oz, 1/4 oz, 1/10 oz ja 1/20 oz. Üheuntsiseid lunareid vermiti 2016. aastal maksimaalne lubatud kogus 30 000 ning kogu tiraaž müüdi tehasest välja. Muude suuruste Lunarite tootmiskogusel piiranguid ei ole. See ei ole siiski kuigi suur number, kuna näiteks Austraalia Kangaroo münte vermitakse sama palju, kui üheuntsiseid Ahviaasta münte, iga kolme kuuga. Austraalia Lunari kuldmüntide seeria sobib seega imehästi kollektsioneerimiseks, kuna mündid selles seerias on sõna otseses mõttes sama haruldased kui kuld.

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjaTootjariik
5 dollarit14.8999.91.555171.555320.05The Perth MintAustraalia

Esiküljel on kujutatud kuninganna Elizabeth II portree. Tema Majesteedi kuninganna pilt on müntidel seetõttu, et Austraalia on Ühendkuningriigi Rahvaste Ühenduse liige. Seega on kuninganna Elizabeth II ühtlasi Austraalia valitsev konstitutsiooniline monarh. Kuninganna pildi kohal on tekst „ELIZABETH II” ja „AUSTRALIA”. Kujutise all on mündi suurus, puhast kulda tähistav „9999 GOLD”, nimiväärtus 5 dollarit ja esikülje kujunduse looja Ian Rank-Broadley initsiaalid IRB. 

Tagaküljel on ahv. Kujutisest vasemal on Hiina hieroglüüf sõnaga „ahv” ning mündi vermijat Perth Minti tähistav P. Mündi alumises servas on kiri „Year of the Monkey”, mis eesti keeles tähendab ahviaastat.

Iga münt on Perth Mintis pakendatud ühekaupa tugevasse plastkapslisse. Tehases pakitud suletud plasttuubides on 20  münti.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Partnerid