Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


1/4 oz Austraalia Lunar sea-aasta kuldmünt 2019

Perth Minti kauaaegse partnerina on Tavidil rõõm tutvustada 2019. aasta veeranduntsist Austraalia Lunari sea-aasta kuldmünti. Just see münt lõpetab Perth Minti Austraalia Lunari hinnatud II seeria kollektsiooni, mille iga münti vermitakse vaid korra kaheteistkümne aasta jooksul vastavalt iidsele Hiina kuukalendrile. Väiksemas mõõdus Lunari mündid sobivad suurepäraselt kingituseks meenutamaks rõõmsaid sündmusi ja tähtpäevi.

Sea-aasta münt on valmistatud puhtast kullast prooviga 999,9 ning selle vermimisel on kasutatud erilist tehnikat, mis tagab mündi tippkvaliteedi, erakordselt kaunid läikivad ning matid pinnad ning ülimalt detailsed kujutised. Sea-aasta kuldmünt on tõeline kullast meistriteos, mis sobib nii arenenud ilumeelega kollektsionääridele kui ka neile, kes soovivad säilitada oma vara kullas.

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


 • Müüme 1-10320.45 €
 • Müüme 11-25317.61 €
 • Müüme 26+314.78 €
 • Ostame 1+280.45 €
 •  
 • Ühiku hind320.45 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Austraalia Lunari sea-aasta kuldmünt põhineb Hiina sodiaagil. Sea-aastal sündinuid peetakse sotsiaalseteks, uudishimulikeks ja väga intelligentseteks.
 • Austraalia  Lunari sea-aasta kuldmünt on suurepärane kingitus lähedastele. Sünnipäev, pulmad, ristsed - aastanumbrit kandev Lunari kuldmünt on parim valik meenutama elu tähtsündmusi. 
 • Austraalia Lunari sea-aasta münt on väärt investeering. Likviidsus, mündi suurepärane kvaliteet, puhtus ja maksevahendi staatus tähendavad arvestatavat väärtust järelturul.  
 • Austraalia  Lunari sea-aasta münt on äärmiselt hea kvaliteediga. „Väärtuslik” on ainuõige sõna kirjeldamaks seda kõrgekvaliteedilist, säravat ja detailiderohket vermitud kuldmünti. 
 • Austraalia Lunari sea-aasta kuldmünt on raha. Kullast  Lunari sarja hakati välja andma 1996. aastal ning seeria iga münt, sealhulgas sea-aasta münt, on Austraalia Valitsuse otsuse kohaselt kehtiv maksevahend. 
 • Austraalia Lunari sea-aasta mündid on tuntud kogu maailmas. Austraalia Lunari kuldmünte on vermitud alates 1996. aastast ning neid hindavad kõrgelt nii investeerimiskullaga kauplejad kui ka kollektsionäärid. Mündi muudavad äratuntavaks 20. sajandi mõjuvõimsaima ning kõige kauem troonil olnud kuninganna Elizabeth II portree esiküljel ning Hiina sodiaagi loomakujutis tagaküljel. 

Austraalia Lunari sea-aasta kuldmünt

Tänapäeval kasutatakse taoistlikus kosmoloogias palju Hiina kuukalendrit. Usutakse, et inimesel tekib eriline side selle loomaga, kelle sodiaagiaastal ta sünnib. Sodiaagi loomad on sümboolse tähendusega, iga loom esindab teatud iseloomuomadusi ja tunnuseid, mis on omased kõigile inimestele. Hiina sodiaak koosneb kaheteistkümnest loomast, iga loom valitseb kaheteistaastase tsükli järel. Sea-aastad on 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007 ning 2019.

Sea-aastal sündinuid peetakse äärmiselt lahketeks ja suuremeelseteks inimesteks, nad püüdlevad harmoonia ja rahumeelsuse poole inimsuhetes. Neil on meeldiv iseloom. Ausus ja usaldusväärsus muudavad sead väga armastatuteks ning seetõttu on neil palju sõpru. Otsides ise harva kelleltki tuge, on sead alati valmis teisi aitama, mistõttu võidakse nende suurt südant ära kasutada. 

Ehkki sead ei pruugi säravate tähtede kõrval silma paista, on nad väga realistlikud. Kui teised räägivad, siis sead teevad. Neil on kadestamisväärne keskendumisvõime - pannud paika eesmärgi, suunavad nad selle täitmisse kogu oma energia. Siga võtab alati oma tööd ülima tõsidusega ning töötab aeglaselt, kuid põhjalikult. Kriitilistes olukordades jäävad sead rahulikuks, kuigi vahel muudab riskide võtmine neid närviliseks, mistõttu ei ole siga kunagi eriti aktiivne inimene, tema passiivsust võidakse pidada ka laiskuseks.  

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjaTootjariik
25 dollarit22.6999.97.7767.7770.25The Perth MintAustraalia

Esiküljel on kujutatud kuninganna Elizabeth II portree. Tema Majesteedi kuninganna pilt on müntidel seetõttu, et Austraalia on Ühendkuningriigi Rahvaste Ühenduse liige. Seega on kuninganna Elizabeth II ühtlasi Austraalia valitsev konstitutsiooniline monarh. Kuninganna pildi kohal on tekst „ELIZABETH II” ja „AUSTRALIA”. Kujutise all on mündi suurus „1/4 OZ”, puhast kulda tähistav „9999 GOLD”, nimiväärtus 25 dollarit ja esikülje kujunduse looja Ian Rank-Broadley initsiaalid IRB. 

Tagaküljel kujutatakse lustlikku siga jalutamas kivisel maastikul rohututtide vahel. Münti ehib kaunis pojeng - lillede kuningana on just see taim floristikas sümboliseerinud Hiinat. Ülal on Hiina hieroglüüf sõnaga „siga” ning mündi vermijat Perth Minti tähistav P. Mündi alumises servas on kiri „Year of the Pig”, mis eesti keeles tähendab sea-aastat.

Iga münt on tootja poolt pakendatud tugevasse läbipaistvasse plastkapslisse. Tehase poolt on mündid 20 kaupa pakitud hulgipakendisse.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Seotud tooted

Partnerid