Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


30 g Hiina Panda kuldmünt 2018

Tavidil on heameel pakkuda Hiina Rahvavabariigi kõige populaarsemat puhtast kullast investeerimismünti – Hiina Panda kuldmünti. Münt on valmistatud puhtast kullast prooviga 999 ning sellel kujutatakse rahulikku ja armast pandakaru – Hiina rahvuslooma ning ühtlasi maailma üht haruldasemat imetajat. Hiina Panda kuldmüntide ainulaadne viimistlustehnoloogia paneb valguse murduma nii, et esile tulevad kulla rikkalikud värvivarjundid, esitades tõetruult pandakaru mustad laigud ja lumivalge kasuka. Igal aastal uuenev kunstipärane kujundus koos mündi suurepärase kvaliteediga on viinud Panda maailma nelja nõutuma puhtast kullast investeerimismündi hulka.

Kui varem väljendati Pandade kaalu sarnaselt muu maailma investeerimistoodetega untsides, siis alates 2016. aastast on kaaluühikuks gramm. Neile, kes soovivad Panda kuldmüntidesse investeerida, suudab Tavid selle silmapaistva puhtast kullast investeerimismündi ametliku edasimüüjana Euroopas pakkuda turu parimat hinda. 

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


 • Müüme 1-51174.87 €
 • Müüme 6-201171.53 €
 • Müüme 21+1169.31 €
 • Ostame 1+1141.09 €
 •  
 • Ühiku hind1174.87 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Hiina Panda kuldmüntidel on märkimisväärne kasvupotentsiaal. Kollektsionääride seas on Panda kuldmündid tänu piiratud tootmiskogusele ja kordumatule kujundusele väga populaarsed ja nõutud, mistõttu järelturul on müntidel märgatav juurdehindlus. 
 • Hiina Panda kuldmündid on raha. Hiina keskpanga otsuse kohaselt on Hiina Panda kuldmüntidel seadusliku maksevahendi staatus ning need on Hiinas käibemaksuvabad. 
 • Hiina Panda kuldmündid on tuntud rahvusvahelisel turul. See münt on ainus puhtast kullast investeerimismünt maailmas, millel kujutatakse Hiina rahvuslooma – pandakaru – ning seega on münt investeerimisringkondades tuntud üle maailma.  
 • Hiina Panda kuldmündid on prooviga 999 (kullasisaldus 99,9%). Mündi tipptasemel viimistlus toob esile puhta kulla imelise värvi ja sära – Panda kuldmünt on midagi enamat kui lihtsalt tükike kulda.  
 • Hiina Panda kuldmündid pakuvad võimalust oma sääste paigutada. Kullast Pandad on ideaalne valik kõigile, kes soovivad säästa pikema aja vältel ning kes hindavad stabiilsust ja turvatunnet, mida pakub rahalise vääringuga füüsilise kulla omamine. 
 • Hiina Panda kuldmündid on suurepärane viis mitmekesistada investeerimisportfelli. Kulla küllaltki nõrk seos muude finantsvaradega aitab Panda kuldmüntidesse investeerides hajutada tururiske.

Hiina Panda kuldmündi hinda mõjutavad tegurid 

Erinevalt teistest tuntud puhtast kullast piiramatu tiraažiga riiklikest investeerimismüntidest,  nagu Ameerika Eagle, Austria Philharmoniker ja Kanada Maple Leaf, on Hiina Panda kuldmüntide aastasel tootmiskogusel limiit, mis, tõsi küll, vahel muutub. Piiratud kogus ja pandakaruga kordumatu kujundus on vanemate aastate müntidele andnud järelturul arvestatava hinnalisa. Vastuseks järjest suurenevale nõudlusele otsustas Hiina keskpank 2014. aastal tõsta kõige populaarsema, 1-untsise Panda maksimaalse aastase tootmiskoguse enneolematu 1 miljoni mündini. Ehkki suurenenud pakkumine on mõnevõrra kahandanud juurdehindlust järelturul, on see suurepärane võimalus pikaajalistele investoritele osta neid kasvupotentsiaaliga kvaliteetseid kuldmünte. 

Kõigi eelduste kohaselt Hiina Panda kuldmüntide väärtus ning oodatav juurdehindlus järelturul kasvab, seda  toetab mitu veenvat argumenti. Neist esimene ja kõige tähtsam on, et Pandad on Hiina ainsad seadusliku maksevahendi staatuses kuldmündid. Arvesse tuleb võtta ka, et Hiina rahvaarv on 1,35 miljardit, samas kui 1untsiseid Panda kuldmünte toodetakse aastas maksimaalselt miljon. Võrdluseks võib tuua, et Ameerika Eagle’i kuldmünte vermitakse aastas keskmiselt 850 tuhat USA 320-miljonilise elanikkonna juures. Teiseks võeti seadus, mis lasi kulla hinna turul vabaks ning andis Hiina kodanikele õiguse kullaga kaubelda ning sellesse investeerida, vastu alles 2002. aastal ja kulla populaarsus Hiinas võib veelgi kasvada.  Kolmandaks kuulus seni Hiina Panda kuldmüntide riigisisene turustamine valitsuse range kontrolli alla – münte tohtisid müüa vaid valitsuse alluvuses olevad asutused – ning turg oli seetõttu äärmiselt ebaefektiivne ja mittelikviidne. Nüüdseks on olukord muutunud ning finantsasutused ning väärismetallidega kauplejad on müntidega kauplemist oluliselt hõlbustanud. Neljandaks teeb  Hiina valitsus koordineeritud jõupingutusi populariseerimaks kulla ja hõbeda omamist, sellist asja lääneriikides ei kohta. Ja viiendaks on Hiina maailma suurim kulla tarbija ning kulla nõudlus kasvab lähiaastatel veelgi, mistõttu suureneb ka Hiina kullaturu likviidsus ja läbipaistvus ning kasvab Panda kuldmüntide edu. 

2016. aastal algas Panda kuldmüntide jaoks täiesti uus ajajärk - Hiina siseturu survel mindi investeerimiskulla tavapäraselt troiuntsidel põhinevalt kaalusüsteemilt üle meetermõõdustikule. Müntide nimiväärtused jäid endiseks, ent mündide kaal muutus, seega tänapäeval vermitakse Pandasid järgmistes suurustes: 30 g, 15 g, 8 g, 3 g ja 1 gramm. Kuigi 2015. aasta mündid vastasid veel eelmisele standardile ja olid untsipõhised, ei ole neile märgitud ei kaalu ega kullasisaldust, mis on äärmiselt tavapäratu.

Kullast Hiina Pandad panid aluse investeerimiskulla vabaturu tekkele riigis  

Erinevalt enamikust lääneriikidest pole Hiina oma rahasüsteemi kunagi üles ehitanud kullale, vaid hoopis hõbedale. On leitud tõendeid, et juba Hani dünastia ajal (200 aastat eKr) kasutati hõbedakange kui raha ning hõbedal põhinev rahasüsteem püsis Hiinas sajandeid, enne kui 1930ndate suur depressioon koos kommunismi võidukäiguga sundisid valitsust hõbedast lahti ütlema ning minema üle paberrahale. Uue süsteemi juurutamiseks võeti vastu seadus, mille kohaselt inimesed pidid oma valduses oleva hõbedast käiberaha uue paberraha vastu riigile loovutama. Karmidele seadustele vaatamata oli hõbedaga kauplemine ning väärismetallist ehete ja antiikesemete omamine siiski lubatud, ehkki väga lühikest aega. Hiina-Jaapani sõja puhkemine ning kommunistide ja Hiina-meelsete kokkupõrked 1930ndate lõpul sundisid valitsust keelustama igal kujul väärismetallide omamise täielikult.  

See keeld püsis viis pikka aastakümmet enne, kui Hiina valitsus tegi oma majandusalastes ja filosoofilistes vaadetes kannapöörde ning hakkas 1982. aastal kullast ja 1983. aastal hõbedast Panda investeerimismünte välja andma. Alates sellest ajast hakati riigis 1930. aastatest kehtinud piiranguid leevendama. Hiina Panda kuldmünt pole üksnes riigi väärismetalli vabaturu loomise ja majanduse sümbol laiemalt, vaid sellega pandi alus ka Hiina uuele rahasüsteemile, kuna esimest korda riigi lähiajaloos hakati vermima puhtast kullast investeerimismünte ning plaanitakse isegi üle minna kullastandardile.

 

Hiina pandakaru 

Otsus kasutada mündi põhimotiivina pandakaru on mänginud Hiina Panda kuldmüntide populaarsuses võtmerolli. Panda on Kesk-Hiinast pärit imetaja, panda keha on valge, käpad mustad ning ka silmade ja kõrvade ümber on iseloomulikud mustad laigud. Armsad ja rahuliku loomuga pandad on Hiina rahvusloomad, kuid kahjuks on nad looduses muutunud väga haruldaseks. Metsade mahavõtmine ja põllumajandusalade laiendamine on hävitanud pandade loomuliku elukeskkonna ning nende arv vabas looduses on langenud vaid  2000 isendini. Viimasel kümnendil on Hiina valitsus teinud suuri jõupingutusi peatamaks pandade arvukuse edasist vähenemist. Kuigi pandad on endiselt ohustatud liik, näivad need pingutused teadlaste sõnul vilja kandvat ning metsikute pandade arvukus on hakanud taastuma.

Hiina Panda müntide tootjad

Hiina Panda kuldmünt anti välja 1982. aastal ning seda on toodetud järjepidevalt tänapäevani. Pandasid vermitakse suurustes 1 oz, ½ oz, ¼ oz, 1/10 oz ja 1/20 oz. Piiratud koguses on eriväljaandena vermitud ka 5- ja 12-untsiseid Panda kuldmünte. Mündi pandakaru motiiviga kujundus on igal aastal uus, vaid 2002. aastal korrati eelneva aasta kujundust. Hiina Panda kuldmünte on läbi aegade toodetud kolmes eri rahapajas: 

Shanghai Rahapajas 1982–2004 

Shenyang Rahapajas 1985–1999 ning 2003–2004 

Shenzhen Guobao Rahapajas 1999-2002 ja alates 2005. aastast praeguse ajani. 

Shenzhen Guobao Rahapaja on Hiina Rahvapanga (Hiina keskpank) allasutus.

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjariik
500 yuan329993030.030030.96452Hiina

Esiküljel on kujutatud Taevatemplit – UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvat usurajatiste kompleksi, mis asub Pekingi keskosas. Taevatempli kohal on hiinakeelne kiri tekstiga „Hiina Rahvavabariik” ning mündi allservas vermimise aasta.

Tagaküljel kujutatakse bambusevõrset sõrmitsevat pandakaru suures plaanis. Pandakarust vasakul on mündi nimiväärtus 500 jüaani ning mündi allservas kaal „30 g” ja kullasisaldust tähistav „Au .999”.

Iga münt on tehase poolt pakendatud vastupidavasse pehmesse plastpakendisse.  

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Seotud tooted

Partnerid