Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


Hollandi Willem III 10 kuldnat

Tavidil on heameel tutvustada Hollandi kuninga Willem III portreed kandvat 10-kuldnast kuldmünti. Kuldnaid hakati esmakodrselt vermima 1818. aastal Hollandi kuninglikus rahapajas. Mündi vorm ja disain olid nii õnnestunud, et need püsisid 115 aasta jooksul praktiliselt muutumatutena. Selle kauni kuldmündiga tutvustab Tavid kõigutamatut kuningat William III, kes valitses 41 aastat rahus ja jõukuses. 10-kuldnane on tuntud ja hinnatud klassikaline Hollandi kuldmünt ning väärtuslik lisandi igasse mündikollektsiooni või investeerimisportfelli.

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


  • Müüme 1-20230.55 €
  • Müüme 21-50228.78 €
  • Müüme 51+227.68 €
  • Ostame 1+221.04 €
  •  
  • Ühiku hind230.55 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

Miks osta?

• Willem III 10-kuldnane kuldmünt on  hinnatud Hollandi münt. Kulden on teeninud Hollandi rahvast 115 aastat ja on olnud stabiilne tugi keerulistel aegadel.

• Willem III 10-kuldnane kuldmünt on sobilik nii investeerimiseks kui ka kollektsioneerimiseks. Kuldnate ajalugu ulatub 14. sajandisse, see väärtustab Hollandi kuulsusrikast minevikku tähtsa kaubavahetusriigina ja sobib seetõttu hästi igasse mündikollekstsiooni.

• Willem III 10-kuldnane kuldmünt on raha. Investeerimiskullast mündid on käibemaksuvabad ning nii kaubeldakse nendega kogu Euroopa kullaturul. 

 Willem III 10-kuldnased kuldmündid pakuvad võimalust paigutada oma sääste. Willem III 10-kuldnane kuldmünt on suurepärane valik kõigile, kes soovivad säästa pikema aja vältel ning kes hindavad stabiilsust ja turvatunnet, mida pakub füüsilise kulla omamine.

• Willem III 10-kuldnane kuldmünt on suurepärane võimalus mitmekesistada investeerimisportfelli. Kuna kullal on võrdlemisi nõrk seos muude finantsvaradega, kaitsevad Willem III 10-kuldnased kuldmündid investeerimisportfelli tururiskide eest. 

 

Kuningas Willem III 

Kuningas Willem III sündis aastal 1817 ja päris oma isalt trooni 1849. Sõjaväelase taustaga Willem oli lihtne mees, konservatiivne kuju, kes armastas sõjaväge ja pani pahaks igasuguseid piiranguid kuninglikule võimule. Ta oli populaarne lihtrahva hulgas, kuid Hollandi liberaalsem seltskond ei suhtunud temasse nii soosivalt. 

Kui jätta kõrvale kuningas Willemi III isiksus, siis tegelikult jäi tema valitsusaega iseloomustama majanduse kiire areng aastatel 1850–1900. Enne 19. sajandi keskpaika oli Holland üle elanud mitu majanduskriisi, epideemiat ja looduskatastroofi, mis tekitasid mõningase mahajäämuse võrreldes teiste Euroopa riikidega. Õnneks kõik see muutus kuningas Willem III valitsusajal.

Aastaks 1890 oli tööstuslik kogutoodang võrreldes 1820. aastaga peaaegu kahekordistunud ja koos mõningate reformidega, et suurendada eksporti, spetsialiseerus Holland põllumajandustoodetele. Kvaliteet, mis on säilinud tänapäevani. Kaupade trantsportimiseks rohkem kui 2000 kilomeetri kaugusele ehitati uusi raudteid, sadamaid ja kanalite võrgustikke. Sajandi lõpuks taastas Holland oma hiilguse ning kuningas Willem III valitsusaega hakati kindlalt pidama riigile soodsaks ajajärguks. Kuningas Willem III valitses kuni oma surmani aastal 1890, jättes trooni oma tütrele ja tulevasele kuningannale Wilhelminale.

 

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjariik
10 kuldnat229006.05586.728660.1947Holland

Esiküljel on keskealise kuninga Willem III portree. Portree on ümbritsetud tiitliga „KONING WILLEM DE DERDE”, mis tõlkes tähendab “Kuningas Willem III”, ja motoga “GOD ZIJ MET ONS”, tõlgituna “Jumal on meiega”.

Tagaküljel on kujutatud Hollandi suursugust vappi, kus kesksel kohal on lõvi hoidmas mõõka ja nooli ning selle kohal kuninglik kroon. Vapist vasakul on mündi nimiväärtus "10" ja paremal kuldnat tähistav "G". Vappi ümbritseb kiri “KONINGRIJK DER NEDERLANDEN”, mis tõlkes tähendab Hollandi kuningriiki. Vermimisaasta on mündi allääres. Aastal 1875 vermitud müntidel on vermimise aeg vapi kohal ja sõna “DER” on all ääres.

Iga münt on soovi korral pakendatud läbipaistvasse plastkapslisse.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Partnerid