Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


Põhja-Korea Accipiter Gentilis kuldmünt

Tavid tutvustab maailma ühte haruldaseimat ja raskesti kättesaadavaimat münti, Põhja-Korea Accipiter Gentilis 2015 kuldmünti. Mündi muudavad tõeliseks kullast meistriteoseks läikivad pinnad ja kõrgel tasemel vermimiskvaliteet. Kaasaegseid proof-münte vermitakse Korea Rahvavabariigi Keskpangas ning Fu Qiang riiklikus rahapajas. Mündi esiküljel on kujutatud Korea Rahvavabariigi vappi, tagakülge kaunistab Põhja-Korea rahvuslinnu põhja-kanakulli kujutis (ladina keeles Accipiter Gentilis).

Kuldmündi nimiväärtus on 200 Põhja-Korea vonni, münt on valmistatud puhtast kullast prooviga 999. Erinevalt tavapärastest investeerimismüntidest, mis kaaluvad 1 untsi, on Põhja-Korea mündi kaal täpselt 31 grammi (0.99667 untsi). Teadaolevalt on Põhja-Korea müntide tiraaž väga piiratud, tavaliselt 500 tükki. Seetõttu on Põhja-Korea Accipiter Gentilis suurepärane valik neile kollektsionääridele, kes soovivad oma kollektsiooni lisada äärmiselt haruldasi kudmünte. Tavid pakub piiratud koguses erineva kujundusega Põhja-Korea kuldmünte: Horse, Accipiter Gentilis, Bald Eagle, Grus Japonensis ja Strix Aluco. Mündid on ostetud Euroopast ning on pärit Põhja-Korea vastaste sanktsioonide eelsest ajast.

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


  • Müüme 1+2262.78 €
  • Ostame 1+1198.59 €
  •  
  • Ühiku hind2262.78 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

  • Põhja-Korea Accipiter Gentilis kuldmünt on äärmiselt haruldane. Tavid pakub neid erakordseid münte väga väikeses koguses. 
  • Põhja-Korea Accipiter Gentilis kuldmündid on valmistatud puhtast kullast prooviga 999. Mündi suur kullasisaldus ja viimistlus toob esile Accipiter Gentilise mündi rikkaliku kuldse värvi.
  • Põhja-Korea Accipiter Gentilis kuldmünt on tõeline kullast kunstiteos. Münt on vermitud suurepärase kvaliteediga, kujundus annab tõetruult edasi kanakulli õrnad suled ning teravad küünised.
  • Põhja-Korea Accipiter Gentilis kuldmünt sobib kollektsionääridele. See kullast haruldus täiendab iga haruldaste müntide kollektsiooni.

Accipiter Gentilis

Põhja-kanakull, ladinakeelse nimetusega Accipiter Gentilis, on Põhja-Korea rahvuslind ja see on ka põhjus, miks see suursugune lind on leidnud koha riigi kuldmüntidel. Haugaslaste sugukonda kuuluva röövlinnuna on keskmise suurusega kanakull on ära teeninud nii-öelda tõelise kulli kuulsuse. Põhja-kanakull pesitseb Korea poolsaare põhja- ja keskosas, ent rändab vahel lõunapoole talvituma. Ajalooliselt on korealased kasutanud kanakulle faasanite, tuvide ja jäneste jahtimiseks. Linnu teaduslik nimetus Accipiter Gentilis tähendab ladina keeles aadellikku kulli ja tuleneb sõnadest 'accipere' (haarama) ning 'gentilis' (suursugune, aadellik), kuna keskajal tohtisid pistrikujahil kanakulle kasutada vaid aadlikud.

NimiväärtusProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjariik
200 Põhja-Korea vonni99931310.99667Põhja-Korea

Esiküljel on kujutatud Korea Rahvavabariigi vappi, milles kesksel kohal on püha revolutsioonilise mäe Paektu jalamil asuv hüdroelektrijaam ning päikesena tõusev viisnurk, raamituna riisivihkudest ning lindist kirjaga Korea Rahvavabariik. Vappi ümbritseb tekst '조선 민주주의 인민 공화국 중앙 은행', mis tähendab Korea Rahvavabariigi Keskpanka. Lisaks kullasisaldus 999, kaal 31 g, nimiväärtus 200 vonni (원) ning vermimisaasta.

Tagaküljel on kujutatud Põhja-Korea rahvuslindu, põhja-kanakulli. Kujutise kohal on linnu ladinakeelne nimetus ACCIPITER GENTILIS.

Iga münt on pakendatud vastupidavasse läbipaistvasse plastkapslisse

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Seotud tooted

Partnerid