Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


Põhja-Korea Bald Eagle kuldmünt

Tavid tutvustab maailma ühte haruldaseimat ja raskesti kättesaadavaimat münti, Põhja-Korea Bald Eagle 2015 kuldmünti. Mündi muudavad tõeliseks kullast meistriteoseks läikivad pinnad ja kõrgel tasemel vermimiskvaliteet. Kaasaegseid proof-münte vermitakse Korea Rahvavabariigi Keskpangas ning Fu Qiang riiklikus rahapajas. Mündi esiküljel on kujutatud Korea Rahvavabariigi vappi, tagakülge kaunistab valgepea-merikotka kujutis (ladina keeles Haliaeetus leucocephalus).

Kuldmündi nimiväärtus on 200 Põhja-Korea vonni, münt on valmistatud puhtast kullast prooviga 999. Erinevalt tavapärastest investeerimismüntidest, mis kaaluvad 1 untsi, on Põhja-Korea mündi kaal täpselt 31 grammi (0.99667 untsi). Teadaolevalt on Põhja-Korea müntide tiraaž väga piiratud, tavaliselt 500 tükki. Seetõttu on Põhja-Korea Bald Eagle suurepärane valik neile kollektsionääridele, kes soovivad oma kollektsiooni lisada äärmiselt haruldasi kudmünte. Tavid pakub piiratud koguses erineva kujundusega Põhja-Korea kuldmünte: Horse, Accipiter Gentilis, Bald Eagle, Grus Japonensis ja Strix Aluco. Mündid on ostetud Euroopast ning on pärit Põhja-Korea vastaste sanktsioonide eelsest ajast.

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


  • Müüme 1+2266.09 €
  • Ostame 1+1200.67 €
  •  
  • Ühiku hind2266.09 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

  • Põhja-Korea Bald Eagle kuldmünt on äärmiselt haruldane. Tavid pakub neid erakordseid münte väga väikeses koguses. 
  • Põhja-Korea Bald Eagle kuldmündid on valmistatud puhtast kullast prooviga 999. Mündi suur kullasisaldus ja viimistlus toob esile Bald Eagle mündi rikkaliku kuldse värvi.
  • Põhja-Korea Bald Eagle kuldmünt on tõeline kullast kunstiteos. Münt on vermitud suurepärase kvaliteediga, kujundus annab tõetruult edasi merikotka ähvardava ilme ning teravad küünised.
  • Põhja-Korea Bald Eagle kuldmünt sobib kollektsionääridele. See erakordne kullast münt täiendab iga haruldaste müntide kollektsiooni.

Valgepea-merikotkas

Põhja-Korea Bald Eagle mündil (eesti keeles 'kiilas kotkas') kujutatud kuninglik lind pole tegelikult kiilas, vaid tema valgete sulgedega kaetud pea pea näib šokolaadipruuni sulestikuga keha ja tiibade kõrval eemalt vaadates paljas. Täiskasvanud linnu sulestik on ühtlaselt pruun, lisaks peale on valge ka tema üpris pikk kiilukujuline saba. Valgepea-merikotka ladinakeelne nimetus Haliaeetus leucocephalus tulenebki kreekakeelsetest sõnadest hali (meri), aiētos (kotkas) leuco (valge) ja cephalos (pea). 

Valgepea-merikotka levila on Põhja-Ameerikas, ulatudes Alaskast Mehhikoni. 1782. aastal nimetati ta USA Kongressi otsusega USA vapilinnuks. Pesitsuspaiga valimisel on olulisimaks suurte avatud veekogude olemasolu koos rikkaliku toiduvaruga, ning suurekasvulised puud pesa rajamiseks.  Valgepea-merikotka põhitoit on kala, röövlinnuna sööstab ta vee kohale ja haarab saagi osavalt oma teravate küüniste vahele.

NimiväärtusProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjariik
200 Põhja-Korea vonni99931310.99667Põhja-Korea

Esiküljel on kujutatud Korea Rahvavabariigi vappi, milles kesksel kohal on püha revolutsioonilise mäe Paektu jalamil asuv hüdroelektrijaam ning päikesena tõusev viisnurk, raamituna riisivihkudest ning lindist kirjaga Korea Rahvavabariik. Vappi ümbritseb tekst '조선 민주주의 인민 공화국 중앙 은행', mis tähendab Korea Rahvavabariigi Keskpanka. Lisaks kullasisaldus 999, kaal 31 g, nimiväärtus 200 vonni (원) ning vermimisaasta.

Tagaküljel on kujutatud vana ja väärikat valgepea-merikotkast. Kujutise all on linnu ingliskeelne nimetus BALD EAGLE.

Iga münt on pakendatud vastupidavasse läbipaistvasse plastkapslisse

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Seotud tooted

Partnerid