Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


Põhja-Korea Grus Japonensis kuldmünt

Tavidil on erakordne võimalus tutvustada maailma ühte haruldaseimat ja raskesti kättesaadavaimat münti, Põhja-Korea Grus Japonensis 2015 kuldmünti. Mündi muudavad tõeliseks kullast meistriteoseks läikivad pinnad ja kõrgel tasemel vermimiskvaliteet. Kaasaegseid proof-münte vermitakse Korea Rahvavabariigi Keskpangas ning Fu Qiang riiklikus rahapajas. Mündi esiküljel on kujutatud Korea Rahvavabariigi vappi, tagakülge kaunistab jaapani kure kujutis, keda Eestis tuntakse ka kui õnnekurge (ladina keeles Grus japonensis).

Kuldmündi nimiväärtus on 200 Põhja-Korea vonni, münt on valmistatud puhtast kullast prooviga 999. Erinevalt tavapärastest investeerimismüntidest, mis kaaluvad 1 untsi, on Põhja-Korea mündi kaal täpselt 31 grammi (0.99667 untsi). Teadaolevalt on Põhja-Korea müntide tiraaž väga piiratud, tavaliselt 500 tükki. Seetõttu on Põhja-Korea Grus Japonensis suurepärane valik neile kollektsionääridele, kes soovivad oma kollektsiooni lisada äärmiselt haruldasi kudmünte. Tavid pakub piiratud koguses erineva kujundusega Põhja-Korea kuldmünte: Horse, Accipiter Gentilis, Bald Eagle, Grus Japonensis ja Strix Aluco. Mündid on ostetud Euroopast ning on pärit Põhja-Korea vastaste sanktsioonide eelsest ajast.

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


  • Müüme 1+2301.49 €
  • Ostame 1+1219.39 €
  •  
  • Ühiku hind2301.49 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

  • Põhja-Korea Grus Japonensis kuldmünt sobib kingituseks. Noorpaarile või värskele ilmakodanikule kingitud kallihinnalise kuldraha muudab eriliseks mündil kujutatud õnnekurg kui õnne, pikaealisuse ja truuduse sümbol. 
  • Põhja-Korea Grus Japonensis kuldmünt on äärmiselt haruldane. Tavid pakub neid erakordseid münte väga väikeses koguses. 
  • Põhja-Korea Grus Japonensis kuldmündid on valmistatud puhtast kullast prooviga 999. Mündi suur kullasisaldus ja viimistlus toob esile Grus Japonensis mündi rikkaliku kuldse värvi.
  • Põhja-Korea Grus Japonensis kuldmünt on tõeline kullast kunstiteos. Münt on vermitud suurepärase kvaliteediga, kujundus annab tõetruult edasi lendava õnnekure graatsilise oleku.
  • Põhja-Korea Grus Japonensis kuldmünt sobib kollektsionääridele. See erakordne kullast münt täiendab iga haruldaste müntide kollektsiooni.

Grus Japonensis

Jaapani kurg ehk õnnekurg (ladina keeles Grus Japonensis) on maailma haruldaseimate kurgede hulka kuuluv Ida-Aasia suurim kureline. Seda lindu peetakse Aasia maades õnne, pikaealisuse ja truuduse sümboliks. Täiskasvanud õnnekure pealage ehib erkpunane sulgedeta kroon, mis paaritumishooajal muutub veelgi silmatorkavamaks. Linnu lumivalge sulestiku taustal torkavad silma mustad tiivaotsad, mistõttu tundub, et seistes on ka kure sabaosa on must, ent tegelikult on see samuti valge.

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjariik
200 Põhja-Korea vonni34.999931310.99667Põhja-Korea

Esiküljel on kujutatud Korea Rahvavabariigi vappi, milles kesksel kohal on püha revolutsioonilise mäe Paektu jalamil asuv hüdroelektrijaam ning päikesena tõusev viisnurk, raamituna riisivihkudest ning lindist kirjaga Korea Rahvavabariik. Vappi ümbritseb tekst '조선 민주주의 인민 공화국 중앙 은행', mis tähendab Korea Rahvavabariigi Keskpanka. Lisaks kullasisaldus 999, kaal 31 g, nimiväärtus 200 vonni (원) ning vermimisaasta.

Tagaküljel on kujutatud jaapani kurge ehk õnnekurge graatsiliselt lendamas. Kujutise all on linnu ladinakeelne nimetus GRUS JAPONENSIS.

Iga münt on pakendatud vastupidavasse läbipaistvasse plastkapslisse.

 

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Seotud tooted

Partnerid