Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


Põhja-Korea Horse kuldmünt

Tavidil on erakordne võimalus tutvustada maailma ühte haruldaseimat ja raskesti kättesaadavaimat münti, Põhja-Korea Horse 2015 kuldmünti. Mündi muudavad tõeliseks kullast meistriteoseks läikivad pinnad ja kõrgel tasemel vermimiskvaliteet. Kaasaegseid proof-münte vermitakse Korea Rahvavabariigi Keskpangas ning Fu Qiang riiklikus rahapajas. Mündi esiküljel on kujutatud Korea Rahvavabariigi vappi, tagakülge kaunistab aasal jooksva hobuse kujutis.

Kuldmündi nimiväärtus on 200 Põhja-Korea vonni, münt on valmistatud puhtast kullast prooviga 999. Erinevalt tavapärastest investeerimismüntidest, mis kaaluvad 1 untsi, on Põhja-Korea mündi kaal täpselt 31 grammi (0.99667 untsi). Teadaolevalt on Põhja-Korea müntide tiraaž väga piiratud, tavaliselt 500 tükki. Seetõttu on Põhja-Korea Horse kuldmünt suurepärane valik neile kollektsionääridele, kes soovivad oma kollektsiooni lisada äärmiselt haruldasi eksemplare. Tavid pakub piiratud koguses erineva kujundusega Põhja-Korea kuldmünte: Horse, Accipiter Gentilis, Bald Eagle, Grus Japonensis ja Strix Aluco. Mündid on ostetud Euroopast ning on pärit Põhja-Korea vastaste sanktsioonide eelsest ajast.

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


  • Müüme 1+2266.47 €
  • Ostame 1+1200.87 €
  •  
  • Ühiku hind2266.47 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

  • Põhja-Korea Horse kuldmünt on äärmiselt haruldane. Tavid pakub neid erakordseid münte väga väikeses koguses. 
  • Põhja-Korea Horse kuldmündid on valmistatud puhtast kullast prooviga 999. Mündi suur kullasisaldus ja viimistlus toob esile Horse mündi rikkaliku kuldse värvi.
  • Põhja-Korea Horse kuldmünt on tõeline kullast kunstiteos. Münt on vermitud suurepärase kvaliteediga, kujundus annab tõetruult edasi aasal jooksva hobuse graatsilise kuju.
  • Põhja-Korea Horse kuldmünt sobib kollektsionääridele. See kullast haruldus täiendab iga haruldaste müntide kollektsiooni.

Hobune

Hobune sümboliseerib maailma eri kultuurides viljakust, jõukust ja ka salapära. Aasia kultuuris on hobusel väga eriline roll. Üks põhjuseid, miks kujutada kuldmündil hobust, on kindlasti Hiina muistenditest pärit legendaarne tiibadega hobune Chollima (ka Qianlima või Senrima, tõlkes tähendab see 'tuhande miili hobust'), kes on laialadeslt levinud Ida-Aasia kultuurides. Väidetavalt on see tiivuline hobune liiga kiire ja osav, et ükski surelik inimene suudaks tema seljas ratsutada. 

Põhja-Koreas on Chollima väga oluline sümbol, millest on saanud oma nime ka Chollima liikumine.  Selle peaeesmärk oli edendada majandusarengut, sarnanedes omaaegsele Hiina suure hüppe programmile või ka nõukogude stahhanovlaste liikumisele. Pärast Korea sõda, kui riik oli vaja uuesti üles ehitada, kõlas presidendi suust ehitajate innustamiseks loosung: "Rutake Chollima kiirusel!" Põhja-Korea pealinnas  Pyongyangis on tiivulisele hobusele pühendatud mitu ausammast, need sümboliseerivad "kangelaslikkust, Korea rahva võitlusvaimu, innovatsiooni ja kiiret arengut".

Hobune on ka üks kaheteistkümnest Hiina kalendri sodiaagiloomast.  Usutakse, et inimesel tekib eriline side selle loomaga, kelle sodiaagiaastal ta Hiina ajaarvamise järgi sünnib. Sodiaagiloomad on sümboolse tähendusega, iga loom esindab teatud iseloomuomadusi ja tunnusjooni. Hobuseaastal sündinuid peetakse reisihimulisteks, nad on impulsiivsed ja energilised, kuid veidi närvilise loomuga, mis muudab nad kergesti rahutuks. Hobuseaastal sündinud inimesed on intelligentsed ja loogilise mõtlemisega, töökad, sõltumatud ja ambitsioonikad. Üldiselt on neil tugev tervis, kuna positiivne suhtumine töösse tagab nende heaolu. Samas on hobustel kalduvus võtta enda kanda liiga suur koorem, mistõttu nad on vahel kurnatud. Teised inimesed naudivad hobuseaastal sündinute seltsi nende hea huumorimeele ja avatud loomu tõttu, mis laseb ümbritsevatel end vabalt tunda. 

NimiväärtusProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjariik
200 Põhja-Korea vonni99931310.99667Põhja-Korea

Esiküljel on kujutatud Korea Rahvavabariigi vappi, milles kesksel kohal on püha revolutsioonilise mäe Paektu jalamil asuv hüdroelektrijaam ning päikesena tõusev viisnurk, raamituna riisivihkudest ning lindist kirjaga Korea Rahvavabariik. Vappi ümbritseb tekst '조선 민주주의 인민 공화국 중앙 은행', mis tähendab Korea Rahvavabariigi Keskpanka. Lisaks kullasisaldus 999, kaal 31 g, nimiväärtus 200 vonni (원) ning vermimisaasta.

Tagaküljel on kujutatud aasal jooksvat hobust. Kujutise all on tekst HORSE.

Iga münt on pakendatud vastupidavasse läbipaistvasse plastkapslisse.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Seotud tooted

Partnerid