Lisa hinnateavitus

Sisestage uus PriceBot

+ -
Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud.

Sisestage uus PriceBot

Ülevaade hinnaroboti tehingutest

Saate hinnaroboti tühistada igal hetkel. Roboti loodud automaatse pakkumise alusel ostu sooritamine on vabatahtlik.

Põhja-Korea Strix Aluco kuldmünt Laos

Tavidil on erakordne võimalus tutvustada maailma ühte haruldaseimat ja raskesti kättesaadavaimat münti, Põhja-Korea Strix Aluco 2015 kuldmünti. Mündi ... lugege edasi
Meie müüme Meie ostame
1+ 2 697,53 €
1 428,82 €
Omniva pakiautomaadist - 2,95 €
Tulen Tavidi kontorisse järele - TASUTA
Omniva kuller Eestis - 5,16 €

Lühikirjeldus

Tavidil on erakordne võimalus tutvustada maailma ühte haruldaseimat ja raskesti kättesaadavaimat münti, Põhja-Korea Strix Aluco 2015 kuldmünti. Mündi muudavad tõeliseks kullast meistriteoseks läikivad pinnad ja kõrgel tasemel vermimiskvaliteet. Kaasaegseid proof-münte vermitakse Korea Rahvavabariigi Keskpangas ning Fu Qiang riiklikus rahapajas. Mündi esiküljel on kujutatud Korea Rahvavabariigi vappi, tagakülge kaunistab vahva kodukakk koos kahe pojaga (ladinakeelse nimetusega Strix Aluco).

Kuldmündi nimiväärtus on 200 Põhja-Korea vonni, münt on valmistatud puhtast kullast prooviga 999. Erinevalt tavapärastest investeerimismüntidest, mis kaaluvad 1 untsi, on Põhja-Korea mündi kaal täpselt 31 grammi (0.99667 untsi). Teadaolevalt on Põhja-Korea müntide tiraaž väga piiratud, tavaliselt 500 tükki. Seetõttu on Põhja-Korea Strix Aluco suurepärane valik neile kollektsionääridele, kes soovivad oma kollektsiooni täiendada äärmiselt haruldase eksemplariga. Tavid pakub piiratud koguses erineva kujundusega Põhja-Korea kuldmünte: Horse, Accipiter Gentilis, Bald Eagle, Grus Japonensis ja Strix Aluco. Mündid on ostetud Euroopast ning on pärit Põhja-Korea vastaste sanktsioonide eelsest ajast.

Miks osta?

 • Põhja-Korea Strix Aluco kuldmünt on äärmiselt haruldane. Tavid pakub neid erakordseid münte väga väikeses koguses. 
 • Põhja-Korea Strix Aluco kuldmündid on valmistatud puhtast kullast prooviga 999. Mündi suur kullasisaldus ja viimistlus toob esile Strix Aluco mündi rikkaliku kuldse värvi.
 • Põhja-Korea Strix Aluco kuldmünt on tõeline kullast kunstiteos. Münt on vermitud suurepärase kvaliteediga, kujundus annab tõetruult edasi kodukaku aruka pilgu ja linnupoegade õrnad suled.
 • Põhja-Korea Strix Aluco kuldmünt sobib kollektsionääridele. See kullast iludus täiendab iga haruldaste müntide kollektsiooni.

Kulla ostmine aitab riske maandada ning rikkust säilitada.

Kulla väärtus on aja jooksul kasvanud, mistõttu on see sobiv viis oma vara suurendamiseks.

 • Toote väärtus (1tk)
  2 697,53 €
 • Tagasiostuhind
  1 428,82 €
 • Teie risk
  1 268,71 €

Fakt: Kulla hind eurodes (EUR) on muutunud +31.57% viimase 8 aasta jooksul. Selle perioodi madalaim hind oli 858,16 EUR/1oz ning kõrgeim 1 386,70 EUR/1oz. Kulla maailmaturu hetkehind on 1 352,85 EUR/1oz.

Ajalugu

Strix Aluco

Kodukakk ehk suurpeakull (ladinakeelse nimetusega Strix Aluco) on umbes varesesuurune, suure ümara pea ja suhteliselt lühikese sabaga öökull. Tiibade siruulatus võib küündida meetrini. 

Nagu kõigil kaku perekonna liikidel, ümbritseb ka kodukakul silmi muust sulestikust eristuv lai sõõrjas ala ehk loor. Sellest eristuvad tumedad silmad ja kahkjaskollane nokk. Kodukaku pead poolitab noka kohalt algav tumedatest sulgedest triip, mida palistavad heledad suled. Mujalgi sulestikus, eriti peas, kuklal ning rinnal, leidub tumedaid pikitriipe. Kodukakke on mitut karva, roostepruunist hallini. Värvitoon ei olene linnu soost ega vanusest. 

Kodukakk on levinud Euroopas, Loode-Aafrikas, Lääne-Siberi lõunaosas, Taga-Kaukaasias, Koreas ja Hiinas. Eestis on kodukakk kõige sagedamini kohatav kakuline. Lind vajab mahukaid ja suureavalisi puuõõnsusi, kus pesitseda ja päeviti peituda.

Tihti arvatakse, et kodukakul on erakordne pimedas nägemise võime, kuid tegelikult ei ole tema silma võrkkest sugugi tundlikum kui inimesel. Öise jahi õnnestumise kindlustab hoopis suurepärane kuulmine, tema asümmeetriliselt paiknevad kõrvad aitavad saaki tabada ka ilma seda nägemata. Kodukaku öise eluviisi ning omapärased huiked tekitavad inimestes sageli kõhedust.

Mõnedes kultuurides jälle on öölkulli ümmargusi silmi vaadeldud kui põhjatu tarkuse allikat, öökullist on saanud arukuse sümbol. Ilmselt tuleneb see mütoloogiast, kuna tarkusejumalanna Ateena saatja oli just nimelt see salapärane lind.  

Nimiväärtus
200 Põhja-Korea vonni
Diameeter
34.9
Proov
999
Kuld kaal grammides
31
Toote kaal grammides
31
Kuld kaal troiuntsides
0.99667
Tootja
-
Tootjariik
Põhja-Korea

Esikülg

Esiküljel on kujutatud Korea Rahvavabariigi vappi, milles kesksel kohal on püha revolutsioonilise mäe Paektu jalamil asuv hüdroelektrijaam ning päikesena tõusev viisnurk, raamituna riisivihkudest ning lindist kirjaga Korea Rahvavabariik. Vappi ümbritseb tekst '조선 민주주의 인민 공화국 중앙 은행', mis tähendab Korea Rahvavabariigi Keskpanka. Lisaks kullasisaldus 999, kaal 31 g, nimiväärtus 200 vonni (원) ning vermimisaasta.

Tagakülg

Tagaküljel kujutatakse väärikat kodukakku koos kahe pojaga puuoksal istumas. Kujutise all on linnu ladinakeelne nimetus Strix Aluco.

Pakend

Iga münt on pakendatud vastupidavasse läbipaistvasse plastkapslisse

Toote väärtus
Teie kaotus, kui müüte tagasi kohe

Järeletulemisega
Kui olete valinud kättesaamise järeletulemisega Tavidi kontorisse, anname Teile teada, kui makse on laekunud ja kaup on soovitud kontoris olemas. Reeglina võite ostetud kaubale soovitud kontorisse järele tulla makse laekumisega samal päeval. Kui Teie soovitud tooteid ei ole laos, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja.

Omniva kullerteenus
Teie tellimus on täielikult kindlustatud ning toimetatakse kätte Omniva kulleri poolt. Teie kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on reeglina 1-2 tööpäeva. Kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel, et leppida kokku kauba üleandmine. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava kättetoimetamise aja.

Omniva pakiautomaadi teenus
Kaup toimetatakse Teie poolt tellimuse vormistamisel valitud Omniva pakiautomaati. Saadetis pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe postitada, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava saabumise aja. Tarneaeg sõltub sihtkohast ja on reeglina 2-3 tööpäeva. Kui Teie pakk on saabunud sihtkohta, saadetakse Teile sõnumiga kood selle kättesaamiseks kindlast automaadist.

Rahvusvaheline tarne
Rahvusvahelise tarne puhul palume alati meiega eelnevalt ühendust võtta telefonil +372 627 9900 või e-posti teel tavid@tavid.ee, et leppida kokku üksikasjad. Teie tellimus postitatakse rahvusvahelise kullerfirmaga ning sõltuvalt teenuse osutajast toimub kättesaamine kullerilt või lähimast postkontorist. Kaup pannakse teele samal päeval, kui makse on laekunud. Kui Teie soovitud tooteid ei ole võimalik kohe teele panna, võtame Teiega ühendust ja anname teada eeldatava postitamise aja. Tarneaeg sõltub valitud sihtkohast. Jätame endale õiguse tühistada tellimus, kui kauba saatmine sihtriiki ei ole võimalik turvalisuse, maksude või kohalikust seadusandlusest tulenevate piirangute tõttu.

Kindlustus
Vältimaks toodete kahjustumist transpordi käigus, postitame need spetsiaalses pehmendusega pakendis. Saadetis on täielikult kindlustatud ning juhul, kui see läheb transpordi käigus kaduma või on Teieni jõudmisel kahjustatud, siis palun andke meile sellest teada. Tavid jätab endale õiguse otsustada, kas saadame kauba uuesti või tagastame raha.

Saadetise jälgimine
Kui saadetis on teele pandud, edastame Teile sellekohase teate ja koodi, mille abil saate paki teekonda jälgida.

Ligikaudne postikulu

Tavid veebitellimuste kättetoimetamine on turvaline ja kiire. Tutvuge tarnetingimuste ja hindadega.

 • See toode
  2,95 €

Piisav laovaru

Enamik Tavidi toodetest on alati saadaval, mistõttu saame pakkuda kohest tarnet või samal päeval kaubale järele tulemise võimalust. Tavid on maailma suurimate kullatootjate ametlik koostööpartner, nagu näiteks Šveitsi PAMP Suisse ja Valcambi, Austraalia Perth Mint, Austria Münze Österreich, Hiina China Great Wall Coins Investments Ltd ja mitmed teised kullatootjad ning tarnijad.

Kättesaamine samal päeval

Külastage meie kontorit, et kasutada tasuta kullakonsultatsiooni teenust, toodetega lähemalt tutvuda või neid osta. Reeglina saate veebiposte ostu sooritamisel selle soovi korral kätte samal päeval, kui makse on laekunud.

Soodsad hinnad

Enam kui 25 aastat kogemusi ning Põhja-Euroopa suurima väärismetallidega kaupleja positsioon võimaldab meil pakkuda turu parimaid hindu. Tavidiga võite kindlad olla, et tänu väikesele hinnavahele ja marginaalile saate oma investeeringust maksimaalset tulu.

Toode on laos

Toode on laos olemas ning kohe, kui makse on laekunud, paneme selle teele või võite kaubale ise järele tulla.

Tavid ID

Looge endale Tavid ID konto, et saada juurdepääs tasuta investeerimistööriistadele, näiteks isiklik virtuaalne investeerimisportfell, demoportfell, hinnateavitused jmt. Tavid ID on tasuta teenus.

Loo Tavid ID konto
Tavid ID

Looge endale Tavid ID konto, et saada juurdepääs tasuta investeerimistööriistadele, näiteks isiklik virtuaalne investeerimisportfell, demoportfell, hinnateavitused jmt. Tavid ID on tasuta teenus.

Broneerige tasuta privaatne nõustamine
Tutvuge investeerimisvõimaluste ja -toodetega ning saage ülevaade turuliikumistest.