Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


Põhja-Korea Strix Aluco kuldmünt

Tavidil on erakordne võimalus tutvustada maailma ühte haruldaseimat ja raskesti kättesaadavaimat münti, Põhja-Korea Strix Aluco 2015 kuldmünti. Mündi muudavad tõeliseks kullast meistriteoseks läikivad pinnad ja kõrgel tasemel vermimiskvaliteet. Kaasaegseid proof-münte vermitakse Korea Rahvavabariigi Keskpangas ning Fu Qiang riiklikus rahapajas. Mündi esiküljel on kujutatud Korea Rahvavabariigi vappi, tagakülge kaunistab vahva kodukakk koos kahe pojaga (ladinakeelse nimetusega Strix Aluco).

Kuldmündi nimiväärtus on 200 Põhja-Korea vonni, münt on valmistatud puhtast kullast prooviga 999. Erinevalt tavapärastest investeerimismüntidest, mis kaaluvad 1 untsi, on Põhja-Korea mündi kaal täpselt 31 grammi (0.99667 untsi). Teadaolevalt on Põhja-Korea müntide tiraaž väga piiratud, tavaliselt 500 tükki. Seetõttu on Põhja-Korea Strix Aluco suurepärane valik neile kollektsionääridele, kes soovivad oma kollektsiooni täiendada äärmiselt haruldase eksemplariga. Tavid pakub piiratud koguses erineva kujundusega Põhja-Korea kuldmünte: Horse, Accipiter Gentilis, Bald Eagle, Grus Japonensis ja Strix Aluco. Mündid on ostetud Euroopast ning on pärit Põhja-Korea vastaste sanktsioonide eelsest ajast.

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


  • Müüme 1+2262.76 €
  • Ostame 1+1198.89 €
  •  
  • Ühiku hind2262.76 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

  • Põhja-Korea Strix Aluco kuldmünt on äärmiselt haruldane. Tavid pakub neid erakordseid münte väga väikeses koguses. 
  • Põhja-Korea Strix Aluco kuldmündid on valmistatud puhtast kullast prooviga 999. Mündi suur kullasisaldus ja viimistlus toob esile Strix Aluco mündi rikkaliku kuldse värvi.
  • Põhja-Korea Strix Aluco kuldmünt on tõeline kullast kunstiteos. Münt on vermitud suurepärase kvaliteediga, kujundus annab tõetruult edasi kodukaku aruka pilgu ja linnupoegade õrnad suled.
  • Põhja-Korea Strix Aluco kuldmünt sobib kollektsionääridele. See kullast iludus täiendab iga haruldaste müntide kollektsiooni.

Strix Aluco

Kodukakk ehk suurpeakull (ladinakeelse nimetusega Strix Aluco) on umbes varesesuurune, suure ümara pea ja suhteliselt lühikese sabaga öökull. Tiibade siruulatus võib küündida meetrini. 

Nagu kõigil kaku perekonna liikidel, ümbritseb ka kodukakul silmi muust sulestikust eristuv lai sõõrjas ala ehk loor. Sellest eristuvad tumedad silmad ja kahkjaskollane nokk. Kodukaku pead poolitab noka kohalt algav tumedatest sulgedest triip, mida palistavad heledad suled. Mujalgi sulestikus, eriti peas, kuklal ning rinnal, leidub tumedaid pikitriipe. Kodukakke on mitut karva, roostepruunist hallini. Värvitoon ei olene linnu soost ega vanusest. 

Kodukakk on levinud Euroopas, Loode-Aafrikas, Lääne-Siberi lõunaosas, Taga-Kaukaasias, Koreas ja Hiinas. Eestis on kodukakk kõige sagedamini kohatav kakuline. Lind vajab mahukaid ja suureavalisi puuõõnsusi, kus pesitseda ja päeviti peituda.

Tihti arvatakse, et kodukakul on erakordne pimedas nägemise võime, kuid tegelikult ei ole tema silma võrkkest sugugi tundlikum kui inimesel. Öise jahi õnnestumise kindlustab hoopis suurepärane kuulmine, tema asümmeetriliselt paiknevad kõrvad aitavad saaki tabada ka ilma seda nägemata. Kodukaku öise eluviisi ning omapärased huiked tekitavad inimestes sageli kõhedust.

Mõnedes kultuurides jälle on öölkulli ümmargusi silmi vaadeldud kui põhjatu tarkuse allikat, öökullist on saanud arukuse sümbol. Ilmselt tuleneb see mütoloogiast, kuna tarkusejumalanna Ateena saatja oli just nimelt see salapärane lind.  

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjariik
200 Põhja-Korea vonni34.999931310.99667Põhja-Korea

Esiküljel on kujutatud Korea Rahvavabariigi vappi, milles kesksel kohal on püha revolutsioonilise mäe Paektu jalamil asuv hüdroelektrijaam ning päikesena tõusev viisnurk, raamituna riisivihkudest ning lindist kirjaga Korea Rahvavabariik. Vappi ümbritseb tekst '조선 민주주의 인민 공화국 중앙 은행', mis tähendab Korea Rahvavabariigi Keskpanka. Lisaks kullasisaldus 999, kaal 31 g, nimiväärtus 200 vonni (원) ning vermimisaasta.

Tagaküljel kujutatakse väärikat kodukakku koos kahe pojaga puuoksal istumas. Kujutise all on linnu ladinakeelne nimetus Strix Aluco.

Iga münt on pakendatud vastupidavasse läbipaistvasse plastkapslisse

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitakse ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust postitame toote 1-2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite Tallinnas või Tartus kaubale ka ise meie kontorisse järele tulla, kui makse on laekunud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitame sellest tellijat.

Seotud tooted

Partnerid