Tellimuse teavitus

Palun jäta oma kontaktandmed ja teavitame Sind koheselt kui toode on laos.


Tsaari-Vene kuldmünt Nikolai II 5 rubla

Kui te olete huvitatud omamast  Venemaa ajaloo luksuslikku ja ajatut jäänukit, siis te peaksite kindlasti pöörama tähelepanu Nikolai II 5-rublastele kuldmüntidele. Hõlmates rohkem kui 300 aastat Venemaa ajalugu, on 5-rublane näinud kõige tähtsamaid majanduslike, poliitilisi ja sotsiaalseid muutusi ühes inimajaloo suurimas impeeriumis . Need mündid portreteerivad ühte maailma võimsaimat dünastiat. Ajalugu mis on talletatud neisse müntidesse on lihtsalt uskumatu. Vermitud valdavalt Peterburi rahapajas aastatel  1897 kuni 1911. 5-rublane on Venemaa populaarseim kuldmünt ja  see teeb mündist suurepärase lisandi üks kõik millisesse investeerimisportfelli või mündikollektsiooni.

See toode on
käibemaksuvaba Eestis


 • Müüme 1-10192.15 €
 • Müüme 11-30184.98 €
 • Müüme 31+182.11 €
 • Ostame 1+143.23 €
 •  
 • Ühiku hind192.15 €

Mine ostukorvi

Pood on hetkel suletud, proovi hiljem uuesti

Võrdle toodet

 • Nikolai II 5-rublane  on kuulus Vene kuldmünt. Venemaa tuntuim ajalooline kuldmünt  esindab ühe maailma võimsaima , Romanovite dünastia ajajärku. 
 • 5-rublane kuldmünt on ka numismaatiline investeering. 5-rublase ostja saab mündi millel on nii numismaatiline kui ka kulla väärtus. 
 • 5-rublane on defitsiit. Olgugi, et  neid münte vermiti miljoneid, sulatati paljud mündid üles ja paljud läksid kaotsi.  Suhtelise vähesuse tõttu on need kolektsionääride ja investorite hulgas populaarsed. 
 • 5-rublane on sobilik mündikollektsiooni. Graveerija tegi  selle mündiga erakordselt ilusa ja detailse töö . Kuldrubla, oma ajalooga ja ilusa disainiga, on hea valik igale tõsisele kollektsionäärile. 
 • 5-rublased mündid nõuavad preemiumi. Mündi  ilus disain ja defitsiit teevad ta omasuguste seas kallimaks. 

Keiser Nikolai II 5-rublane kuldmünt 

Mündi eskiüljel  on kujutatud Nikolai II, Venemaa keiser ja isevalitseja, Soome suurvürst ning Poola kuningas aastatel 1896 kuni 1917. Ta oli Romanovite dünastia viimane monarh, kellel oli ainuõigus valitseda Vene impeeriumit. Romanovite ajastu, ühe maailma ajaloo võimsaima ja kauem valitsenud kuningliku perekonna lugu, saab järsu lõpu kui Nikolai II ja tema perekond  bolševike poolt 1918. aastal julmalt mõrvatakse. Kuni selle ajani oli Romanovite dünastia valitsenud Venemaad ja vallutatud alasid üle 300 aasta.  Selle aja jooksul saavutatud rikkus, mõjukus ja võim olid tohutud. Romanovite dünastia oli oma võimu tipul aastal 1866 kui Vene impeerium kattis 22.8 millionit km2 ehk siis 15% maakera maismaa pinnast, ulatudes Ida-Euroopast Alaskani. 

Kuldrubla ja Venemaa tööstusrevolutsioon 

Romanovite dünastia, mis sai alguse aastal 1616 ja kestis kuni 1917. aastani, nägi Venemaad läbi tegema olulisi struktuurilisi muutusi. Kõige märkimisväärsemad on pärisorjuse kaotamine, raudteetaristu väljaehitamine ja kuldrubla standartimine. Kuldrubla standartimisel oli Venemaa majandusele kohene positiivne mõju: välismaiseid investoreid köitis uue ja stabiilse kuldrublaga tehtavad investeeringud, linnade nagu Peterburi ja Moskva, rasketööstusesse. Uus raudtee kindlustas efektiivsema tooraine transpordi ääremaadelt ja pärisorjuse kaotamine tekitas üle Venemaa suure hulga mobiilset tööjõudu. Kõik see kokku tegi võimalikuks rasketööstuse kiire arengu. 19. sajandi Venemaa majanduse  tormilist arengut on ajaloolased hakkanud kutsuma „suureks spurdiks“. Kahjuks ei kesta õitseng igavesti ja Esimese Maailmasõja algusega oli Venemaa sunnitud loobuma rubla kullastandardist. Käsk muuta rahandussüsteemi, sillutas tee piiramatule paberraha trükkimisele, mis koos Lenini püüdlustega vabastada kogu maailma töölisklass rõhujatest, pani aluse pikaajalisele majanduslangusele. Hüperinflatsioon ja kehvast juhitud valitsuse poliitilised otsused hävitasid muidu õitsva tööstussektori. Õnneks oli inimesi, kes pääsesid selle perioodi õudustest ja suutsid alles hoida oma kuldrublad.

NimiväärtusDiameeterProovKulla kaal grammidesToote kaal grammidesKulla kaal troiuntsidesTootjariik
5 rubla189003.869274.299180.1244Venemaa

Esiküljel on keiser Nikolai II kujutis.  Ümber portree on kirillitsas “НИКОЛАЙ II ИМПЕРАТОРЪ И САМОДЕРЖЕЦЬ ВСЕРОСС”, mis tõlkes tähendab “Tsaar Nikolai II keiser ja isevalitseja kogu Venemaal”.  

Tagaküljel on Vene impeeriumi vapp, kahepealine kotkas hoidmas küüniste vahel  valitsuskeppi  ja riigiõuna.  Kotka rinda katab vapp, millel on ristiusu märter Püha  Jüri lohet tapmas. Kotka pea kohal on lintidega kaunistatud kroon.  Kotka tiibadel on kaheksa vappi, üks iga riigi kohta, mis tol  ajal Venemaa alla kuulusid: Poola, Gruusia, Siber, Kaasani kuningriik, Tauria oblast,  Kiievi ja Soome vürstiriigid  ning Novgorod. Mündi nimiväärtus ja vermimise aasta on  kujutatud mündi allääres.

Äärel on nähtav müntmeistri initsiaal, kes parajasti ametis oli: АГ – Apollon Grasgof, ФЗ - Felix Zaleman, АР - Alexander Redko, and ЭБ – Elikum Babayants.

Iga münt on soovikorral pakendatud tugevasse plastkapslisse.

Teie tellimus on täielikult kindlustatud ja tarnitud ELS Expressi poolt. Pärast makse laekumise kinnitust, lähetatakse toode Teieni 1 või 2 tööpäeva jooksul. ELS kuller võtab Teiega ühendust telefoni teel. Soovi korral võite ka ise tootele järgi tulla meie kontorisse Tallinnas või Tartus, samal päeval kui makse on sooritatud. Juhul, kui meil ei ole võimalik tellimust kohe teele panna, teavitatakse sellest koheselt ka tellijat.

Seotud tooted

Partnerid