Kulla hind võttis suuna üles

Kuld on nädalat alustanud märkimisväärse tõusuga ning teisipäeval kerkis untsi hind 1200 dollarile, kuna nii aktsia kui nafta hinnad pöördusid langusesse.


Kulla hind veebruarikuiseks tarneks tõusis 1%, 1206,4 dollarile untsist. Märtsikuine hõbeda hind lisas 16 senti ning küündis 16,44 dollarini untsist. Ka täna on hinnad tõusnud vastavalt 0,9% ja 1,10%, vahendab MarketWatch.


Nädala alguses süstisid nõrgad globaalsed majandusandmed ja langevad aktsiaturud väärismetallide suhtes taas usku. Hiina teatas, et riigi eksport kasvas aeglasemas tempos, kui oodati. Samuti tekitas Euroopas muret Saksa tööstustoodangu näitaja.


Gary Wagner TheGoldForecast.com-ist aga hoiatas, et praegusest tõusust ei tasu liiga elevusse sattuda. “Kuld leidis mõningast toetust lühiajalisest liikumisest,” lausus ta. “Aga me oleme näinud kulla hinda kõikumas juba mõnda aega. Ilma tõsise fundamentaalse infota ei näe me, et olukord palju muutuks.”


Birjo Must
birjo.must@aripaev.ee


http://www.aripaev.ee/borsiuudised/2014/12/09/kulla-hind-vottis-suuna-ules


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid