Lisa hinnateavitus

Maloney: maailma rahasüsteem vahetub enne kümnendi lõppu

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 07.07.2014
Kulla hind (XAU-EUR)
1 403,29 EUR/oz
  
- 0,25 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
15,96 EUR/oz
  
- 0,12 EUR

Tuntud rahandusajaloolane ja Rikka Isa seeria raamatu „Teejuht investeerimisel kulda ja hõbedasse“ autor Michael Maloney ütles portaalile PeakProsperity antud intervjuus, et maailma rahasüsteem vahetub veel selle kümnendi jooksul.

Maloney meelest on rahandusajalugu silmas pidades praegune olukord väga erakordne ja murettekitav. Ta arvab, et dollar on sellisel kujul elujõuline vaid mõne loetud aasta.

Olukorrale on tema sõnul kõvasti kaasa aidanud Föderaalreservi (USA keskpank) tegevus. „Föderaalreserv ei ole enam kastis, nad on lõksus. Majanduslikud tagajärjed sellisele olukorrale on möödapääsmatud. Kui USA dollar veel selle kümnendi lõpuks elus peaks olema, on ta täielikult muutunud.“

Rahasüsteemid vahetuvad Maloney sõnul keskmiselt iga 30-40 aasta tagant. 1971. aasta dollaristandardile eelnenud Bretton Woodsi süsteem kestis 28 aastat. Enne Bretton Woodsi kehtinud osalise kullatagatisega süsteem kehtis 30 aastat. Praegune rahasüsteem on vastu pidanud 43 aastat.

„Kümnendite jooksul on maailm liikunud olukorra poole, kus raha ei ole mitte üheski riigis mitte millegagi tagatud. Dollari ainuke tagatis on see, et USA valitsus lubab võla tasumiseks oma kodanikke tulevikus maksustada. Selline olukord on jätkusuutmatu.“

Maloney peab Föderaalreservi süsteemi korruptiivseks ning usub, et ühel institutsioonil ei tohiks USA-s nii piiramatut võimu olla. „Ühel organisatsioonil on tšekiraamat, mille balanss on 0 dollarit. Ometigi võivad nad osta ükskõik, mida tahavad, sest neil on võim luua piiramatus koguses valuutat. See on juba oma olemuselt korruptiivne,“ arvab Maloney.

„Ma usun, et uues rahasüsteemis on valuutal reaalne tagatis olemas. Enne seda toimub majanduses korrektsioon, mille sarnast pole inimkond kaua näinud. Viimase kolme rahasüsteemi vahetuse puhul mõjutas see vaid suuremaid panku. Seekord on saavad kõik seda tunda. Sa oled kas võitja või kaotaja, igaüks mängib seda mängu,“ võttis Maloney oma jutu kokku.

Mait Kraun

http://www.aripaev.ee/article/2014/7/7/maloney-maailma-rahasusteem-vahetub-enne-kumnendi-loppu

Kulla hind (XAU-EUR)
1 403,29 EUR/oz
  
- 0,25 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
15,96 EUR/oz
  
- 0,12 EUR

Lugemissoovitus Teile