Sakslaste õuele jõudis hoiustamise eest maksmine

Kui Euroopa Keskpank (EKP) kahe aasta eest pankade hoiustele negatiivse intressimäära kehtestas, ei uskunud alljärgnevat arengut praktiliselt keegi.

Nimelt teatas läinud nädalal Saksamaal Baieri liidumaal Gmund am Tegernsee külas kooperatiivina tegutsev hoiupank Raiffeisen, et hakkab jaehoiustajatelt raha kontol hoidmise eest lõivu võtma.

Alates septembrist tuleb inimestel, kellel arvel Raiffeiseni pangas on üle 100 000 euro, loovutada 0,4 protsenti, kirjutab Bloomberg.

Tegemist on EKP negatiivse intressimäära otsese ülekandmisega eraisikutest klientidele.

«Meie äriklientidele on kehtinud negatiivne intressimäär juba mõnda aega. Miks peaks asjad olema teistmoodi eraisikutega, kelle arvel palju raha?» kommenteeris telefonitsi panga juhatuse liige Josef Paul.

«Praegu paistab, et väiksemate arvetega klientidelt lõivu võtma ei hakata,» lisas Paul.

Alles kaks nädalat tagasi kinnitas EKP juhatuse liige Benoit Coeure, et jaekliendid jäävad oma pankadele truuks, kuna märgid näitavad, et neilt ei hakata veel niipea hoiuste pealt lõivu võtma.

EKP pressiesindaja keeldus kommentaaridest.

http://majandus24.postimees.ee/3800385/sakslaste-ouele-joudis-hoiustamise-eest-maksmine


Tavidist

Tavid pakub laias valikus investeeringukullast ja -hõbedast tooteid võimalikult soodsa hinnaga. Tavid on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mis tegutseb aastast 1991 nüüdseks juba kaheksas riigis ning tema tütarettevõtetest koosnevast Tavex Grupist on kujunenud Põhja-Euroopa suurim investeerimismetallidega kaupleja.

Viimased uudised

Partnerid