Lisa hinnateavitus

Spetsialist: kulla hind tõuseb 5000 dollarile

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 15.05.2015
Kulla hind (XAU-EUR)
1 427,92 EUR/oz
  
+ 11,75 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
16,40 EUR/oz
  
+ 0,27 EUR

Hoolimata kulla hinna vaevalisest liikumisest viimastel aastatel, prognoosib Euro Pacific Capitali juht Peter Schiff väärismetalli hinna kerkimist 5000 dollarile untsist.


Schiffi julge pakkumine on enam kui 300% kõrgem kui kulla untsi eilne, 1225,20 dollariline hind Comexi börsil, mis oli kõrgeim sulgumishind alates veebruari keskpaigast, kirjutab MarketWatch.


Sel aastal on kulla hind tõusnud umbes 3%, kuid see jääb ikkagi ülikaugele 2011. aastal saavutatud kõigi aegade tipptasemest 1900 dollaril.


Viimastel kuudel pole aga kulla hinna liikumine olnud just eriti sujuv. Hind on viimased kolm kuud allapoole liikunud. Lisaks kukkus see ka ju möödunud ja ülemöödunud aastal.


Selles valguses on Schiffi prognoos veelgi kummalisem. Tegelikult on ta pikka aega prognoosinud suurt tõusu, kuid muutunud viimasel ajal veelgi julgemaks. „Tegelikult puudub sellel üldse limiit kui kõrgele kulla hind võib tõusta,“ märkis ta hiljutises intervjuus. Schiff on alati olnud väga kriitiline ka USA keskpanga tegevuse suhtes.


„USA majandusandmed on olnud kohutavad ning hoolimata sellest pole Föderaalreserv oma hoiakut muutnud,“ rääkis ta lisades, et ka teise kvartali majanduskasv saab olema nõrk.


Schiffi sõnul räägivad FEDi ametnikud ikka veel peatsest intressimäärade tõusust, mida tegelikult ei tule.


Birjo Must


http://www.aripaev.ee/borsiuudised/2015/05/15/spetsialist-kulla-hind-touseb-5000-dollarile

Lugemissoovitus Teile