Lisa hinnateavitus

Suurpangad said valuutaturu manipuleerimise eest 2,5 miljardit trahvi

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 12.11.2014
Kulla hind (XAU-EUR)
1 424,90 EUR/oz
  
+ 19,96 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
16,42 EUR/oz
  
+ 0,35 EUR

USA ja Ühendkuningriigi rahaturgude järelvalveasutused määrasid viiele suurpangale kokku 2,5 miljardi euro jagu trahve valuutakauplemise ebapiisava kontrolli eest, mis sisuliselt tähendab, et kauplejad manipuleerisid turuga.


Trahvi said Suurbritannia pangad HSBC ja Royal Bank of Scotland, Šveitsi bank UBS ning USA pangad JP Morgan Chase ja Citibank, vahendas BBC.


Trahvi saadi nii siin- kui ka sealpool Atlandi ookeani: USA tuletistehingute kontrollkomisjon CFTC määras viiele pangale kokku 1,4 miljardit dollarit trahvi ja Suurbritannia rahandusturu järelevalve FCA 1,1 miljardit naelsterlingit trahvi. Šveitsi pank UBS sai lisaks ka veel oma riigi järelevalvelt 134 miljoni frangi suuruse trahvi.


Trahvitavate sekka võib lisanduda ka Barclays, eraldi uurimine selle panga osas alles käib.


FCA teatel ei olnud suurpankadel oma valuutaturul tegutsevate kauplejate üle ei efektiivset ega piisavat järelevalvet ning kauplejate ärikultuur ja väljaõpe jätsid soovida. Sisuliselt manipuleerisid viie suurpanga kauplejad valuutaturge, vahetades infot klientide ja nonde plaanide kohta.


BBC teatel on ametist lahkunud või vabastatud mitu valuutaturul kauplemise haru eest vastutavat pangatöötajat. Finantsjärelevalve uurimisest eraldi tuleb mitme üksikisiku osas ka veel politsei kriminaaluurimine suuremahulise pettuse kahtlustuses.


Ülemaailmse valuutaturu tehingute maht päevas on 4,3 triljonit eurot, 40 protsenti selles käib läbi Londoni.


http://majandus24.postimees.ee/2988445/suurpangad-said-valuutaturu-manipuleerimise-eest-2-5-miljardit-trahvi

Lugemissoovitus Teile