Lisa hinnateavitus

Šveitsi pank hakkab klientide hoiustelt intressi maha arvestama

Avaldatud Kirke Sööt kategoorias Kogu uudisvoog või 30.11.2015
Kulla hind (XAU-EUR)
1 327,79 EUR/oz
  
- 1,79 EUR
Hõbeda hind (XAG-EUR)
15,35 EUR/oz
  
- 0,07 EUR

Väike Šveitsi pank, mis on spetsialiseerunud sotsiaal- ja keskkonnaprojektide rahastamisele, hakkab 1. jaanuarist tegema midagi, mida veel ükski jaepankur teinud pole – kehtestab klientidele negatiivse intressimäära.


Alternative Bank Schweiz (ABS) tekitas oktoobri keskel klientidele saadetud kirjaga, kus informeeris, et hoiustelt hakatakse intressi maha arvestama, viimastes tõelise šoki, kirjutab AFP.


Jooksvatelt kontodelt võetakse intressi -0,125 protsenti ja alates 100 000 šveitsi frangi (92 420 euro) suurusest hoiusest suisa -0,75 protsenti.


Siiani on individuaalsed pangakliendid keskpankade negatiivsetest intressimääradest pääsenud. ABS aga põhjendab otsust sellega, et see annab manööverdamisruumi tähenduslike projektide rahastamiseks.


«Negatiivsed intressimäärad lähevad meile kalliks maksma – eelmisel aastal sisuliselt kogu meie aastase kasumi,» ütles ABSi juht Martin Rohner. Tema hinnangul on klientidele negatiivsete intressimäärade kehtestamine läbipaistvam samm kui teenustasude tõstmine.


http://majandus24.postimees.ee/3416477/sveitsi-pank-hakkab-klientide-hoiustelt-intressi-maha-arvestama

Lugemissoovitus Teile