Šveitslased otsustavad referendumil kulla saatuse

Turud ootavad ärevalt Šveitsis toimuvat referendumit, kus otsustatakse keskpanga kullavarude suurendamise ning välismaal hoitava kulla tagasitoomise üle.


30. novembril suunduvad Šveitsi valijad hääletuskastide juurde ning otsustavad, kas Šveitsi Keskpank peaks hoiduma edasisest kulla müügist ning suurendama kulla osakaalu 20protsendini. Praegu on kullavarud 7 protsendi juures.


Samuti otsustatakse referendumil, kas Šveits peaks kõik oma kullavarud välismaalt koju tagasi tooma, vahendab CNBC.


Konservatiivse Šveitsi Rahvapartei kavandatud algatust kutsutakse ka nimega „päästke meie Šveitsi kuld“. Selle eesmärk on suurendada Šveitsi riigi iseseisvust ning turvalisust ebakindlatel aegadel.


Kulla hinna langus on referendumi ootuses peatunud ning ka mõneti taastunud. Novembri alguses langesid hinnad nelja ja poole aasta madalaimale tasemele. Täna kaupleb kuld 1195-1200 dollari vahemikus.


Analüütikud ennustavad, et referendum tõenäoliselt läbi ei lähe, kuigi viimased küsitlused näitavad, et toetajate protsent on tõusmas. Kui referendum peaks läbi minema, hakkab tõenäoliselt ka kulla hind tõusma.


Mait Kraun


http://www.aripaev.ee/borsiuudised/2014/11/26/sveitsi-elanikud-otsustavad-referendumil-kulla-saatuse


Tavidist

Tavid pakub investeeringu münte võimalikult madala hinnaga. Meie kliendid on sellest teadlikud ja seetõttu on rohkem kui kunagi varem valmis ostma meie tooteid, jaotamaks riski teiste varaklasside vahel.

Viimased uudised

Partnerid